Šta je novo?

Atari 2600 homebrew

defender

Poštovan
Učlanjen(a)
12.06.2017
Poruke
23
Poena
55
Za sve ljubitelje najlegendarnije konzole svih vremena, evo dve igrice koje sam radio za Atari 2600. Jedna od njih je inspirisana dogadjajima iz nase sredine :) Ova druga ima takodje politicku dimenziju. Bez obzira na to, sve je humor i sprdnja. Nemojte zameriti na jednostavnosti i nesavrsenosti, u zivotu se nisam bavio programiranjem, u srednjoj imao poklonjenu dvojku iz informatike, a ovo sam uradio tako sto sam danima studirao batari basic, gledao kodove drugih ljudi, copy pastovao jednacine, izvaljivao svoje jednacine i td. Boli me glava, oci, iskreno pripada mi muka od gledanja u monitor vise. Ovo nisu finalne verzije, planiram da ih updatujem kad budem imao vise vremena i kad malo vise izvalim stvari tipa powerups, difficulty levels i td. Mnogo velika navlakusa, veca nego igranje igrica. Svako misljenje je dobro doslo. A da, samo da napomenem za one koji ne znaju da moraju da skinu Stella emulator da ovo pokrenu :) U pakovanju imate ROM fajl i manual u PDF-u.
 

Prilozi

  • LIBERTARIAN AVENGER.rar
    523.9 KB · Pregleda: 44
  • SERBIAN RIOT 2001.rar
    671.5 KB · Pregleda: 36
Zamolio bih moderatore da izbrisu ovu temu zato sto sam tek sad video da sam okacio potpuno pogresnu verziju igrice a ne mogu sam da editujem temu.
 
Možda bolje da samo obrišu dodatke pa da ih postaviš u nekom od odgovora? :)
 
Svaka cast!

Nisam znao za batari Basic. Na prvi pogled deluje da vredi zaroniti malo dublje. Jel imas jos neki savet sta i gde pogledati?

Okaci i verzije igara koje si hteo. U ovim sto si okacio ginem u par sekundi :)
 
Iskreno, batari Basic je prilicno zajeban program za nekoga ko se nikad nije bavio programiranjem, kao ja na primer, ali uz malo truda i cimanja moguce je uraditi nesto. Meni je za sve ovo trebalo jedno 2 nedelje. Batari basic radi u dosu tako da ti treba i Visual Batari Basic koji deluje kao njegov Windows interface. Ja zapravo nisam ni zagrebao povrsinu u poredjenju sa onim sta sve ljudi koji se zaludjuju sa ovim znaju. Evo ovo je kao neka "finalna" verzija sto sam okacio, mada tu jos dosta toga moze da se doradi. Ima nekoliko difficulty levela, neprijatelji dolaze u talasima od 1, 2, pa 3, i boja poazdine se menja u klasicnom atari maniru. Uradio sam i za oci bolan game over screen u fazonu Missile command. Ovde jos dosta toga moze da se doradi, ali to cu ostaviti za kasnije jer sam zauzet, a ovaj program bas mora da se studira, a i sad sam se zaludeo sa nekom Quake 3 mapom i GtkRadiantom.

Sto se tice linkova, sve vezano za bb i vbb, najnovije verzije, detaljna upustva sa komandama, primerima sa jednacinama, .bas i .bin fajlovima i td i td mozes naci ovde: http://www.randomterrain.com/atari-2600-memories-batari-basic-commands.html

Takodje, na ovom forumu isto mozes naci gomilu stvari: http://atariage.com/forums/

Ovaj video mi je takodje dosta pomogao kad sam poceo: https://www.youtube.com/watch?v=Ww3her2zk_I

Ali cak i pored svega ovoga, gomila stvari je jako konfuzna i bas zahteva cimanje.
 

Prilozi

  • Libertarian avenger.rar
    2.2 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno