Šta je novo?

ICO (Initial Coin Offering) diskusija

Muad'Dib

Poštovan
Učlanjen(a)
02.04.2013
Poruke
76
Poena
60
Čudi me da već nema ove teme, najdivljiji deo modernog Divljeg Zapada zvanog kriptovalute :)

Planiram da uložim neku sumicu u naredna dva meseca u neke ICO projekte, verovatno ima još forumaša koji su u tome pa ovde možemo da diskutujemo o tome bez zagađivanja ostalih tema.

Zanimljiv sajt koji radi review ICOa: https://coins.best

Prvi ICO u koji ću baciti Eth verovatno će biti Cindicator, sličan Numeraireu (taj coin već imam) i po svemu sudeći ozbiljan projekat. Tržište je ogromno, ova dva projekta se bave time i mislim da će barem jedan da uspe big time.

Podelite svoja iskustva.
 
Preko potrebna tema. Tnx.

Licno, ne bih se u ovom trenutku upustao u ICO ulaganja, ali sa zadovoljstvom cu citati iskustva.

Moje misljenje, na svetu postoji previse valuta u ovom trenutku. Promena/napredak/"evolucija" su neoophodni ali 99% ico-a to nece uspeti da donese. Male su sanse za pogodak.



Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Bas tako, a ponasa se tako, jer nije pukao i slusa razne filozofe koji svima sole pamet, a trguju sa reda velicine 0.5 btc max, zato pamet u glavu i ne nasedajte na sarene laze
 
Nemam iskustva sa ICO, niti sam bilo kada pazario nesto, samo mi je jedan coin privukao paznju pa cu da podelim sa vama da vidim je li neko upucen, i da nije, sta misli.

https://utrust.io/ico

Koga mrzi, evo ukratko detalji:

Payment Mechanism
Buyer
Pays with any major cryptocurrency, with a low conversion fee, or with UTRUST Token with zero conversion fee.
Convert to fiat
Funds are immediately converted to fiat currency in order to protect the seller from market volatility.
Dynamic holding
UTRUST holds the funds and releases to seller, adjusted on a performance-based timeframe.
Seller
Receives in fiat currency and can withdraw to a bank account, keep it in wallet or convert it to other cryptocurrency.

btw nije reklama.
 
I diskusija se zavrsila pre nego sto je i pocela? :)

Ajmo narode, gde su ovi iskusniji sa ICO kladionicom?

Recimo ja vec par nedelja gledam ovaj Everex i razmisljam da se kladim sa nekom sicom na njega.
Prosto mi je neverovatno koliko kesa su nakupili samo na pricu, da mi dodje da ulozim u svoj licni ICO primerak. :)
Malo me odbija cinjenica da vec sada ''vredi'' oko 2 dolara.
 
Poslednja izmena:
nema ovde sta da se prica, prevara ko prevara, svako ima genijalan projekat i od ovaca treba da skupi odredjeni (stoveci broj BTC-a) , a obecava kule i gradove i tu je kraj
 
nema ovde sta da se prica, prevara ko prevara, svako ima genijalan projekat i od ovaca treba da skupi odredjeni (stoveci broj BTC-a) , a obecava kule i gradove i tu je kraj

Znamo da je vecina prevara, ako ne i svi...i sa tim predumisljajem i ulazemo (ko hoce da rizikuje).

Samo je glupo da i oni koji rizikuju ne podele koju informaciju gde rizikuju i zasto, kada je vec tema otvorena. :)

A ko hoce da poslusa, radi to na licnu odgovornost, naravno.
 
I btc je za neke bio prevara :) btw, mislim da se everex reklamira na eurosportu
 
Zar je bitno da li je nešto prevara ili ne?
Zar nije poenta uzeti bilo koji coin bilo ICO, BTC, LTC... po što nižoj ceni i prodati po što višoj? Da li će nešto pući i kad ne zanima me. Bitno je samo da ja izađem na vreme sa zaradom. Po mom mišljunju tako treba gledati na stvari, a ne da li je nešto prevara ili ne. NEgo da li može da se zaradi ili ne.

Ico je trenutno popularan i za kratko vreme se može uzeti x2,3,5,10. zavisi od projekta do projekta. Naravno, neće svaki ICO skočiti x10, ali trenutno su jako popularni i postoji mogćnost lepe zarade.

Everex je ok projekat i trenutno sam u njemu.
Takođe je zanimljiv i LAtoken.
Banekru trenutno ne bih preporučio iako sam sam uplatio pare na spectro wallet kako bih kupio u pre ico coine. Trenutno wallet ne radi, tj. ručno odrađuju uplate. Ni posle 24h mi nije legao eth na wallet pa nisam uspeo kao i većina da kupim coin. Zato je pre ico i dalje odtvoren. Jedini način da se kupi BNX trenutno je preko spectro walleta, a on ne radi.
 
