Šta je novo?

Nokia 6

@kalin62, Nokia nema led notifikaciju, ima ambient screen koji zasvetli kada notifikacija stigne, kao glance screen, 6.1 ima "lift to check" funkciju koji pali ambient screen kada je podignes.
 
Повремено ми се деси да видим пропуштене позиве а телефон сигурно није звонио. Понекад кад хоћу да позовем, добијем поруку да искључим airplane мод. Ово се дешава када се укључи do not disturb или поменути airplane али ја то не радим него се само промени.
Ако сам добро проценио, то се дешава зато што се екран телефона пали на power дугме али и на оно средње доле а када је екран укључен, без откључавања се повуче онај ред одозго, статусна линија, шта је већ и лако се укључи гомила функција. Поред ова два, понекад се укључи и блутут ... остало нисам приметио. То се дешава када је телефон у џепу па понекад гурнем руку да нешто узмем а ионако стално има неки контакт па ми делује да се тако деси све ово.

Да ли постоји подешавање које неће да дозволи да се та горња линија отвори док се не откључа телефон? Иначе користим патерн али је исто и са лозинком.
 
Први предлог сам већ пробао, нема везе са овим проблемом него се само искључе нотификације на екрану. Тај Cerberus ћу да пробам касније, мада ми је глупо да не постоји системско решење.
 
Nokia 6 avgustovski apdejt
bc3f0ea023162aff7cfa66664e6b8f65.jpg


Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Dobar dan svima.

Pre mesec dana kupio sam Nokia 6. Posle otprilike 2 nedelje, uređaj je počeo da se restartuje sam od sebe, a tri dana nakon što je počeo da se naprasno restartuje, prestao je da vidi SIM karticu. Probao sam više SIM kartica, međutim nijedna nije funkcionisala, uvek isto: u gornjem levom uglu stoji Telenor, trougao koji signalizira jačinu signala pokazuje dostupan signal, ali ne funkcionišu poruke i pozivi. Probao sam Hard-Reset, ali se nije ništa promenilo. Operativni sistem je Android Oreo 8.1 sa poslednjim avgustovskim patch-om. Uređaj uredno spakovan i poslat u Nepo System servis, gde nakon 8 dana dobijam obaveštenje da je problem rešen upisom novog softvera. Međutim, s obzirom da je uređaj relativno nov, a ja nisam zahtevao popravku, zatražena je zamena, što je odobreno.

U razgovoru sa njima, kada je spomenuto upisivanje novog softvera, napomenuto mi je da sam to mogao da uradim i sam. Moja pitanja: šta im predstavlja upis novog softvera? da li to može da uradi običan korisnik a da ne šalje uređaj na servis? ako može, koja je procedura?
 
I za Nokiju 6 100 i nesto MB apdejt novembarski danas

Sent from my TA-1004 using Tapatalk
 
Lepo radi HMD sto se apdejtova za svoje modele tice.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Da li je NOKIA 6 uzet u MTS-u zaključan?

Negde sam procitao da MTS ne zaključava dual-sim telefone, ali trenutno nemam karticu drugog operatera da proverim!
 
Lepo radi HMD sto se apdejtova za svoje modele tice.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
Ne radi lepo, radi brzo, ali cesto pusti update pun bagova, ili ne isprave bagove iz prosle verzije, a azuriraju verziju Androida ili sigurnosnu zakrpu.
 
Da li je NOKIA 6 uzet u MTS-u zaključan?

Negde sam procitao da MTS ne zaključava dual-sim telefone, ali trenutno nemam karticu drugog operatera da proverim!
Sam sebi da odgovorim!

MTS-ov telefon NOKIA 6 je otkljucan na oba slota! Sad probao sa VIP prepaid!

Inace internet na VIP-u leti, stalno je ukljucen 4G! Na MTS-u 4G jos nisam video! Uglavnom je na E ili H a vrlo retko 3G bez obzira na lokaciju!
A ova VIP prepaid promocija sa 12 GB za 300 dinira nije losa!
 
Lepo radi HMD sto se apdejtova za svoje modele tice.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk

zato sam je i uzeo, zbog dobre fabričke podrške(i zbog aluminijuma) a i izašla me za dž ovamo u telenoru (ugovor od 25e na 2 god, manje više imam svega neograničeno)

e sad računao sam da će samo telefoniranje nakon toliko god. razvoja androida biti malo brže ali jok, dok otključam tel. uđem u "phone" i nađem kontakt i okrenem treba 10ak sekundi a na prastaroj Nokiji 808 to mi je 3 sekunde bukvalno, Symbian je i dalje brži i što se tiče prolaženja kroz menije, setovanja alarma i tako tih nekih svakodnevnih stvari..
 
Za ovaj mobilni je pre nedelju dana krenuo globalni apdejt na Android 9 sa zakrpom za februar. Ja imam verziju TA-1033 sa januarskom zakrpom i od novog apdejta za sada ništa.
Ako je neko dobio apdejt u Srbiji za ovaj mobilni neka napiše koja je verzija telefona.
 
Srbiju preskocili! Ni kod mene nista od update! Verzija TA-1021
 
9tka ubila 6icu!
 
Tek o tome necu, tuga.
 
Meni telefon bolje radi ali mi baterija traje kraće.
Drndali su kernel garant.

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Мени делује да се батерија брже испразни али је то релативно јер ових дана сам или ништа или превише (у односу на уобичајено) користио телефон. Нисам гледао, које су тачно предности и битне промене, осим помереног сата лево и мало другачијег дизајна менија?
 
Znači, preskačem update. :) Jedva sam provalio iz pisanija iz Nokijinih tema (i hvala ljudima na tome) ono za com.evenwell...šta već da izgasim jer mi u standby bukvalno jelo bateriju.
 
Kod mene baterija traje kao pre update! Cak bi pre rekao da traje duze!
Za sve ostalo, utisak je pozitivan!
 
Има ли неко решење за ову ситуацију са батеријом?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Има ли неко решење за ову ситуацију са батеријом?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Uključi čuvara baterije!
Nakon celog dana korišćenja, sa 100 pao na 70%. Drži dva dana bez ikakvog problema, uz puno korišćenje!
 
Nazad
Vrh Dno