Šta je novo?

Nokia 6

Pozz svima. Da li su utisci aktuelnih korisnika i dalje pozitivni?
Imam opciju da uzmem ovaj telefon ili Moto G5s, trenutno koristim oko godinu dana P9 Lite (vrlo zadovoljan), pa je svaki savet dobrodosao.

Hvala
 
Pogledaj Benchmark opise na YT za ovaj telefon i Nokia 8.
Ja mislim da je tu gotovo sve rečeno.
Izostanak LED notifikacija, "HW bi mogao biti bolji"...
Sa druge strane, kvalitet izrade (isto na YT ima "destruction test" ili tako nekako), displeja, tača, izdržljivosti baterije, "minimalistic look" (ajde ovo je podložno diskusiji zog različitih ukusa), zvučnika + stock Android (bez spama i nepotrebnih UI rešenja koja guše telefon = odličan debi Nokia brenda sa Android platformom.

Ono što može biti iritantno nekima od vas, kao što je i meni, jeste trud da zadrže "zatvoren" softver. Čim se pojavi neki riskantno rešenje za root već u sledećem peču imate "zakrpe" koje to onemogućavaju tako da mora da se odustane od jednoga između ove dve opcije. Ili root ili "up to date" (trenutno v7.1.2) sistem.
 
Ja prešao sa Nexus 5X na Nokia 6, pre par meseci.
Led notifikacije mi ne nedostaju.
Dual SIM podrška izvedena na minimalno minimalnom nivou. Kamera je, po meni, loša.
Iako imam lopate od šaka ergonomija i veličina ovog telefona mi nikako ne odgovaraju. Planiram šta sledeće ali ne uspevam da osmislim, nakon pixel 2 debakla.
 
Da li je neko uzeo ovaj telefon u Telenoru? Da li prodaju dual ili single sim?
 
@Ducka
Devojka uzela pre dva tri meseca, single sim.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Razmisljam se uskoro o kupovini novog telefona pa je i ova Nokia u razmatranju. Zanimama me da li zaista ovaj telefon ima problema koje citam na raznima forumima, poput usporenja u radu, raznih bagova posle zvanicnih update-a, procitao sam na par foruma pa i ovde da su ljudi imali problema sa ekranom sa zglavljenim ili mrtvim pikselima. Ne trazim od telefona u ovom cenovnom rangu perfekciju ali da radi normalno bez nekih vecih bagova i da nema nekih hardverskih problema. Razmisljam se izmedju ovog i Honor 8 Lite-a ili dati jos nesto vise i uzeti P10 Lite mada sem veceg kapaciteta ROM-a ne vidim vecu razliku izmedju njega i Honora?
 
Poslednja izmena:
Razmisljam se uskoro o kupovini novog telefona pa je i ova Nokia u razmatranju. Zanimama me da li zaista ovaj telefon ima problema koje citam na raznima forumima, poput usporenja u radu, raznih bagova posle zvanicnih update-a, procitao sam na par foruma pa i ovde da su ljudi imali problema sa ekranom sa zglavljenim ili mrtvim pikselima. Ne trazim od telefona u ovom cenovnom rangu perfekciju ali da radi normalno bez nekih vecih bagova i da nema nekih hardverskih problema. Razmisljam se izmedju ovog i Honor 8 Lite-a ili dati jos nesto vise i uzeti P10 Lite mada sem veceg kapaciteta ROM-a ne vidim vecu razliku izmedju njega i Honora?




Ti si u dilemi, bolje potrazi temu sta da kupim...


Mogu samo za ove nokije da kazem, odlican kvalitet i vrlo dobra sw podrska. A ako citas te komentare onda nikada neces kupiti telefon posto se "najboljima" desi da puste falicne modele u prodaju.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problem sa viberom na nokia na n6? Ne stižu poruke sve dok se telefon ne otključa.

Proverio sam sve sleep opcije i u viberu i telefonu i već počinje da iritira

Beyond Genius Lies Insanity
 
Jel ima neko problem sa viberom na nokia na n6? Ne stižu poruke sve dok se telefon ne otključa.

Proverio sam sve sleep opcije i u viberu i telefonu i već počinje da iritira

Beyond Genius Lies Insanity

A kako se ponasa what's up i ostali servisi?
Mozda je samo viber krs app u celoj prici.

Sent from mTalk
 
Jel ima neko problem sa viberom na nokia na n6? Ne stižu poruke sve dok se telefon ne otključa.

