Šta je novo?

Problem sa apt-get update

thevojvoda

Poštovan
Učlanjen(a)
22.08.2017
Poruke
3
Poena
51
Od juce imam problema sa apdejtom sistema, izgleda kao da ne moze da prodje zbog fajervola/proksija, medjutim toga nema. Da li se neko susreo sa slicnim problemom?
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-08-27_15-44-24.png
    Screenshot_2017-08-27_15-44-24.png
    173.9 KB · Pregleda: 93
Od juce imam problema sa apdejtom sistema, izgleda kao da ne moze da prodje zbog fajervola/proksija, medjutim toga nema. Da li se neko susreo sa slicnim problemom?
Bre skidaj se sa rs servera za update, uzmi i edituj sources.list i rs zameni npr. sa us. Problem je server na el.fakultetu i to se zna godinama.
 
Ja sam juče instalirao Ubuntu Gnome 17.10 da isprobam (a na Archu i derivatima sam godinama) i isti problem sam imao. Dakle, prva stvar je prelazak na main server.
 
Begaj sa nasih servera, Mint mozes na nase servere jer su mislim na serveru u Kragujevcu i to radi i azurno je.
 
Begaj sa nasih servera, Mint mozes na nase servere jer su mislim na serveru u Kragujevcu i to radi i azurno je.

Instalirao sam ovaj Xubuntu pre jedno 2 nedelje da probam, i svideo mi se Xfce, pre toga sam koristio Ubuntu MATE 16.04 skoro godinu dana, ne secam se na kom sam serveru bio, nisam to ni menjao nista, sve je radilo besprekorno.
 
Ako sam dobro razumeo, update je radio bez konfigurisanog proxy-a a sada ne?
Možda rade na nekim promenama na Akademskoj mreži, zapravo bilo je najavljeno da će ukinuti da saobračaj mora ići preko proxy-a, sem možda za posebne servise npr. Kobson.
 
Ako sam dobro razumeo, update je radio bez konfigurisanog proxy-a a sada ne?
Možda rade na nekim promenama na Akademskoj mreži, zapravo bilo je najavljeno da će ukinuti da saobračaj mora ići preko proxy-a, sem možda za posebne servise npr. Kobson.
A sto bi se prosecan korisnik kecao sa proxy serverom kad apt ladno radi sa drugih servera, ne mora USA, postojao je program koji potrazi najbrze servere, izaberes sve sem Srbije i miran si. Plus to hostovanje ne za*eb*va od juce nego godinama...
 
Umislio sam da čovek pristupa iz Akademske mreže.... :lupko:
 
Наши сервери умеју да солидно касне па и ја прво пребацим на main server. Важи за Убунту/деривате.
 
Nazad
Vrh Dno