Šta je novo?

Koji feature (nepametni) telefon?

fullmonty

Slavan
Učlanjen(a)
10.12.2004
Poruke
106
Poena
319
Imate li ideju koji feature/nepametni/glupi telefon kupiti?

Samo poziv i SMS, i da ima 3G mrezu jer smatram da je i u Srbiji proslost.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
na Ashu 200 je nekada mogao da se ubudzi Viber, ali ne dobijas push notifications nego chatujes samo dok je otvoren. Mislim da nema vise Viber. Face ima i dalje ona Java verzija u kojoj radi chat ali opet samo dok je otvorena. Fali taj multitasking. Proveri na sajtu whatsapp da li i dalje radi na Nokiama, radio je lepo na C3, nisam siguran na Ashi 300

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
 
nokia 230 ima touch screen?
 
Da li je neko probao onaj Tesla F3?
Na sikama deluje lepo ali bas nesto nemam poverenje u taj ,,brand"?
 
^Uzeo babi, dobar telefon, dual sim, dobar na dodir i sve, ima veliki ekran sto mi je pogodnije za stariju osobu da bolje vidi, nekako mi je bio bolje nego da uzmem neku skuplju Nokiu. Ima i 3G takodje, sto mi je bolje nego Nokia 3310 koju sam gledao da uzmem.
 
E52 uzmi, nećeš se pokajati sigurno. Mene svrbelo da ga prodam-"da ne kupi prašinu", sad ne mogu da ga ožalim. Ja bio vlasnik od prvog dana, razbija sam ga na poslu, sve je izdržao... Svi koji su imali ovaj fon rećiće ti isto... Sad kao poslovni dobio Nokia 105 ... Kakvo đubre..
Mada E52 nije feature phone vec je smartphone :) valjda.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
^Uzeo babi, dobar telefon, dual sim, dobar na dodir i sve, ima veliki ekran sto mi je pogodnije za stariju osobu da bolje vidi, nekako mi je bio bolje nego da uzmem neku skuplju Nokiu. Ima i 3G takodje, sto mi je bolje nego Nokia 3310 koju sam gledao da uzmem.
Tesla F3 ima 3G? Ja sam gledao karakteristike nigde nisam video.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Smartfon ili ne E52 je meni najbolji fon koji sam ikad imao. Bez preterivanja. 2010te kada sam ga nabavio boljeg fona nije bilo na tržištu. Mali, tanak, odlična baterija, odlična kamera i navigacija. Znači, imao sam Garmina ladno na njemu (zbog limita sd kartice, odsecena bila skandinavija i britanija).

E52 sam pomenuo jer ćale ima Nokiju a E52 je isto monomblock sa standardnim Nokia interfejsom (imenik, pozivanje i sl.). Smart funkcije (koje su preostale) ne bi ni koristio. Pitao sam da li je mogući Viber na E52 (symbian) ali to više nije bitno. Lepo ću kupiti za 5Eu karticu sa 60min razgovora preko i razgovarati sa ćaletom kad treba.

Izbor je pao na Nokia 230. Probao je danas u radnji. Veliki ekran za feature telefon (2.8") i to odličnog kvaliteta. Velika tastatura i najvažnije - odlična kamera. Nek je i 2MPx ali pravi odlične fotke. Isto i selfie kamera. Plus dual sim. Kosta oko 7700 din. nova.
 
Smartfon ili ne E52 je meni najbolji fon koji sam ikad imao. Bez preterivanja. 2010te kada sam ga nabavio boljeg fona nije bilo na tržištu. Mali, tanak, odlična baterija, odlična kamera i navigacija. Znači, imao sam Garmina ladno na njemu (zbog limita sd kartice, odsecena bila skandinavija i britanija).

E52 sam pomenuo jer ćale ima Nokiju a E52 je isto monomblock sa standardnim Nokia interfejsom (imenik, pozivanje i sl.). Smart funkcije (koje su preostale) ne bi ni koristio. Pitao sam da li je mogući Viber na E52 (symbian) ali to više nije bitno. Lepo ću kupiti za 5Eu karticu sa 60min razgovora preko i razgovarati sa ćaletom kad treba.

