Šta je novo?

Koji softver za vođenje projekata koristite?

unnamed

Slavan
Učlanjen(a)
18.06.2005
Poruke
533
Poena
320
Koristio sam neka besplatna rešenja, ali su funkcionalnosti bile dosta skromne. Čuo sam za dosta rešenja, ali nisam imao kada da testiram sve.

U obzir dolaze svakako i besplatna rešenja, ukoliko su kvalitetno realizovana.
 
Kakvih projekata? Ako mislis na management kao management, trello/asana u zavisnosti od potreba. Imas i domacu radinost po nazivu Yanado.
 
Koristim Trello, Asana i Basecamp.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam korisito Jiru, ali više kao softver sa praćenje bagova, ne za vođenje projekata.

Da li nailazite na neka ograničenja kod tih besplatnih rešenja, ili vam ispunjavaju sve zahteve?
 
Ja sam korisito Jiru, ali više kao softver sa praćenje bagova, ne za vođenje projekata.

Da li nailazite na neka ograničenja kod tih besplatnih rešenja, ili vam ispunjavaju sve zahteve?

To naravno da nije tacno, JIRA ne sluzi za bug tracking vec upravo za vodjenje projekata i razlicitih faza istih.
 
Nije covek ni rekao da je Jira za to nego da je on za to koristio. U svakom slucaju Jira je izuzetno lose resenje za bug tracking i za to je bolji dal bugzila(redmine) ili tako nesto se zvalo.

Jira je sa druge strane jedina koja dopusta mogucnost pravog PM-a na large scale projektima. Kad kazem pravog mislim na biznis, tehnicki i dokumentacioni deo projekta. Sve ostalo sto sam/smo probali nikada nije moglo da ispuni nista vise od pukog spiska tehnickih taskova.

Uz to postoji (postojalo je) i nekoliko high profile PM/test management ([VIDI]https://en.wikipedia.org/wiki/Mercury_Interactive) tools koji su to mogli ali poslednje vreme Jira preuzima primat i tu.
 
Poslednja izmena:
MS Project, Asana za usput.
 
Mrzim sve što se koristi iz browser-a ili telefona, a danas se (skoro) sve pravi da se koristi (samo) iz browser-a i telefona. Asana je kul, ima dosta korisnih opcija i integraciju sa drugim servisima. Mrzim da koristim taj softver jer nije standalone program, ali nisam ja birao šta će se koristiti u firmi :)

S druge strane, Gantt Project je odličan Project Management program, a pritom i opensource
http://www.ganttproject.biz
 
Meni su nekako sva ta besplatna rešenja nedovršena. Jira mi je delovala ok, mada nisam radio u MS Project Serveru. Verujem da Server varijanta može da se poredi sa Jirom, a možda je i bolja od nje.
 
Basecamp 2 u prosloj firmi, sad u novoj uzeli trojku. Zadovoljni smo kako radi i ima pregrst opcija. Za $1000 godisnje neogranicen broj korisnika i neograniceno skladiste.
 
Na prvi pogled mi Basecamp deluje kao i većina besplatnih rešenja. Ali verujem da ima ipak i naprednije funkcionalnosti (čim ga NASA koristi).
 
Mrzim sve što se koristi iz browser-a ili telefona, a danas se (skoro) sve pravi da se koristi (samo) iz browser-a i telefona. Asana je kul, ima dosta korisnih opcija i integraciju sa drugim servisima. Mrzim da koristim taj softver jer nije standalone program, ali nisam ja birao šta će se koristiti u firmi :)

http://www.ganttproject.biz

Zavisi kako je urađeno. Meni recimo nije smetalo to što se Jira pokreće u okviru browser-a. Dok mi je recimo to bilo pomalo iritantno kada sam koristio KissIQ. U njemu se mogu voditi baš baš najosnovnije informacije, kao Notepad recimo, nema ničeg naprednijeg.
 
Na prvi pogled mi Basecamp deluje kao i većina besplatnih rešenja. Ali verujem da ima ipak i naprednije funkcionalnosti (čim ga NASA koristi).
Nisam koristio besplatna resenja, jesam nesto gledao, ali mi se cini da me je odbijao limit po broju korisnika. Nas je sada oko 40 na BC-u uz oko 30 projekata i 50-ak vecih taskova i nekoliko stotina to-do's (a do sledece godine i veci broj ljudi i projekata).
Gledali smo bili takodje i Active Collab (domaci sw) ali daju manje za iste/vece novce nego BC.
 
Excel vs Project, hm, kao Paint vs Photoshop

Pa i pored toga gomila ljudi koristi Paint i slične jednostavne programe. Zato i kažem da zavisi od potreba OT-a, a mi ne znamo šta sve on želi od PM softvera. Nema mnogo smisla ni ubijati muvu bazukom.

Zato i kažem da je Gantt Project dobro rešenje, ako mu je dovoljno ono što taj program nudi. Asana ima dosta više opcija (sa integracijom sa drugim servisima) ako mu to odgovara
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi bilo mučenje da se koriste dva ili više alata istovremeno. Jedan alat koji može da podrži rad do 10 korisnika recimo (definisanje zadataka u okviru projekta, komunikacija u okviru projektnog tima, praćenje statusa zadataka, mogućnost delegiranja zadataka unutar tima, automatsko obaveštavanje članova projektnog tima kada se status nekog zadatka ažurira/kada se izvrši neka izmena na projektu, neko osnovno izveštavanje o statusima, opterećenosti članova tima, mogućnost otvaranja više projekata). Ne znam da li neko besplatno rešenje može da zadovolji sve ove zahteve.
 
Poslednja izmena:
Deluje mi ozbiljno Asana, nikada je nisam koristio. Jedina po meni bitna funkcionalnst koju ne podržava ova besplatna verzija jeste Task dependencies.
 
Probao sam nekoliko rješenja pre, besplatnih i plaćenih (asana,zoho,teamwork,activecollab,projectmanager,redmine..), međutim teško je naći rješenje koje ima sve opcije za vođenje projekata a pri tom je besplatno ili malo košta. Trenutno koristimo Kendo Manger softver za upravljanje projektima . Sobzirom da radimo projekte različitog tipa (eu projekte, javne projekte, socijalne ,privredne ...) tražili smo softver koji ima što više funkcija (aktivnosti,gantt,troškovi,promjene,problemi ,rizici ,obračun vremena na projektima,automatska obavještenja..) koje su nam potrebne.
Kendo Manager koristimo 6 mjeseci aktivno unutra naše lokalne mreže i zadovoljni smo .Sobzirom da je u pitanju javna uprava bitno je bilo da osim svih neophodnih opcija za vođenje projekata ima i mogućnost praćenja u relanom vremenu svih projekta koji su trenutno u realizaciji kao i zaduženja zaposlenih koji rade na projektu.
 
Poslednja izmena od urednika:
KolabNow (prethodno MyKolab), pogotovo ako nekome treba za osetljive podatke.
 
Nazad
Vrh Dno