Šta je novo?

Problem sa logovanjem na bittrex

chola82

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruke
6
Poena
151
Jutros hocu da se ulogujem na bittrex a izbaci mi ovo

New IP Address Detected

Check your inbox for an email with further instructions on logging into Bittrex.

Na e-mail mi nista ne stize...

Uvjek se logujem samo sa jednog racunara i sa iste lokacije.

Da li je neko imao slican problem?
 
Ja sam pre dva-tri dana imao taj problem sa gatehubom, mailovi nisu stizali možda sat-dva, posle se normalizovalo.
 
Bio je info pre 15 dana da je password baza kompromitovana.

Jel si ima 2Fa aktiviran?



Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Da, onu poruku mi izbaci nakon sto ukucam broj sa 2Fa.
 
Pa promenila ti se ip verovatno... Proveri spam folder

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Који мејл користиш !? Ја сам имао проблем да ми мејлови не стижу на @hotmail.com
 
Spam sam prvo pogledao, nisam imao probleme sa primanjem maila.
IP adresa se promjenila jer nije staticka... zar niko nije imao ovakav problem?
 
Ja sam se malo pre logovao i to mi je izaslo, mail uredno stigao u roku od 5 sekundi, gmail.com

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Malopre proverio...prvi pokušaj ulaska na berzu (nakon unošenja 2FA) i isto dobio tu poruku, otvorio mejl, otvorio dobijeno obaveštenje, kliknuo na link, uneo 2FA i normalno se ulogovao...naravno pre toga sam proverio svako slovo (više puta) na linku za svaki slučaj....
 
I meni je uredno stigao na gmail.com... Ulogovao se odmah.
 
Meni stize svaka dva tri dana da se uspesno ulogovalo na moj nalog sa neke xxx IP adrese. I nisam jedini.
 
Meni svaki put kad se logujem stigne notification da sam se logovao. Ali bukvano na svako logovanje.
 
Nisam imao problema sa logovanjem na bittrex.
 
Odnesi ga da mu prebaju (kompjuteru) [emoji14]

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Jos uvijek ne mogu da rijesim problem, sada mi samo jos pokazu moju IP adresu kad hocu da se ulogujem, ali maila za verifikaciju nigdje nema... Kontaktirao sam Bittrex Support Team cekam odgovor.
 
Par predloga novim kolegama....

1) Novi e-mail za svaku berzu + obavezno 2FA za e-mail i na berzi/menjačnici...

2) Da pristupate sa računara koji je zaštićen i koji ne koristi svako za pristup raznoraznim sumnjivim sajtovima....

Na taj način nećete ugroziti druge naloge....ako već imate naloge (za koje mislite da su kompromitovani) na menjačnici kad se ulogujete odmah promenite e-mail (novi na kom je aktiviran 2FA)......i po stoti put, odradite backup stranice (one sa bar kodom) kad aktivirate 2FA da biste se kasnije mogli ulogovati ako promenite telefon itd.itd.... Ako nemate 2FA na menjačnici i e-mailu pozdravite se odmah od novčića jer će vas opelješiti (nekog pre, nekog kasnije)



Ja ne pristupam menjačnicama čak ni sa telefona...neko će reći da sam paranoičan ali ja mislim da sam samo malo više oprezan :D
 
Problem riješen.
Odgovorili mi da je sa mog maila stiglo da sam njihove označio kao spam pa mi zato nisu slali poruke, čim su otključali proradilo sve.
 
Par predloga novim kolegama....

... Novi e-mail za svaku berzu + obavezno 2FA za e-mail i na berzi/menjačnici...

Interesuje me da li mi za svaki Gmail nalog na koji aktiviram 2FA treba i drugi telefon (npr. Android sa instaliranim Google Authenticator)?
Odnosno da li je Google Authenticator vezan za Gmail nalog koji je vezan za Android odnosno Google Play?
 
Ne treba, 2Fa se vezuje za email nalog. Mozes ih 10 imati na telefonu.
 
Nazad
Vrh Dno