Šta je novo?

Potreban savet za polovan racunar

alakay

Poštovan
Učlanjen(a)
17.12.2016
Poruke
49
Poena
55
Naime, resio sam da se ponovim, ukoliko moze tako da se kaze. Zapala su mi za oko brendirana mini kucista pa imam dilemu da li se isplati za taj novac uzeti tako nesto...
Dilema je oko sledecih konfiguracija
I5 2500 za 105 e
I7 2600 za 135 e
I5 3470 za 140 e i
I5 3570 za 145 e
Svi racunari su sa 4 gb ddr3, hard nije bitan.
Namena kompjutera je za gta v, pes, u slobodno vreme, kao i za amatersko koriscenje programa Catia.
Graficku bih naknadno uzeo pa ako imate neko predlog na prvu loptu, slobodno :)

Sent from my LG-P768 using Tapatalk
 
U svakom slucaju bih probao da ga prepakujem u standardno kuciste ako bude moglo, tako da ne mora da bude mini grafička. Hvala za odgovore.

Sent from my LG-P768 using Tapatalk
 
Obrati pažnju da te mašine često imaju posebna (proprietary) napajanja i priključak za isto na matičnoj. Čak i ako prepakuješ nećeš moći da staviš neko normalno jače napajanje. Ima tutoriala na youtubeu kako u takvu mašinu dodati još jedno napajanje za grafičku uz pomoć posebnog adaptera, ali ne preporučujem takvo igranje. Takođe često imaju matične ploče drugog standarda (BTX) po formatu pa i ne možeš da je prepakuješ u normalno ATX kućište. Takođe, neki modeli tih mašina imaju PCI-E slotove koji daju daleko manje struje od standardnih 75W, tipa duplo ili 3 puta manje. Obavezno detaljno proveriti u uputstvu model za koji se odlučiš.

Neki modeli su pak potpuno standardni, poput nekih Dimotion i Lenovo mašina.
 
Poslednja izmena:
Obrati pažnju da te mašine često imaju posebna (proprietary) napajanja i priključak za isto na matičnoj. Čak i ako prepakuješ nećeš moći da staviš neko normalno jače napajanje. Ima tutoriala na youtubeu kako u takvu mašinu dodati još jedno napajanje za grafičku uz pomoć posebnog adaptera, ali ne preporučujem takvo igranje. Takođe često imaju matične ploče drugog standarda (BTX) po formatu pa i ne možeš da je prepakuješ u normalno ATX kućište. Takođe, neki modeli tih mašina imaju PCI-E slotove koji daju daleko manje struje od standardnih 75W, tipa duplo ili 3 puta manje. Obavezno detaljno proveriti u uputstvu model za koji se odlučiš.

Neki modeli su pak potpuno standardni, poput nekih Dimotion i Lenovo mašina.

Sve je tačno. Nemoj to da radiš. Vidi samo da li ima mesta za GTX 1050 Ti.
 
[YOUTUBE]TlXLN0sxZMk&[/YOUTUBE]

Понекад се догоде и овакве необјашњиве некомпатибилности :crash: стичем утисак да се овакви проблеми ређе јављају са nVidia картама :trust:
 
Stigao i7 :) u pitanju hp elite 8200 sff, u prilogu je slika maticne iz cpu-z
Da li moze na ovu plocu da se ubode gtx 1050ti neka mini verzija, tj koliko daje struje na slotu, trazio sam po netu ali nigde ne mogu da nadjem taj podatak, pa se obracam za pomoc :)


Capture.JPG
 
Obrati pažnju i na dužinu kartice, Gigabyte-ova low profile verzija 1050 Ti staje sigurno jer je PCB dugačak otprilike koliko i PCI-E x16 slot, MSI izvedba je malo duža, ali ima 2 ventilatora pa bi trebalo da je hladnija i tiša :)

Ta mašina beše nema USB 3.0 portove?
Ako ti to treba ima za reda ~1500 dinara USB 3.0 PCI-E x1 kartica sa low profile bracketom.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nema 3.0 portove, a i nisu mi toliko bitni...

Jel moguce da low profile 1050 Ti, u Srbiji, ima samo kod madjara, ne mogu nigde da nadjem u domacim radnjama?

http://prntscr.com/gfx38z DDR3 u racunaru, sa kojom mogu da je uparim da radi u dual chanel-u?
 
Nazad
Vrh Dno