^ po cemu se onda ti razlikujes od varalica i lopova?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zar je bitno da li je nešto prevara ili ne?
Zar nije poenta uzeti bilo koji coin bilo ICO, BTC, LTC... po što nižoj ceni i prodati po što višoj? Da li će nešto pući i kad ne zanima me. Bitno je samo da ja izađem na vreme sa zaradom. Po mom mišljunju tako treba gledati na stvari, a ne da li je nešto prevara ili ne. NEgo da li može da se zaradi ili ne.

Slazem se
 
Ne razumem zašto pacovi iskacu sa prozivkama. Nigde nisu pomenuti. Ako je neko izabrao loš ICO treba da to napiše i da upozori ostale da ne naprave istu grešku, a ne da morališe. A zna se ko najviše priča o poštenju.
Ovde su valjda ljudi da pomognu sa svojim iskustvom, idejama, informacijama.
 
Prevara ili ne, ako dobro ocenis moze se uzeti jako fino para. Sto je najbitnije.
 
Problem je sto je priroda ljudi takva, da cak i kad eventualno shvate da su uleteli u prevaru, pokusace da uvuku sto vise ljudi za sobom. Zato ponzi, MLM i ostale zaj3bancije vidjamo svakodnevno.
 
Svako za sebe donosi odluku da li ce u nesto da udje ili ne. Ko je usao u martu u BTC ili bilo koju drugi coin nije se zalio na ponzi semu itd. A ako sada udje, a lako moze da se desi i veliki pad, svi ce mu biti krivi. Ljudi su tu da razmenjuju misljenja. Ja ne kapiram koji je motiv nekoga da uvlaci nekog u seme... Ovde niko nije dao link od koga ce dobiti bonus koji neki ICO daju ako se da preporuka, a i da je dao vasa je odluka da li cete uloziti. Na drugim temama ljudi pisu eth milion do kraja godine, ltc bunar, 100$ 2$.. to su samo licne progneze. Ovde se samo pise gde se potencijalno moze zaraditi. A odluke su na nama samima. Do sam sam procitao hialjdu preporuka, na kraju sam sam presecao u ulazio u odredjene coine. Kad sam puko nisam krivio druge. Niko vam ne dira tasturu, vasa je.
P.S. I posle 24h mi nije legao ETH na spectrum walet. Rekli su da rade na resavanju problema. Tako da ko misli da kupi Bankeru bolje nek saceka dok ne rese problem.

edit: sad mi je support poslao My apologies, but yes. We are having some ETH delays, and working to fix it. Mozda sa BTCom nemaju problem
 
Poslednja izmena:
Da se vratimo na temu.
31. se zavrsava ICO za everex. SKupili su preko 23miliona sto je za ICO fina kolicina. Mnogi projekti nisi ni milion skupili. Koga zanima nek baci pogled.
 
Ne pricam konkretno za ovu temu, vec generalno. Na cryptaur temi lik kaze kako (navodno) zna kreatora koji je ulozio svoje pare blabla i na kraju okaci ref link kao i trenutno poslednji post tamo, ali je u medjuvremenu izbrisan.
 
Problem je sto je priroda ljudi takva, da cak i kad eventualno shvate da su uleteli u prevaru, pokusace da uvuku sto vise ljudi za sobom. Zato ponzi, MLM i ostale zaj3bancije vidjamo svakodnevno.

Moram da se nadovezem na ovo, posto znam razliku.

MLM i ponzi nisu ista prica. Mnogo ljudi ih izjednacava i kazu za svaki MLM da je ponzi ili obrnuto, ali to nikako nije isto. Ne govorim ovo da bilo koga reklamiram i nisam ni u jednoj prici, samo treba da znaju ljudi koji izjednacavaju ova dva pojma.

Ponzi sema je piramida gde oni koji prvi udju skidaju kajmak od onih koji ulaze kasnije i pre ili kasnije takva piramida se mora urusiti, ili prestankom priliva novih clanova/korisnika, ili tako sto ih nadlezni (organi gonjenja :) ) zaustave u daljem ''radu'', jer su takve seme naravno nedozvoljene zakonski, jer se tretiraju kao prevare, sto i jesu.
U ponzi semi ne postoji konkretan proizvod koji se prodaje, nego samo sarena primamljiva prica za naivne, koja kosta neki iznos clanarine ili ulaganja u tu pricu. I svaka ponzi sema se finansira samo i jedino kroz clanarinu/ulaganja novih clanova, a od koje se isplacuju bonusi prvo najstarijim clanovima sa vrha piramide, pa dalje prema dnu.
Ako vam traze da ulozite u sarenu pricu, bez konkretnog proizvoda, najcesce neku nenormalno veliku sumu novca (sve preko 10-50 eura je veliko u ovom slucaju), velike su sanse da je u pitanju ponzi.

