Šta je novo?

Da li virus pamti disk?

Nik2

Cenjen
Učlanjen(a)
19.07.2012
Poruke
34
Poena
154
Problem je, monitor se sam ugasi za trenutak i onda sam upali.Rekao bih jedino kad sam onlajn i to kao posle nekog klika ili pustanja videa, javi se samo od sebe, pa nestane pa bude cesto pa retko..., vec par dana. Lampica je dole aktivna kao da nije ugasen monitor i sve funkcije teku normalno.
Probao sam desavalo se i kad sam diskonektovan a klikam u pretrazivacu.
Imam mobilni net, probao sam preko mobilnog telefona drugi provajder i isto.
Ukupno nesto manje od dva dana sam koristio isti racunar ali ubacio stari hard i nije se desavalo, vratim ssd i opet krene.
Graficka se ne pregreva, izvadio je, vratio, probao drugi kabl.
SSD je vec bio skoro prazan, ponovo ga podelio na particije, formatirao sve, novi sistem, nije pomoglo, isto je bilo i na linuksu.
Konfiguracija neka starija klasika core2duo e6600, ram 2gb ddr2, radeon hd5450 graficka kartica.
Kontam da je neki virus, antivirus ili neku drugu zastitu kad sam onlajn ne koristim.
Sta bi moblo biti i sta da probam uraditi?
 
Poslednja izmena:
Je l' ti je ista verzija drajvera za grafičku na oba diska?
 
Jeste, isti je instaliran na oba, mislim da sam tako koriostio dugo vremena, stari hard retko koristim, stoji otkacen.
 
Poslednja izmena:
Možda da probaš reinstall na ssdu, prvo sve obriši sa ddu programom i onda clean install
 
Instalirao sam drugu verziju drajvera za graficku. Instalirao malver, nije nasao nista. Instalirao aviru nije nasla nista, jedino je pisao da ima 9 hidden fajlova. Stanje je isto ili gore, desava se da se gasi i pali tempom zavarivanja, nekad se i ne pojavi slika dok ne restartujem, desava se i kada sam oflajn. Bilo je jos da nece da podize sistem dok ne drzim izvadjenu bateriju za bios i iskljuceno neko vreme.
 
A ništa od toga se ne dešava sa starim hddom?
 
promeni sata kabl, promeni sata ulaz na ploči,

isključi indeksiranje fajlova - run/services.msc/windows search , stop service, disable autostart
u biosu obavezno uključi AHCI na IDE mode . Ako ploča nema AHCI opciju, IDE MODE stavi na ENHANCED
(prethodno u windowsu preko regedit-a omogući AHCI, https://www.sevenforums.com/tutorials/61869-ahci-enable-windows-7-vista.html ako ovo ne uradiš neće da bootuje windows)
isključi hibernation - control panel , power options
u power options stavi NEVER za turn off hard disks
isključi system protection - control panel/ system . za svaku particiju stavi na OFF
 
Poslednja izmena:
Uradio sam po napisanom, jedino u biosu nema ACHI pa je na ENHANCED. Povezao na drugi sata ulaz na ploci, drugi izlaz napajanja za disk, a sata kabl drugi nemam, to cu jedino ici u ponedeljak u radnju. Problem je i dalje isti.
 
Jedna novost pocelo je da se desava i na starom HDD-u.
 
reci koju tačno ploču imaš. možda ćeš trebati da apdejtuješ intel drajver za čipset na ploči.
 
Mislio sam i drugi monitor da probam, ali mi nije u ovom stanu. Ubacio drugo napajanje, za sad (20-ak minuta) radi ok.

Ploca je Asus P5KPL-AM rev 2.03G
 
imao sam slican problem, bio je pokvaren monitor. slika "po randomu" nestane na sekund.
 
+1 za monitor, menjao u firmi elektrolite na 6-7 komada do sada. Isti simptomi.
 
Razlog zasto sam mislio da je virus jer u pocetku je sa drugim hardom radio ok, a kad sa ovim problematicnim odradim sistem problem se drasticno smanji pa posle povecava, nerazumem se ali sam mislio da ima nesto sto prati hard preko mreze. Kao sto rekoh pomogla zamena napajanja ali se opet jalilo tako sto su se javljale crtice i nekad samo pomesana plava boja, a evo sad opet ok, tako da mozda je sve za pod cekic. Sledece sto cu probati drugi monitor kad ga prenesem (moguce da je bas to), kakao radi sa maticnnog vga, apdejt cipset i drugu maticnu, pa ako uopste sam bez servisa skontam sta je bilo pisacu...
 
^^Da, samo u napajanju, uglavnom su svi bili naduveni/iscureli. Najbolje je da, kad već otvaraš monitor, zameniš sve na nikonaponskoj strani, a i nema ih puno (4-6 uglavnom).
 
Nazad
Vrh Dno