Šta je novo?

Avio kompanije, lowcost letovi i iskustva

Kakav je Wizz sada po pitanju Free carry-on bag? Malo mi ranac prelazi visinu (za 10cm), doduse može da se sabije da uđe u okvire i sizer, jer ga ne bih pretovario.

Znam da su ranije bili dosta fleksibilni, pre ove poslednje promene za prtljag, nisam putovao od tada, a u sredu letim na par dana.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ako mozes da ga sabijes da udje u okvire, mislim da nemas problema, ali nemoj da me drzis za rec.
 
Nije pitanje vezano za avione, ali mi je nekako najbliza tema da postavim pitanje, a da ne otvaram posebnu temu zbog toga.

Da li neko ima iskustva sa ovim servisom za rentiranje automobila i kakva su https://www.rentalcars.com?
 
Pre nekih 1.5 god sam, preko tog servisa, uzeo rent-a-car u Fiumicinu. Put na brzinu organizovan. Guglajući, naletim na ove (nikad nisam čuo za njih), odaberem auto od Goldcar (španska firma, meni do tada nepoznata). Znam da treba da uzmem i osiguranje, to i uradim. Preuzimanje auta u nedelju oko 22h. Dođem tamo, kaže nalickani italijan: nemaš osiguranje. Ili da platim bespovratnih 60-ak eur, ili depozit (blokada na kartici) od 1200 eur. Zovem Rentalcars, ne bi li potvrdili da sam platio osiguranje, niko se ne javlja. Nemajući izbora, prihvatim drugu opciju.
Vratim auto posle 3 dana, sačekam survey email od Rentalcars, i tu ih nagrdim. Onda su me ubeđivali da sam sam kriv što sam pristao na ucenu tog žabara, tj da je moj izbor (!!) bio da ne zadržim već plaćeni Full insurance kod Rentalcars, te da ga zamenim pomenutim depozitom. Prepisku još čuvam (mogu da ti pošaljem). Istini za volju, našli su i da mi je naplaćena neka glupost koju nije trebalo da platim (to nisam znao), pa su mi refundirali.
U toj daljoj komunikaciji su bili OK. Ali sam ih precrtao - prodali su mi svoje osiguranje, bez da informišu bilo mene, bilo Goldcar. A Goldcar to osiguranje ne priznaje.
Istina, sada ne vidim Goldcar na njihovom sajtu...
 
Poslednja izmena:
Taj sajt je deo Booking.com-a. Sto odlucite samo da li je preporuka ili ne (no comment, bez da ista mislim izmedju redova iskreno).

Neko je pomenuo u temi sajt slicnog imena, sa mnogo boljim cenama nego drugde sto se nadju, ali ne mogu da se setim imena?
 
Pohvala za Aer Lingus, niko nije proveravao tezinu i dimenzije rucnog prtljaga. Mala neugodnost sa Nerf gun-ovima, naoruzao sam se dobro i sve oduzeli sem municije. :)
Inace, ove igracke su tri puta jeftinije van Srbije.
 
Pre nekih 1.5 god sam, preko tog servisa, uzeo rent-a-car u Fiumicinu. Put na brzinu organizovan. Guglajući, naletim na ove (nikad nisam čuo za njih), odaberem auto od Goldcar (španska firma, meni do tada nepoznata). Znam da treba da uzmem i osiguranje, to i uradim. Preuzimanje auta u nedelju oko 22h. Dođem tamo, kaže nalickani italijan: nemaš osiguranje. Ili da platim bespovratnih 60-ak eur, ili depozit (blokada na kartici) od 1200 eur. Zovem Rentalcars, ne bi li potvrdili da sam platio osiguranje, niko se ne javlja. Nemajući izbora, prihvatim drugu opciju.
Vratim auto posle 3 dana, sačekam survey email od Rentalcars, i tu ih nagrdim. Onda su me ubeđivali da sam sam kriv što sam pristao na ucenu tog žabara, tj da je moj izbor (!!) bio da ne zadržim već plaćeni Full insurance kod Rentalcars, te da ga zamenim pomenutim depozitom. Prepisku još čuvam (mogu da ti pošaljem). Istini za volju, našli su i da mi je naplaćena neka glupost koju nije trebalo da platim (to nisam znao), pa su mi refundirali.
U toj daljoj komunikaciji su bili OK. Ali sam ih precrtao - prodali su mi svoje osiguranje, bez da informišu bilo mene, bilo Goldcar. A Goldcar to osiguranje ne priznaje.
Istina, sada ne vidim Goldcar na njihovom sajtu...
Hvala puno za info.
Koliko sam skontao oni imaju neko svoje osiguranje nevezano za osiguranja konkretnih kompanija, ali se opet primenjuju i pravila tih kompanija. U fazonu, ako se uzme car rental full protection, onda oni nadoknadjuju vrednost stete koju je naplatila doticna kompanija, ali samo ako podleze stetama koje bi inace i sama kompanija pokrila. Znaci ako bi se npr naplacivala "steta" zbog kazne za prebrzu voznju, full protection to ne pokriva, sto je jelte i logicno.