MLM (multi level marketing) je potpuno legalan nacin poslovanja koji koristi gomila firmi u svetu. Neke od njih posluju tako i celih pola veka unazad i u vise zemalja sveta, potpuno legalno.
Takve firme se reklamiraju putem preporuke i UVEK imaju konkretan i po pravilu KVALITETAN proizvod ili vise njih. Kvalitetan MORA da bude, zato sto se reklamira od usta do usta, na osnovu prethodnog iskustva korisnika koji ga preporucuje, a ne mora da bude nuzno skup. Ako nije kvalitetan, ta firma nece postojati dugo, jer ce vrlo brzo dobiti anti reklamu od nezadovoljnih korisnika.
Razni se proizvodi prodaju kroz MLM i razne su cene, ali u nekim firmama postoje i kvaliteni i relativno jeftini proizvodi u isto vreme...sto u klasicnim firmama tesko moze da se pomiri jedno sa drugim. Ali posto u MLM-u nema klasicne reklame na TV-u koja je skupa, nema maloprodaje u centru grada u skupom lokalu, sa logistikom koja to snabdeva i radnicima koji tu rade...onda svi ti nepostojeci troskovi mogu da se ''ugrade'' u cenu i da se ista spusti za dobar kvalitet.

I takodje se deo tih troskova koji bi postojali da su klasicna firma, preusmerava na ljude koji ih reklamiraju i preporucuju i isplacuje se njima kroz zaradu i bonuse. Ali najveci prihod dolazi iskljucivo kroz prodaju konkretnog proizvoda (ne bajkovite price), koji neko plati, dobije i koristi za konkretnu namenu, kao da je isti kupio u prodavnici...a kompanija deli svoju zaradu sa svojim saradnikom koji je preporucio njihov proizvod.

Eto. Najkrace moguce objasnjenje u cemu je razlika. :)
 
ICO je kao kad kupujes deonice neke firme. Firma kasnije može da raste ili propadne. Razlika je u tome što kada kupujes deonice, zna se ko sve ima deonice zato što postoji centralni registar. Kod ICO ne postoji centralni registar i razmena novčića nije pod nicijom kontrolom.
Ja sve ovo vidim kao novi oblik crowdfunding-a, ali je dosta rizičniji. Svako može da napravi kriptovalutu i projekat... Pitanje je samo koliko će biti uspešan.
Zamislite da nema kriptovaluta pa onda trgujete i menjate dinare, eure, rublje, mene, dirhame, bonove za gorivo u tunguziji, itd.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
^Poenta je sto firma uglavnom postoji, ovako ili onako, dok je ovo pisanje par miliona $ u vetar.
 
Nisam siguran. Znam samo da jos ne leze ETH na wallet. I nisam jedini koji ludi zbog toga. Proslo je 3 dana.
Navodno prolazi BTC, dash.. za eur nisam siguran. Napravi wallet i pitaj na live cetu, Ili na grupi na telegramu. Tj. Na grupi u telegramu imas link za njihov cet, odgovaraju redovno admini.
Nisam siguran sta da mislim o BNK. Mozda i napravi bum. I onako za sada skoro svaki ICO prodaje maglu. Projekti su u razvoju. Kad mi prodje ETH ako josh traje pre ico kupicu BNK, jer sam samo malu kolicinu prebacio a ipak je pre ICO i dobra cena. Uvek mi je prva kupovina test, manja cifra da vidim kako fukcionise. A ovo je veliko razocarenje.

Edit: Upravo sam se ulogovao na spectro wallet. Kako vidim kad se ide na deposit EUR stoje, maestro, mastercard, visa... tako da verovatno moze da se uplati tako, a direktno na walletu da se kupi BNK. tj. jedini nacin da se trenutno kupi je preko walleta. Ali pripazi, prvo bolje pitaj da li radi deposit, zato sto eth deposit ne funkcionise.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info. I ja sam prvo mislio da testiram, sa nekom minimalnom sumom da proverim kako radi.
A taj spectro wallet je online wallet?
 
Poslednja izmena:
Da. https://spectrocoin.com/en/login.html
Ali sada nikom ne bih savetovao da prebacuju tamo vecu sumu. BNK nije odmakao u pre ICO zato sto su pare zaglavljene. Mislim i da su obustavili deposit and withdraw. Idi na wallet na live cet i pitaj pre nego sto prebacis ako zelis da kupis Evo i adrese cheta, pa pitaj sta te interesuje uvek ima neki admin. https://chat.bankera.com/channel/community. AKo ces da prebacujes prvo testiraj sa manjom kolicinom da ne ti ne zaglavi lova.
 
Posle 4,5 dana i dosta druženja sa supportom konacno legla uplata na spectro wallet i kupljen BNK. Ako neko odlluci da kupi bankeru nek prvo pogleda njihov chat da vidi da li su sredili deposit, da li se ljudi i dalje žale, pa onda nek prebacuje pare...
 
Naleteo sam na jedan ICO koji možda obećava https://ico.wcex.co/?lang=en
Global Low-Cost Digital Currency Exchange, a članovi tima su im kao iz Si.doline i epla, samo naravno bez imena....pa sad.
 
Nazad
Vrh Dno