Šta je novo?

ICO (Initial Coin Offering) diskusija

Ej, dabogda ti komsiji crkla krava.
 

I na Kickstarteru ima ljudi koji su u tome prvi put, nemaju ništa iza sebe, ali eto došli su na neku ideju i hoće da je realizuju, a Kickstarter je odlična platforma za to.
Naravno da ICO i Kickstarter nije u popunisti isto, ali si razumeo šta hoću da kažem i zašto sam ih uporedio.
Znam i za taj razlog koji si pomenuo par puta, i da slažem se, da kad počnu da pucaju ICO projekti da će to samo biti antireklama za BTC i generalno ceo kripto svet.
Ali bez obzira na to, mislim da ima zanimljivih projekata, npr TenX , koji već imaju nešto funckionalno iza sebe i mislim da je vrlo korosno.
Drugo što se tiče same investicije, ima i onih što imaju već neki proizvod ili šta već, ali nemaju dovoljno keša,
pa ICO koriste kao platformu da ga sakupe, novčići nemaju nikakvu upotrebu vrednost, već služe npr kao akcije koje će oni kasnije kupiti nazad,
naravno nema garancije da će projekat uspeti, kao što nema garancije da će ti raditi prodavnica koju si otvorio na ćošku, pored silnog rada,truda uloženog vremena i novca...
 
Tu je samo korisno da se obogatimo za 48h......

A i ovaj sto ovde dolazi pa palaudi bla bla, da komsiji crkne krava, i treba da mu crkne krava ako je otisao do susednog sela i seljaku oteo kravu tako sto mu je obecao piramidalnu semu!

A ovaj post na twitteru najbolje pokazuje kakvi smradovi ulaze u ICO danas i zasto:

https://twitter.com/VinnyLingham/status/917563795282599937

Takozvan bankar mrzi blockchain i BTC a sad kad je cuo da se na ICO moze navuci ovce odma trazi savete...
 
Ja se zezam malo :d
Mene npr nervira sto ovaj lik "kripto novac" koji verovatno ima nalog na benchu je napravio novi nalog kao da je firma u pitanju, cuj kripto novac. A sto se tice ICO-a ja sam se zaglavio u DNT i XID mojom krivicom jer nisam ispratio sve kako dolikuje i sad sam se vencao sa njima.
 
Poslednja izmena:
Ja se zezam malo :d
Mene npr nervira sto ovaj lik "kripto novac" koji verovatno ima nalog na benchu je napravio novi nalog kao da je firma u pitanju, cuj kripto novac. A sto se tice ICO-a ja sam se zaglavio u DNT i XID mojom krivicom jer nisam ispratio sve kako dolikuje i sad sam se vencao sa njima.

Tacno tako, ali iskreno jakoooo je tesko ispratiti i istraziti ICO koji je na papiru i da nudi nesto super, ako tim nema iza developere koji to mogu izgurat, ne preostaje im nista nego da izmuzu investitori i za 48h smisle drugi ICO sa drugim imenom ....

Imali smo LBRY koji je po organizciji slican ICO-u jer se na njemu aktivno radi vise od 2 godine, ali cena to nije ispratila, sta tek reci za ove danas ICO-e na kojima se uospte ne radi, osim na marketingu i to marketing orjentisan samo na crypto hodlera i investitora koji bas i nije puno upucen u blockchain

Kad se sad setim jedino za koji znam da su neki devovi stojali iza njega je STRATIS, ko ga je kupio bila je cena i 60x veca jedno vreme, naravno da su tad trebali sve prodat i cao, iako je projekat bio koliko toliko "realan" ali neki ga i dalje holduju a on sad pada, jer naravno nije lako odrzat cenu tek tako
 
Poslednja izmena:
Realno, nema na svetu developera koliko ima ICOa. [emoji16]
 
Ja se zezam malo :d
Mene npr nervira sto ovaj lik "kripto novac" koji verovatno ima nalog na benchu je napravio novi nalog kao da je firma u pitanju, cuj kripto novac. A sto se tice ICO-a ja sam se zaglavio u DNT i XID mojom krivicom jer nisam ispratio sve kako dolikuje i sad sam se vencao sa njima.

