Šta je novo?

Best buy TV za 750e

Lenjin

Cenjen
Učlanjen(a)
24.04.2012
Poruke
143
Poena
170
Kupujem TV u ovoj cenovnoj kategoriji i molim vas za pomoc. Ovo bi mi bio neki maksimalni budzet, naravno da je pozeljno da tv bude i jeftiniji tj da ne bacam pare na gluposti koje mi ne trebaju. Slabo se razumem i nemam mnogo vremena da istrazujem sta svaka od zilion pompeznih karakterisitika na sarenim reklamama znaci, tj nemam pojma sta je zaista bitno a sta marketinski trik.
Ono sto znam je da mi treba dijagonala od minimum 49" pozeljno i veca (55"), uglovi vidljivosti sto bolji (raspored u sobi tako diktira), kvalitet slike narvno sto bolji, igrice ne igram. Tv ce sluziti pre svega za gledanje kablovske i striming sa kompa iz lokalne mreze, eventualno netflix i slicni servisi, trebalo bi da ima podrsku za youtube i osnovne smart mogucnosti. Dakle treba mi tv uglavnom za ono sto mu i jeste tj do juce mu je bila primarna namena, za gledanje TV-a i mlatimudije.
Ono sto me najvise buni su ove sumanute 4k rezolucije. U svetlu onoga sto sam naveo tj da ce mi tv uglavnom trebati da bi gledao kablovski tv signal, da li bi trebao da izbegavam 4k rezolucije. Veci broj kanala kod nasih distributera nije pokriven ni hd slikom, mislim da 4k tv sadrzaj nije realnost bar u sledecih 5 godina a najverovatnije i celoj deceniji. E sad na sta lici hd ili jos gore sd video signal kada se razvuce na 4k rezoluciju, da li se vidi pikselizacija? Kapiram da se nedostajuci pikseli nekako generisu na osnovu mizernog broja postojecih ali na sta to lici?
Drugo ove HDR zajebancije 8-bitne/10-bitne cemu to u opste kada sadrzaj gotovo da i ne postoji, a koliko sam razumeo i sto je najgore ne postoji ni ujednacen standard, jel ovo marketing ili mi to stvarno treba?
Dakle sa jedne strane ne bih da bacam pare na ono sto mi realno ne treba niti na tehnologije koje nece zaziveti (recimo kao 3d gde je svako gurao svoj standard i od koga se na kraju gotovo odustalo), a sa druge strane ne bih da dam pare za nesto sto ce vec sutra biti zastarelo.
Molim za pomoc tj preporuke za konkretne modele (sta je trnutno best buy) ili bar osnovne smernice oko toga koje su najvaznije karakteristike (koje zaista imaju smisla) na koje bi trebalo da obratim paznju, koje vrste panela i slicno.
Ne zuri mi se, tj imam vremena do kraja godine ali koliko vidim trend je da svake godine izlaze sve losije serije tj ljudi jure proslogodisnje modele jer su izgleda bolji od ovogodisnjih...
 
Nazad
Vrh Dno