Izbor je pao na Nokia 230. Probao je danas u radnji. Veliki ekran za feature telefon (2.8") i to odličnog kvaliteta. Velika tastatura i najvažnije - odlična kamera. Nek je i 2MPx ali pravi odlične fotke. Isto i selfie kamera. Plus dual sim. Kosta oko 7700 din. nova.
Nisi video Tesla Feature 3. Meni on sad ulazi u uzi izbor.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
ok izgleda na slici ali je oooogromaaaan. valjda videli da ljudima ne smetaju veliki smartphoni pa resili i da dumb bide veliki. njih sada racunaju u fonove za starije.

Sent from my Gretel A7 using Tapatalk
 
Probao kameru na Nokia 230 i na Tesla Feature 3. Ogromna razlika. Na F3 neupotrebljiva.
 
Uzeo sam Nokia 230 Dual Sim. Znači fon je vrh. Probaću par dana da ga ja koristim pre nego što ga predam ćaletu. Čisto kao eksperiment. Provalio sam da sam u zadnje vreme postao zavistan od fona. Krenem u toalet, ponedsem fon. Sedim sa društvom - čvakam fon. Stojim u redu nekom opet fon. Ovako sam svoj android odložio sa strane i probaću nekoliko dana bez fejsa, vibera, i ostalih gluposti. Šta mi treba pogledaću na kompu.

Inače, telefon me je oduševio. Kamere, naročito selfie, su vrh. Bez obzira na 2mpix rade odlične slike. Naravno, na ekranu računara kad se razvuče slika ispadne zrnasta ali kad bi se radile klasične fotke za štampu bile bi fenomenalne. Ubacio sam MicroSD karticu od 32GB (nisam imao manju) a slike zauzimaju smešnih 250KB. Od aplikacija ima opera mini, facebook, twitter. I rade:) Doduše, ne može da se porede sa komforom koji pruža android ali rade. U principu, neću ih ni koristiti. Inastaliraću samo Viber čisto da vidim da li radi.
 
Probaću danas. Nije mi palo na pamet.
 
Aplikacije za mail nisam uspeo da podesim. Izbacuje neki sertifikat error. Preko opere mini radi gmail. Ali daleko je to od komfora koji smo navikli na androidu odnosno ios-u.

Zato aplikacija za fejs radi kao zmaj. Cak sam postavio novi profile picture iz galerije telefona.
 
Poslednja izmena:
Kako si zadovoljan fotkama? Selfie slike ubijaju. Mene par ljudi zezalo da sam obradio sliku u fotošopu:)
 
Poslednja izmena:
Od 2009. primarni mobilni mi je Samsung B2100 Explorer:

https://www.youtube.com/results?search_query=samsung+b2100+xplorer

- napravim po 700-1000 poziva mesecno, otprilike toliko i primim poziva, baterija drzi 7-10 dana, nigde ne nosim punjac,
- sa poslednjom crtom naterija radi jos jedno 20 casova,
- radi u svim uslovima i uvek ima signal, skoro izigravam telefonsku govornicu kad smo u lovu ili ribolovu za drugare,
- otporan na vodu, padove, bacanja, masnoce i ulje,
- mogu sa njim da plivam, da idem u lov i ribolov ...
- ima mali eho koji potice od dva mikrofona u protiv fazi, ali zato radi na koncertima, utakmicama, industrijskim halama ... buku skida samo tako,
- otporan na sve osim na čeljusti mojih pasa :zgran: (promenio sam 5 komada u zadnjih 8-9 godina)
- izuzetno jeftin ukoliko moze da se nadje nov danas.

Dok ih ima necu menjati model. Isprobavao sam slicne, ali ovo je best u odnosu sta nudi za sitnu lovu.
 
Poslednja izmena:
Čitam vesti. Kažu da izbacuju Nokia 3310 sa 3G podrškom. To je ono što mi je falilo na Nokia 230.
 
Nazad
Vrh Dno