Šta je novo?

Macbook preporuke?

Masha991

Poštovan
Učlanjen(a)
20.03.2015
Poruke
179
Poena
69
Pozdrav!

Imam iphone SE i posto bih da uzmem laptop za par meseci, htela sam da kupim MacBook da ih sparim. :) Zanima me, koji je najstariji model koji biste mi preporucili da uzmem u ovom trenutku? Ne bih da dam vise od 600 evra (uzela bih u obzir i polovne ali u dobrom stanju), samo ne znam da li su oni iz 2012 previse stari. Ipak bih da mi traje neko vreme.
 
Za 600 ne možeš naći novo, tako da mora polovno, ali za 600e može opet osetno novije od 2012.
 
Sto mora Macbook?

Daleko bi bolje prosla sa standardnim laptopom.
 
Sto mora Macbook?

Daleko bi bolje prosla sa standardnim laptopom.

Nisam rekla da mora, nego da ja hocu. Treba mi laptop bukvalno samo za youtube, drustvene mreze i gledanje filmova, tako da ne bih uzimala neku ludu masinu jer nista sem toga necu da radim na njemu. A posto imam iPhone, lakse mi je da ih uparim.

Za 600 ne možeš naći novo, tako da mora polovno, ali za 600e može opet osetno novije od 2012.

Znam da nema novo, polovni mi je okej dokle god je u finom stanju i nije mnogo korscen. Ali i ja mislim da mogu da nadjem novije za te pare.
 
Poslednja izmena:
Za tebe je onda neki Air. Videću šta mogu pronaći, pa ću ti javiti. Javi mi se na PP.
 
Gledam oglase i ne mogu da se nacudim, za hardver iz 2013. i macbook bez ssd-a po 500-600e.

Uzmi lepo laptop sa 6200U,8GB ram i 256GB ssd, em ce da radi bolje i brze od macbooka sa hard diskom, em je nov..

http://www.itsvet.com/laptop_hewlett_packard_probook_250_g5_w4q07ea/x0r17ea-pdaa1-18.i?id=20660

Edit:

Toliko od mene, necu vise spamati temu :D

uopste nije istina

ja imam lenovo u41-70

ima 8gb rama, i5 5200u i 500gb ssd i radi ko dupe, bukvalno koci kada se otvori vise od 3 taba u browseru, nevezano od toga da li je sveza instalacija sistema ili ne

jos par slicnih laptopova sam video, ista prica

gadi mi se kakvo nam djubre ovde prodaju, laptopovi su nam bukvalno sastavljeni od otpadaka i onog skarta sto ne prodje kontrolu kvaliteta

jedino ako ima neko da joj donese iz amerike sto sumnjam, cim ovde ganja laptop i to polovan


@Masha991

ne zamajavaj se, uzmi macbook pro iz 2012, nikakvi erovi i gluposti sa ispranim ekranom i spustenim taktom procesora koji plus ne mogu da se nadogradjuju, dodaj mu ssd ako nema i jos 4gb rama, ako vec nema 8gb i bog da te vidi

znaci uzmes nesto ovako: https://www.kupujemprodajem.com/MacBook-Pro-13-inch-Mid-2012-i5-baterija-kao-NOVA-49837191-oglas.htm to je 330e
uzmes caddy za hard i stavis ga umesto cd roma, to je oko 10e
uzmes neki osnovni ssd od 120gb i stavis ga umesto harda, a hard stavis u caddy koji je umesto cd roma, to je oko 50e
uzmes jos 4gb rama, to je oko 20e

sve ukupno 410e

inace, ako ti laptop treba stvarno samo za youtube i takve stvari, slobodno potrazi macbook 2010 unibody model
ima ga za 130-180e na kupujemprodajem, ima ga moja majka
njen model nema ssd unutra, jer na ssd koji imam nisam mogao da instaliram macos, tako da sam joj samo dodao jos 4gb rama pa ima 8

za te stvari koje tebi trebaju radi kao zmaj, bolje od onog lenova sto ja imam sa i5, 500gb ssd i 8gb rama

ljudi su u pocetku skepticni i misle da su macovi skupi, ali zapravo kvalitetni windows laptopovi kostaju isto toliko (thinkpad i ostale serije)
isto su preko 100k dinara novi.... jednostavno kvalitet i pouzdanost mora da se plati