Proverio sam sve sleep opcije i u viberu i telefonu i već počinje da iritira

Beyond Genius Lies Insanity

Sve radi OK, sve "up to date" (na oba sistema - 7.1.2 i od pre neki dan ova "beta" 8).
 
Ne znam sa wa,majka koristi telefon a njoj je viber dovoljan.

Viber kod mene na p9lite radi normalno,odmah stizu poruke a na n6 zeza

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
Ako je 7.1.2 ili oreo 8.0 beta onda proveri u "battery" da li je Viberu dozvoljen rad u pozadini, ako ni to nece onda restart telefona a pre toga deinstalacija bibera ( proveri prvo da li je napravila app backup) da ne bude posle e nema poruka...
 
7.1.2 je na telefonu.
Ovo za bateriju sam odmah proverio kao što rekoh i jeste mu dozvoljen rad.
Sve opcije koje imaju veze sa sleepom sam pogledao.
I podešavanja za wifi i sve i dalje isto.
Probao sam i reinstalaciju i opet se isto dešava
 
7.1.2 je na telefonu.
Ovo za bateriju sam odmah proverio kao što rekoh i jeste mu dozvoljen rad.
Sve opcije koje imaju veze sa sleepom sam pogledao.
I podešavanja za wifi i sve i dalje isto.
Probao sam i reinstalaciju i opet se isto dešava
Kao sto rekoh instaliraj neku app samo radi testa, npr WA pa onda vidi da li je do telefona tj sistema na njemu ili je do Vibera... posto nesto ne radi kako treba u kombinaciji sa tom app.
 
Razmisljam se uskoro o kupovini novog telefona pa je i ova Nokia u razmatranju. Zanimama me da li zaista ovaj telefon ima problema koje citam na raznima forumima, poput usporenja u radu, raznih bagova posle zvanicnih update-a, procitao sam na par foruma pa i ovde da su ljudi imali problema sa ekranom sa zglavljenim ili mrtvim pikselima. Ne trazim od telefona u ovom cenovnom rangu perfekciju ali da radi normalno bez nekih vecih bagova i da nema nekih hardverskih problema. Razmisljam se izmedju ovog i Honor 8 Lite-a ili dati jos nesto vise i uzeti P10 Lite mada sem veceg kapaciteta ROM-a ne vidim vecu razliku izmedju njega i Honora?
Uzeo sam klincu Nokiu 6. Veruj mi mnogo je lepsi od P10 Lite. Razlike u brzini apsolutno nema, cak mi se vise svidja Nokijin sistem. Nema NIJEDAN problem koji navodis. Stabilan, brz, otvara sve bez greske, ja nikakvo seckanje ili usporenje ne vidim. Bio je problem sa zutim fotkama sa blicem na losem svetlu ali to se resava apdejtom koji telefon odmah nudi (bag oko paljenja dual tone blica). Kamer je mnogo bolja nego na P10 lite. Testirao sam ih uporedo i Nokija razvaljuje u nivou detalja, pogotovo na dobrom svetlu. HDR je drasticno bolji na Nokiji. Prednja kamera je pet puta bolja nego na Huaweiu, ima autofokus slowmo sto priznaces nemaju ni neki flagshipovi. Za nedelju dana intenzivnog koriscenja nisam nasao nikakvu ozbiljnu manu. Ono sto mi se ne svidja je malo restriktivan softver za kameru i baterija bi mogla biti malo bolja, ali izdrzi ceo dan svakako. Izrada telefona je odlicna, P10 Lite naspram njega deluje ko igrackica. Dakle, telefon za preporuku.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Uzeo sam klincu Nokiu 6. Veruj mi mnogo je lepsi od P10 Lite. Razlike u brzini apsolutno nema, cak mi se vise svidja Nokijin sistem. Nema NIJEDAN problem koji navodis. Stabilan, brz, otvara sve bez greske, ja nikakvo seckanje ili usporenje ne vidim. Bio je problem sa zutim fotkama sa blicem na losem svetlu ali to se resava apdejtom koji telefon odmah nudi (bag oko paljenja dual tone blica). Kamer je mnogo bolja nego na P10 lite. Testirao sam ih uporedo i Nokija razvaljuje u nivou detalja, pogotovo na dobrom svetlu. HDR je drasticno bolji na Nokiji. Prednja kamera je pet puta bolja nego na Huaweiu, ima autofokus slowmo sto priznaces nemaju ni neki flagshipovi. Za nedelju dana intenzivnog koriscenja nisam nasao nikakvu ozbiljnu manu. Ono sto mi se ne svidja je malo restriktivan softver za kameru i baterija bi mogla biti malo bolja, ali izdrzi ceo dan svakako. Izrada telefona je odlicna, P10 Lite naspram njega deluje ko igrackica. Dakle, telefon za preporuku.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Da dodamo i ovo...

Nokia 6 crowned “Most Durable Phone of 2017” by JerryRigEverything ;)

https://nokiapoweruser.com/nokia-6-crowned-durable-phone-2017-jerryrigeverything/
 
Hvala puno na odgovoru i savetu. Danas sam ga video napokon i u vip-u ali nazalost ugasenog pa nisam mogao da ga procackam. Malo je mozda veci po dimenzijama. Jos cu razmisliti pogotovo sto je danas predstavljen i model Nokia 6 2018 koji ce biti unapredjena verzija ovog modela sa jacim procesorom, 4gb rama i malo manjim dimenzijama kucista a cena ce mu biti kako najavljuju i manja nego kada se pojavio Nokia 6 2017, negde oko 190 evra. Prodaja krece 10 januara.
 
Koliko znam, sve to važi za kinesko tržište. Kad će u Evropu i sa koliko ram-a još se ne zna pouzdano.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Da li si poredio jacinu i kvalitet zvuka na sluskama Nokia vs P10 Lite? I da li je resen DTS audio EQ koji ranije nije radio?
 
P10 Lite ima malo jači bas i jači zvuk kada puštam preko Powerampa. Ali onda ne mogu da uključim DTS. Preko google music playera mogu da uključim DTS i biram dva moda music i theatre kad idem na EQ iz playera. Zvuk je onda sličan kao na P10 Lite, ali i dalje nije toliko jak. Naravno, dovoljno je jak da na boljim sluškama eliminišeš sve zvuke okoline.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kamera je, po meni, loša.

Ovo je apsolutno netacno. Imam Note8, P10 Lite kod kuce i klincu sam uzeo Nokiu 6. Po dnevnom svetlu i ako ISO ne prelazi 400, Nokia 6 UBIJA Note 8 sa kolicinom detalja na fotki. Note 8 ima malo bolju ostrinu i koloritet, ali to se lako resava sa WB podesavanjem. Kamera je bolja nego na P10 Lite i to se vidi iz aviona. Note 8 je, naravno, kralj svih kamera kada je u pitanju sve preko ISO 400, ali sam se iznenadio koliko ga je Nokia oduvala na dnevnom svetlu u detaljima. Takodje, fotke u losim uslovima su bolje nego na P10 Lite koji previse pegla sum. Nokia ostavlja kolornog suma, ali je generalno fotka nekako prijemcivija. Prednja kamera je odlicna, nisam naisao na bolju do sad. U rangu je sa Note 8, osim ako ISO ne prelazi 1000. Najbolji dinamicki raspon ima Note 8, pa Nokia 6 pa teko onda P10 Lite.
Moj test kaze da je HDR na Nokiji odlican. Nije bolji nego na Note 8 naravno, ali je vrlo blizu. P10 Lite ne moze da ga sustigne u dinamici kad je HDR u pitanju. Radio sam testove od ISO 100 do ISO 400 na staticnim fotkama i neverovatna je kolicina detlja koju Nokia 6 ima. Bas sam se pozitivno iznenadio. Panorame radi odlicno, nema drndanja fokusa i ekspozicije kao kod Huaweia naprimer. Stock aplikacija za kameru je malo restriktivna, imate druge aplikacije koje izvlace maksimum iz ove kamere (Camera FV5 daje odlicne rezultate). Kod snimka preko ISO 800 vidim samo problem sa kolornim sumom, ali to se lako resava Ninjom ili nekim drugim softverom u PS za pola minute. Dakle, po dnevnom svetlu bolja od Notea 8 definitivno, po nivou detalja. Cak i na GSM areni na compare tools mozes to videti.
 
Svaka čast tebi i tvojim testiranjima. Korisno kao i uvek. Ako se vratiš na moj post primetićeš "po meni" što je, jezički ispravno, značilo po mom mišljenju.
Za kvalitetne fotke koristim dslr i još uvek se učim. Za slike sa telefona, razmazio me je Nexus. Dakle kada potegnem telefon iz džepa, u nameri da okinem fotku mog deteta koje je upravo napravilo neku specifičnu, meni interesantnu grimasu, Nokia 6 napravi mrlju od slike.
Ne, u tim trenucima neću tripod, manuelna podešavanja i ostal. Hoću da što pre okine fotku. Tu je Nokia 6 golo vnogo u odnosu na Nexus.
Pokušavao sam i Google cam isto, sporo, mrljavo, vuče se čitavu večnost. Dakle, "po meni" se odnosilo na uslove u kojima sam ja koristio kameru na Nokia 6 telefonu, i apsolutno je tačno da je očaj. Siguran sam da su tvoja testiranja pokazala da je kamera baš takva kakvom je predstavljaš i nemam ni najmanji razlog da ne verujem.
Mene je razočarala, budući da se busaju u grudi sa stock Androidom, ponadao sam se da je kamera bar nalik Nexusu.
Ako ništa drugo jeste mi pomogla, sve češće i češće potežem za dslr-om nego ranije jer znam da nemam kameru na telefonu na koju se mogu osloniti.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam taj problem na Nokiji 6 koji pominjes. Klinac fotka u svim mogucim i nemogucim uslovima i fotke su iznenadjujuce dobre. Nit su mrljave nit im ista fali, a svakako nije spor. Fokus je trenutan i brz, kao i samo okidanje kada ima dovoljno svetla, a u low light uslovima za mrvu sporiji od Notea 8 (ali je brzi od P10 lite).

Testirao sam je u svakakvim uslovima i ne primecujem to sto kazes, osim u uslovima loseg svetla ako je shutter speed mali - ali onda ce biti isto i sa DSLR-om i bilo kojim drugim uredjajem jer brzina zatvaraca nije dovoljno velika da isprati pokret. Da li si uradio sve potrebne apdejtove posto kamera nije ista pre i posle zadnjeg apdejta sistema?

Da bi znao kako se neka kamera ponasa u odnosu na drugu, moras fotkati istu scenu istovremeno a to je nemoguce ako nemas uporedo oba telefona. Desavalo mi se da Note8 fotka jako lose, ali sam onda uporedjivao iste scene uporedo sa drugim telefonima i svi su losi u toj sceni.

Evo bas cu da napravim uporedni test sa P10 lite i Nokiom 6 kod nekih scena (posto su to telefoni u upper mid rangeu) da vidim kako se nose jedan i drugi sa raznim scenama (fotkacu istovremeno).

Znam da svako ima svoj subjektivan osecaj, ali cisto za ostale forumase, eto moj je dijametralno suprotan tvom utisku. Bio sam skeptican, ali sam prijatno iznenadjen.
 
Drago mi je da čujem takva mišljenja, poput tvog pošto ću, zbog spleta okolnosti, kupiti i Nokiu 5.
Ali eto. 5 nexusa sam do sada imao od toga dva Nexus 5X, jedan je i dalje tu. Tako da dâ, jeste uporedo korišćenje. Ovo mi je druga Nokia 6. Ni blizu kamera nije Nexusu. Update-ovi OTA, na stocku. Neka bude da su mi se zalomili (legalni, Mts) falični primerci, ali, opet, po mom mišljenju, kamera je najgori 'feature' Nokia 6 telefona koji koristim već cca 5 meseci. Toliko sam razočaran da se nosim mišlju da odrešim kesu i kupim Pixel.
Možda samo nisam od onih koji ne pljuju uređaj koji su sami, svojevoljno izabrali, ali nisam ga ja pravio pa da me bude blam. Samo sam iskren. Možda nije popularno, ali sam isto tako iskren kada kažem da me raduje da čujem komentare poput tvog. To govori da ima nade, i da je software problem.
 
Kod devojke i kod njenog burazera (oboje imaju Nokiu 6 i oboje koriste Play Music kao aplikaciju za slušanje muzike), nestaše sve mp3 numere iz telefona. Čak su nestale i one iz ringtones foldera. Jel to neki copyright issue ili šta?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
imam verziju nokia 6 ta1000 prošle nedelje sam odradio ugrade na oreo 8.0.0 sve je radilo ok ondah sam prekjuče primetio da se preko google play prodavnice ne ažuriraju aplikacije tj da nemogu preuzeti i uvek ispisuje grešku 404. po upustivama sam za tu grešku odradio sve očistio popdatke,keš aplikacije,restartovao telefon i sve drugo ali i dalje isti problem. nemogu da niti ažuriram niti da instaliram aplikacije iz prodavnice. kasnije sam primetio da neradi ni google music i još poneka google aplikacija iz paketa. molim vas za pomoć dali je jkoš neko imao takav problem i kako ga rešiti.pozdrav i hvala
 
Nazad
Vrh Dno