DNT si se zaglavio sigurno na neko vreme, a XID i nije toliko oscilovao, ne znam kad si uletao ali imao si priliku 7K+ pre neki dan da izadjes. Svakako zacudjujuce malo je pao, pogledaj samo neke "prave" novcice koliko su kalirali. DNT je imao skok od x14 u odnosu na ICO cenu u BTC, a i sada je 50% iznad ICO cene gledano u BTC, a prema dolaru mnogo vise, kupovao se za oko 500sat komad u julu mesecu.
 
Pre par sati je Everex izasao na menjacnice. Trenutna cena je malo jaca od poslednjeg kruga ICO. U poslednjem krugu se za 1ETH dobijalo 180 EVX...
 
DNT si se zaglavio sigurno na neko vreme, a XID i nije toliko oscilovao, ne znam kad si uletao ali imao si priliku 7K+ pre neki dan da izadjes. Svakako zacudjujuce malo je pao, pogledaj samo neke "prave" novcice koliko su kalirali. DNT je imao skok od x14 u odnosu na ICO cenu u BTC, a i sada je 50% iznad ICO cene gledano u BTC, a prema dolaru mnogo vise, kupovao se za oko 500sat komad u julu mesecu.
DNT-6138 i jedan deo 5938 ne pitaj me nista zasto sam tada ulazio :d
XID - 5850 i neki manji deo na 6330
Manje imam u xidu nego u dntu, neka stoje pa sta bude bude. Bio sam izasao iz zena i onda je on imao onaj skok i nikako nisam mogao da se vratim u njega pa sam zato presao u ova dva i sam znas. DNT kada ne dampuju jako ima lep zalet, al sta ces kad ga blokiraju, sa XID-om sam zadovoljan jer on nije toliko potonuo. Eto ako znas da kazes na kojim granicama je pump-dump pa da makar umnozavam novcice kada ne mogu da izadjem u btc.
 
Poslednja izmena:
DNT-6138 i jedan deo 5938 ne pitaj me nista zasto sam tada ulazio :d
XID - 5850 i neki manji deo na 6330
Manje imam u xidu nego u dntu, neka stoje pa sta bude bude. Bio sam izasao iz zena i onda je on imao onaj skok i nikako nisam mogao da se vratim u njega pa sam zato presao u ova dva i sam znas. DNT kada ne dampuju jako ima lep zalet, al sta ces kad ga blokiraju, sa XID-om sam zadovoljan jer on nije toliko potonuo. Eto ako znas da kazes na kojim granicama je pump-dump pa da makar umnozavam novcice kada ne mogu da izadjem u btc.

Eh da znam :)
Uzeo sam sada jos 100K DNT-a na ovom dipu pa idemo novi krug :)
 
Ma video sam jutros, nazalost nisam imao ordere ali sad cu verovatno da ih stavim. Vec par puta su bile te rakete na xidu.
 
Jel neko kupovao Monethu?
Ja sam uzeo za 1BTC po ceni od 1.8k, cena je trenutno skoro 3x manja u odnosu na ICO, imaju ozbiljan tim i projekat, do kraja godine da se vrati na pocetnu cenu ja bih bio zadovoljan :)
 
Zanima me sta mislite o ovome...Electroneum (ETN)....kupio sam neku kolicinu i cekam da pocnu sa radom...trenutno traje akcija jos 2 dana presale +10% novcica za 1$
 
Ma najmanji je problem kupiti neku kolicinu,zanima me sta drugi misle o ovome ima li perspektive ili je klasicna prevara!?
 
Ma najmanji je problem kupiti neku kolicinu,zanima me sta drugi misle o ovome ima li perspektive ili je klasicna prevara!?