cesto tako pricaju da mac ima slabije specifikacije za vise novca sto opet nije potpuno istina i onda mi uporedjuju neki model od 60k dinara sa macbook pro
eto onaj moj lenovo je kostao 60k dinara, uzeo sam mu modul od 8gb rama, jer ima samo jedan slot i uzeo sam mu ssd od 480gb... 200e kao nista
dolazimo na cenu od 700e sto je oko 85000 dinara
macbook air moze da se nadje za 800e nov u vakum pakovanju, ima garanciju godinu dana i sije taj lenovo tako nadogradjen u svakom smislu cak i ako je air, a ne pro

zasto? zato sto nije napravljen od otpadaka, zato sto mu ssd ima brzine koje su 3 puta vece od ovih regularnih ssd diskova, zato sto ima neuporedivo optimizovaniji sistem(mac) u odnosu na windows, a cak i na windowsu radi bolje neko taj laptop koji je pravljen da radi sa windowsom

takodje je potpuno metalan mnogo kvalitetnije izradjen, da ne govorim o bateriji od oko 10 sati naspram 2 sata kod tog lenova

a to je samo za 100e razlike



e sad uzmes macbook pro 2015 koji ima na papiru iste specifikacije kao taj lenovo

znaci intel i5 5th gen, 8gb rama i ssd

na oba se instalira windows i pokrene ista igra, u pitanju je moba tip igre (lol, dota i ostalo)
na macbooku imam 20fps vise na istim podesavanjima, na istom operativnom sistemu, a navodno su na papiru iste speficikacije
20 fps inace uopste nije malo
 
Poslednja izmena:
Za tebe je Macbook Air. Prenosan, dobra baterija, a može da se nađe za te pare koje hoćeš da daš. -V-O-Y-A-G-E-R- sigurno može da ti nađe nešto normalno za te pare. :)
 
Ja bih ti samo predlozio ako ikako mozes, pokusaj da nadjes neki sa retina ekranom, jer je mnogo lepsa slika.
 
@probotzor

Cudno, ja imam K501LX sa 5200u,8GB i 256GB ssd i osim ako power saving mod nije ukljucen, laptop leti.

Ta ideja da se uzme i ubaci SSD je mnogo bolja od kupovine bez SSD-a za 500-600e, slazem se.
 
Poslednja izmena:
Za tebe je Macbook Air. Prenosan, dobra baterija, a može da se nađe za te pare koje hoćeš da daš. -V-O-Y-A-G-E-R- sigurno može da ti nađe nešto normalno za te pare. :)

Obaška što je Mario aka V-O-Y-A-G-E-R izuzetno korektan momak kod koga mirne duše možeš da kupiš MBP, neće ti uvaliti neko đubre, a tačno će ti preporučiti ono što ti treba (a Air je savršen predlog).
 
iskreno ne vidim poentu kupovine polovnog aira
ne moze nista da nu se doda, slabiji takt ima, veci je od pro i ako su oba 13 inca
ekran mu deluje ispranije cak i od starih non retina pro modela

@ivan za koje trziste ti je taj laptop
 
ja sam imao na po par dana dva aira, jedan iz 2014 a drugi 2015. godine. oba su bila i5/4gb/128 ili 256 cini mi se i mogu reci da sam se odusevio kako to lepo radi. ekran je isto perfektan za te dimenzije i rezoluciju. nisam cak video ni neke razlike izmedju aira i svog iMaca, mada ih vade jako brzi flash drajvovi dok na meku imam fusion.
ja bih takodje uzeo neki air da mi treba lap...
 
mada moze i neki laptop do 600e insatliras linux i ima da leti jos brze nego na mac os-u.
 
nema iTunes za linux a njoj treba za povezivanje sa iPhone-om.
 
@probotzor

Za nase trziste je laptop, kupljen u domacoj radnji, samo sam ga nadogradio SSD-om i dodatnih 4GB ram.
 
cesto tako pricaju da mac ima slabije specifikacije za vise novca sto opet nije potpuno istina i onda mi uporedjuju neki model od 60k dinara sa macbook pro
eto onaj moj lenovo je kostao 60k dinara, uzeo sam mu modul od 8gb rama, jer ima samo jedan slot i uzeo sam mu ssd od 480gb... 200e kao nista
dolazimo na cenu od 700e sto je oko 85000 dinara

Ako dodamo da prakticno nema laptopova sa IPS ekranom, razlika je još veća. Svi se glupiraju sa ne znam kakvim specifikacijama a na svakom low cost displej, pa ja sam gledao neki dell i7 laptop sa ekranom koji maltene izgleda kao da ima 256 boja, a o uglu da ne pričam...
 
ako moze da se nadje mladji dell xps 13 za te pare isto nije losa opcija
 
Ljudi, vi kapirate da je priča o macOSu? Zašto preporučujete laptopove koji ne guraju taj OS koji ona hoće?