U svakom slucaju sam odlucio da necu da se cimam sa third party firmama nego lepo direktno kod neke kompanije rentiram. Da je neka "standardna" drzava, pa da i idem tako, ali posto je Island u pitanju koji je sam po sebi specifican u smislu osiguranja koja nude iz razloga puteva kakvi su im itd itd, necu da se "kockam".

Hvala i Alfaunits za dodatni info :)
 
Treba i meni renta car na FCO ovog leta, pa ako imate preporuku bilo bi super. Znam da malo masim temu ali...aerodrom i to :) Jel mislite da rezervisem unapred sve ili tamo?
 
Ovo o cemu pricaju nece uspeti nigde.
Nema veze sto su u pravu, i sto bu**** koje prihvataju drugacije, unistavaju sve vise i vise air travel (pa cemo uskoro stajati tokom letova), nego zato sto nece sve zemlje ici regulativom, i onda one koje rade tako ostaju uskracene.
 
Cena za 10kg torbu 19€ kod Wizza... U februaru sam, ako se ne varam, platio 8... :D isplativije je uzeti priority za 10€ i nema cimanja oko holda i čekiranja, s tim da će ovim potezom priority izgubiti svaki smisao jer će ga svi uzimati.

Kod Ryan Aira je check in baggage od 10kg oko 10€, a priority 7,8...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Fora je da Priority u oba slucaja ne mogu svi uzeti. Kod RA je limit pola aviona.

Najlepse je kad cujes aviokompanije da im "rastu troskovi", a nafta je pala sa 150$ 2008. na 50-90$ zadnjih nekoliko godina ;) Hmmm! :)
 
Pozdrav svima.
Interesuje me nesto po pitanju rezervacije karata direktno na sajtu Wizzair-a.
Da li pored cene koju mi je sajt izbacio ima jos skrivenih troskova na samom aerodromu Nikola Tesla u BG?
 
Pozdrav svima.
Interesuje me nesto po pitanju rezervacije karata direktno na sajtu Wizzair-a.
Da li pored cene koju mi je sajt izbacio ima jos skrivenih troskova na samom aerodromu Nikola Tesla u BG?

Ne znam da li ima od skoro, poslednji put sam išao Wizzom pre neka 4 meseca i nije bilo nikakvih troškova.
 
Nema nikakvih troškova, odradiš online checkiranje, pojaviš se na pultu da ti daju boarding pass i to je to.

Sent from my OnePlus6T using Tapatalk
 
Nisam 100% siguran da ovo vazi i kod nas za wizz, ali ne vidim zasto ne bi. Ako nemas prtljag za cekiranje, a izabrao si mesto za sedenje, tj cekirao si se online, ne moras ni da se pojavis na salteru. Na njihovoj aplikaciji otvoris boarding card i pokazes/provuces gde treba.
 
Da kod wizza ne treba na salter.. osim ako nemate checked baggage.. kod ryanaira mora na salter da "provere dokumenta" jer smo van eu...totalna glupost, koliko citam po netu moze i bez toga ali moze da se desi da ne daju putniku da udje u avion.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam prosle nedelje putovao Ryanom iz Budimpeste i samo zbog stampanja povratne karte zbog tog viza stampa sam platio sediste kako bih mogao da se cekiram ranije da bih odstampao povratnu kartu dok sam kuci, a ne da posle vijam stampac u inostranstvu. ALI sad sam razresio jednom za svagda, pitao za salterom tamo da mi overe i rekli su mi da taj pecat NIJE potreban ako putujes iz zemlje sengena u zemlju sengena, kao ja iz Madjarske u Italiju npr. Svakako si vec u sengen zoni. Potrebno je samo kad putujes npr iz Srbije, tj iz neke zemlje van sengena u zemlju koja je u sengenu. Tako da ubuduce kad putujem iz Peste, Temisvara itd samo telefon i karta u aplikaciji i direkt na gate.