Prevara je u svakom slucaju, samo je pitanje da li ce prva/druga postava zajedno sa tobom imati prilike da zaradi i na koliko izaci......
 
SNOV.io Decentralizovana platforma za generisanje lidova

Da li ste čuli za projekat SNOV.io?


SNOV.io je prva decentralizovana platforma na kojoj možete da trgujete email listama.
Za transakcije se koriste ICO tokeni koji su zasnovani na blockchain tehnologiji.
Sve strane su zaštićene pametnim ugovorima što omogućava jednaku distribuciju zarade.

Pogledajte sajt za više detalja:
https://tokensale.snov.io

Prodaja ICO tokena počinje 31.oktobra!

Šta mislite o ovom projektu?
 
Pre-ICO za Cryptaur odlično prošao, $23M je odlična suma za pre-ico
 
Evo jedne zamiljive varijante, deli se 50 tokena po registraciji, plus 50 za refer, nesto na foru share holders :

10 WCX = 1 USD at ICO
As a holder of WCX Tokens, you're entitled to a portion of WCX's revenue.
20% of all revenue generated by WCX is automatically paid out to token holders, in amounts based on each holder's share of the total amount of tokens.
As an exchange, WCX collects fees in many digital currencies. That means that holding WCXT is equivalent to holding a passive income portfolio of diverse digital currencies.

moj referal link je : https://ico.wcex.co/?ref=dBlBNsX

Ako se neko registruje, bilo bi lepo da to uradi preko referal linka :) Hvala unapred :)
 
Taj WCX je bio aktuelan u Septembru, zar nisu već imali ICO?
 
Mrdali datum 100 puta.
Delovalo mi kao zanimljiv projekat, pa sam bacio pogled na white paper, tamo ima dosta gluposti, ali mi jedna baš zasmetala
At the ICO, 10 WCXT = 1 USD.

The WCX ICO will have a fixed hidden cap. 8% of tokens are reserved for the team and advisors; 5% are reserved for pre-ICO marketing and bounties; and 87% are reserved for the token sale itself (including pre-ICO bulk buyers). Bonuses will be available for early buyers.

All unsold tokens will be destroyed. The remaining supply will become the total supply of WCXT, in aggregate paying out 20% of WCX's fee revenue.

Nešto tu ne štima, zašto kriju tako nešto, veoma je bitna cifra.
A sa druge strane daju procenu koliko će ti biti tvoj deo zarade, tako da ako uzmemo njihovu računicu kao tačnu, možemo da znamo i koliko tokena ima.

Posle toga bacim pogled na forum, a tamo tek žurka.
ovaj deo je dovoljan
The following reasons affirm that WCX is a fraudulent organization.
1. ICOs are moved many times, they try to prolong the ICO's time to attract as much money as possible. Then they will go to UFOs and bye stupid investors.
2. Support of poor ICO, if this is a serious ICO, you will get support as soon as possible. Dev very little activity. They do not show interest with faulty transactions, not customer support. Support is written in 1 day.
3. The company's ICO support URL and hidden domain ID, hidden data of the domain registrar.
4. Provide ERC20, passive income, exchange views, ... deceive that this is a large and legitimate project.
5. View exchange jobs but can not register a trading account. Data is ridiculous and seems to be a software programming algorithm. It is the illusion of a lake between the desert.
6. A site is poor and has not been updated in the last 90 days.
7. There are about 3-4 project protection accounts that are their father, they are willing to attack anyone who opposes the project. They always talk about the project.
See more information here:
https://cryptobriefing.com/possible-ico-scam-alert-wcx-exchange/

Batalite ovo
 
Ma naravno, od starta su smrdeli.

Da ponovim moje preporuke, razmotrite KickICO i Cindicator. O prvom sam pisao par postova iznad, a Cindicator je još primamljiviji. Oba projekta su daleko ozbiljnija od market capa na kojem su trenutno.
 
Nazad
Vrh Dno