Inače, ja sam nakon 7 godina Archlinuxa pre 2 godine prešao na macOS i ne bih se nikad više vraćao.

P.S. radim kao DevOps iliti Linux inženjer, čisto da ne bude da sam fanboy Applea (daleko sam od toga).
 
Poslednja izmena:
Za tebe je onda neki Air. Videću šta mogu pronaći, pa ću ti javiti. Javi mi se na PP.

Ja bih ipak pre pro. :D Javljam se za par dana, hvala puno na pomoci. :)

@probotzor - hvala na detaljnom postu. Slazem se u potpunosti za sve sto si rekao, pogotovu za to sto ljudi skacu na cene. Slicno je i sa iPhonom, novi Samsung uvek isto kosta kao novi iPhone, ali samo za iPhone vazi da je uzasno skup, sto ne razumem. Posle koriscenja iPhone-a, ne bih se vratila na Android ni pod prisilom. Verujem da ce biti isto i za laptopove.

Obaška što je Mario aka V-O-Y-A-G-E-R izuzetno korektan momak kod koga mirne duše možeš da kupiš MBP, neće ti uvaliti neko đubre, a tačno će ti preporučiti ono što ti treba (a Air je savršen predlog).

Super, drago mi je da to cujem. Definitivno cu da uzmem njegove predloge u obzir.

Ljudi, vi kapirate da je priča o macOSu? Zašto preporučujete laptopove koji ne guraju taj OS koji ona hoće?

Inače, ja sam nakon 7 godina Archlinuxa pre 2 godine prešao na macOS i ne bih se nikad više vraćao.

P.S. radim kao DevOps iliti Linux inženjer, čisto da ne bude da sam fanboy Applea (daleko sam od toga).

Ni ja ne razumem. Mislim, verujem da moze da se uzme besna masina za tih 2500 evra koliko kosta novi MacBook Pro recimo, ali nije u tome poenta. Meni treba za obicno surfovanje i da mogu da sparim telefon sa kompjuterom bez da mi Windows stalno izbacije iPhone i ne prepoznaje ga (desava se s vremena na vreme).
 
eo ima na kp air 2015 za 500eura

MacBook Air 13" Early 2015
Processor: Intel Core i5 1,6 GHz
Memory: 4 GB 1600 MHz DDR 3
Graphics: Intel HD Graphics 6000 1536 MB
HDD: 256 SSD


modeli iz 2013 su 450 pa na dole sve zavisi u kakvom su stanju.
 
Poslednja izmena:
@Masha991

Mislim da nema potrebe da ideš na pro s obzirom na tvoje potrebe, Macbook Air 13ica 2016 ima da se nađe za 660€ sa 8GB rama i 128GB SSD... I to mislim baš kod Maria, tj. Voyagera. :)
 
@Masha991

Mislim da nema potrebe da ideš na pro s obzirom na tvoje potrebe, Macbook Air 13ica 2016 ima da se nađe za 660€ sa 8GB rama i 128GB SSD... I to mislim baš kod Maria, tj. Voyagera. :)

Jel da? To uopste ne zvuci lose. :D

eo ima na kp air 2015 za 500eura

MacBook Air 13" Early 2015
Processor: Intel Core i5 1,6 GHz
Memory: 4 GB 1600 MHz DDR 3
Graphics: Intel HD Graphics 6000 1536 MB
HDD: 256 SSD


modeli iz 2013 su 450 pa na dole sve zavisi u kakvom su stanju.

Da, ali me zanima fizicko stanje takodje. Link?

Gledala sam na KP dosta, ima nesto da se probere.
 
jos jedna preporuka za Maria, nisam kupovao mekove od njega nego smo se vidjali oko kalibracije, maksimalno korektan i posten momak...
 
Pogledah, mada su sve cene iznad onog sto bih platila u sustini. Cekam Maria da se javi. :D
 
@-V-O-Y-A-G-E-R

Poslala sam ti PM, ali nisam sigurna da je stigao posto me zeza net. :)
 
Nazad
Vrh Dno