I da, priority board je kod Ryana izgubio smisao. Sad svi uzimaju i placaju priority da bi imali 10 kg cabin kofera koji je pre bio za dz tako da je sad pri ulasku u avion red za priority board troduplo duzi od non-priority.
 
Poslednja izmena:
Kad putujem iz DE ka Srbiji, nema potrebe za odlaskom na šalter. Kad putujem sa Nikole Tesle, pri online chekiranju, piše da moram na šalter da mi se izda boarding pass. Čak i kad odštampaš "kartu", piše: this is not a boarding pass. Zato sam i napisao da moram svaki put na šalter kad sam na Nikoli Tesli a letim Wizz Airom.

Sent from my OnePlus6T using Tapatalk
 
To sve mogu i na gate-u da urade, nego prave manju guzvu onda tamo. To svejedno moraju da provere negde.
A to sto se pravi guzva na salteru, who cares ;)
 
Barselona April neki, kad poceti gledati karte i to sve? Koliko sam video Ryanair najpovoljniji iz Peste, mada video sam ima i iz Temisvara? Da li gledati iz incognito taba, mozda neki VPN (da ne bi napucavali cene)?

Vecinom koristim azair za pregled letova.
 
Skyscanner, krajem leta ili pocetkom jeseni. Isprati, izbace na sajt da su izasle cene za "sezonu 2020". Bolje iz budimpeste jer ima svaki dan, iz temisvara ima samo utorkom i nedeljom. Bice ti cena povratne karte oko 100€ sa prioritijem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da toliko sam i ja gledao i vidim te cene, a razmisljam se da uzmem dodatni kofer, zbog sebe manje vise, 5-6 dana je u pitanju, ali zbog devojke vise :D
 
Drugari iz Nisa idu iz Sofije za 70e sa koferom :D
Zar ne leti neko iz BG direktno u Barsu?
 
Leti vueling iz bg za barsu sezonski(april do oktobar cini mi se), dva puta nedeljno utorak i subota. Ne znam dal ima redovan kombi prevoz do sofije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Barselona April neki, kad poceti gledati karte i to sve? Koliko sam video Ryanair najpovoljniji iz Peste, mada video sam ima i iz Temisvara? Da li gledati iz incognito taba, mozda neki VPN (da ne bi napucavali cene)?

Vecinom koristim azair za pregled letova.

Super je azair, mislim ubedljivo najbolji endzin za pregled, a pogotovo kombinacije. Nema pravila za cene kod Ryana, u zavisnosti kako im ide prodaja mogu da podignu ili da znatno spuste cenu za odredjene letove. Gledaj na azairu povremeno, pa kad nadjes cene koje ti odgovaraju uzmi direkt na ryan sajtu. Ja kad gledam na ryanu vise puta, onda brisem stalno cookies da mi ne bi porasla cena za neki datum koji sam najcesce otvarao. Kada idem s nekim u tako te gradske ture, uzmemo na dvoje taj jedan priority board/kofer pa podelimo stvari, Nikad mi nisu nigde merili tezinu za taj rucni od 10kg, bitne su ono te dimenzije da bude u tim okvirima.

Ne znam za Temisvar, ali za Pestu ima iz NS i BG non stop 24 sata dnevno linijeski prevoz do aerodroma, a i voz iz NS nije losa opcija ako ti se uklapa sa vremenom leta.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Skyscanner kombinuje amadeus(redovne avio kompanije) i sve poznate lowcost. Vozom za Bud mi je nekako za izbeci :)
Kombi prevoz za bud je 3000, za temisvar mislim 1500 i za nis 1500, po pravcu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako mi žao da dajem 50e, a tipa 70e povratna za Barsu iz Budimpešte :D

Videću još... Lepša polovina hoće proleće, a ja bih u Lloret da idem na more i tako preganjamo se. Biće ovo dugo leto i jesen :d
 
Reci joj da su ti rekle kolege sa Bencha da nije u pravu :)

Barselona se veoma lako kombinuje iz Lloreta, greota da ne odradite i letovanje i posetu Barseloni u jednom mahu.
 
Poslednja izmena:
Tako mi žao da dajem 50e, a tipa 70e povratna za Barsu iz Budimpešte :D

Videću još... Lepša polovina hoće proleće, a ja bih u Lloret da idem na more i tako preganjamo se. Biće ovo dugo leto i jesen :d

Realno jeste. Al ja to gledam kao zbir - 120€ ukupno je realno smesno. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno