Šta je novo?

Nokia 6

Obećao sam da ću okačiti neki screen uz koju rečenicu ali ne uspeam da ga napunim ispraznim do kraja.
Otprilike da gura 36h sa pozivima, SMS (i dalje ih koristim), Viber (imam i WA ali mi je mutiran), po koji Mortal Kombat meč (računaj 15-30min), 30min YT i sve to sa adaptive brightness...

EDIT: Tako mi fali root da mogu da podesim sve iz taskera (recimo kad izađem iz kuće zaboravim da ugasim WiFi) i tada bi sasvim sigurno bio još veći "endurance".
 
Poslednja izmena:
Baterija se napuni od 10% do 100% za manje od 90 minuta. Originalni punjac je 2 ampera !
 
Kako se isključuje vibracija na ovoj google tastaturi? :)
 
Probaj ovo, gboard/preferences/vibrate on keypress
 
Kako promeniti boju chata i title bar-a gore za sve kontakte generalno u messaging-u? Pojedinačno sam našao za svaki(SMS) chat, ovako su mi svi različite boje, iritira to.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Imam pitanje u vezi zastitne folije napred i nazad,jel je mozda neko uzimao Ultimateshield za ovu Nokiu?
PoZz!
 
Jel ima negde u podešavanjima da se pokazuje procenat baterije? Ne uspevam da pronađem
 
Obećao sam da ću okačiti neki screen uz koju rečenicu ali ne uspeam da ga napunim ispraznim do kraja.
Otprilike da gura 36h sa pozivima, SMS (i dalje ih koristim), Viber (imam i WA ali mi je mutiran), po koji Mortal Kombat meč (računaj 15-30min), 30min YT i sve to sa adaptive brightness...

EDIT: Tako mi fali root da mogu da podesim sve iz taskera (recimo kad izađem iz kuće zaboravim da ugasim WiFi) i tada bi sasvim sigurno bio još veći "endurance".

Mozes da probas Llama ili drugu slicnu aplikaciju.
 
Onda nesto kod mene nede. Ukljucio sam ovaj meni i procente,resetovao telefon ali i dalje nista ne pokazuje

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
Restartovao

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
U tome je caka da ne moras da restartujes.

Vidi kao meni na ss, cim kliknes na opciju on menja ... evo ugasio sqm cellular data ikonicu. ..

ca83a9540675b4ebca73ebf6544a4b44.jpg


Daj ss da vidimo to cudo, ovaj isti kao moj iz system ui tunera.
 
Poslednja izmena:
Danas pinovo cackao telefon,ukljucivao iskljucivao opciju i najednom se procenat pojavio. Sta je u pitanju bioo nemam pojma ali sad se vidi

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
Ja danas updatev'o na 7.1.2 (model TA-1021)

Nisam ga puno koristio sa prethodnom verzijom 7.1.1 tako da ne znam koje su poboljsanja novog androida! Ono sto sam primetio je blic na kameri, koji je bio zuckast a sada je vise beo. Slike sa blicem su sada kvalitenije nego pre update!
 
Drugari pozdrav svima!
Koristim vec godinu ipo xiaomi redmi note 2, vec je poceo da koci,baguje, restartuje se ....
Gledam po netu i deluje mi sasvim pristojno ovaj model u smislu odnosa cena/kvalitet.
E sad ono sto me barem za sada koci oko kupovine jeste to da je ova serija jedna od prvih poduhvata ove kompanije na android platformi ...
Prelistao celu temu , slabo ste pisali o tome kako ste zadovoljni telefonom ... I meni bi smetalo sto nemam notifikacije kao na kinezu.
Eventualno neko bi mogao da mi preporuci neki drugi telefon u ovom cenovnom rangu
 
- "Neko" ;) ili "nešto" mi stalno vraća jačinu zvona na 100%. Neko rešenje, ideja, kako da ga zaustavim u tome.

- Da li je moguće podesiti da ako me neko zove na SIM1, automatski i ja njega zovem sa SIM1, bez da biram dodatno koju karticu da koristim. Ili barem da određeni kontakt vežem za SIM karticu.
 
Da li je moguće podesiti da ako me neko zove na SIM1, automatski i ja njega zovem sa SIM1, bez da biram dodatno koju karticu da koristim. Ili barem da određeni kontakt vežem za SIM karticu.

Za ovo će ti trebati neki drugi dialer, probaj drupe.
 
Vec neko vreme razmisljam o kupovini ovog telefona. Za oko 210 - 220e, mislim da je relativno ok kupovina. Mogli su da se otvore za recimo SD625, ali gledajuci testove ni ovaj ne zaostaje toliko (ne racunam 14nm i manju potrosnju). Mozda mu koja sekunda vise treba za neke vece aplikacije (igre npr, sto meni nije bitno), ali kad otvori tu i nema razlike, gotovo isti GPU.

Nakon nesto duzeg uvoda, ono sto me zanima su vasi utisci, iz prve ruke, konkretno o nedostacima istog..

Hvala unapred :)
 
A, jutros stiže neko ažuriranje, oko 149 MB. (TA-1021)
 
A, jutros stiže neko ažuriranje, oko 149 MB. (TA-1021)

To je ovo , malo su zakasnili , isto azuriranje su pustili uz novembar security patch ali ne za sve ... male su razlike izmedju 5 i 6 , tacnije soc je isti ... tako da im nije tesko da relativno brzo azuriraju oba modela ... veca im je muka za nokiu 3 ;)

http://nokiamob.me/2017/11/nokia-6-dobila-novu-nadogradnju-softvera/

Nokia-6-update-29_11_17-576x1024.png

Nesto slicno se i ocekuje za nokiu 5 , verovatno odlozili za decembar , mada vec treba da stigne i oreo ... bice fazon kao i za nokiu 8 , puste betu pa posle par nedelja puste za sve...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno