Šta je novo?

Office 365 za preduzeca

mefisto

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2006
Poruke
1,140
Poena
349
Treba da instaliram MS office paket i nikako mi nije jasno ovo "Jedna licenca pokriva 5 PC ili Mac računara, 5 telefona i 5 tableta po korisniku"
Da li ovo znaci da cu ja morati za svakog korisnika tj. u mom slucaju za 2 racunara da kupim dve licence?

Ili moze jedna licenca i da na drugom racunaru na kojem bude instaliran i drugi ljude da koriste, da li se ovo krsi sa pravilima?

Jos da napomenem drugi racunar koriste jos dvoje ljudi pored mene, da li to onda znaci da na tom racunaru moram 3 licence:(?
 
Ne verujem da to znaci da jedna osoba treba da koristi 5 pc-eva, 5 telefona i 5 tableta, nekako nema veze sa zdravim razumom.
Nek se javi jos neko ko je konkretno koristio taj servis za preduzeca, ali mi logicnije deluje da ti kao "pravno lice" imas pravo sa tom jednom licencom da office koristi jos 4-oro ljudi na tim razlicitim uredjajima, odnosno 4-oro zaposlenih. Da li ce na jednom racunaru njih 15 da se gura i koristi taj jedan nalog, to isto ne bi trebalo da predstavlja problem.
 
Nemam pojma citam vec satima na netu i nikakvo logicno resenje ne mogu da nadjem neko kaze da moze, neko kaze ne, neko da moze dok te ne uhvate....

Na ovo sam isto naleteo.

You can purchase one Office 365 Business Premium license and install Office on 5 desktops. But it should be all for one user’s use. otherwise, It’s not legal.

It means the same user can install and use Office on more than one computer, but multiple users cannot use Office with one account. Each user needs to install their own version.
 
Jedan nalog po korisniku.
 
Sta sad cu ja morati 3 licence da uzimam?
Sta ako jedan racunar koriste njih petoro onda moram 5 licence?
 
Da, kupuješ licencu po korisniku (koji može da koristi više uređaja, ali ne obrnuto).
To je šta hoće da kažu, a sad da li moraš je već drugo pitanje.
 
Imam samo dva racunara, mislio sam jednu licencu na ta dva racunara posto nas troje koristi ta dva racunara, malo mi je suludo da uzimam 3 licence za svakog po nas ako koristimo isti racunar, a jedna licenca pokriva 5 racunara.
Ispostavi se da ja moram da platim 3 licence koje pokrivaju 15 racunara iako ja imam samo dva racunara :D.
 
Ili si ti jedini korisnik tog Office.
 
A što ne pozoveš M$ i pitaš ih da ti lepo razjasne?

Ja sam sad srećan što sam kupio nekoliko Office 2007, tako da ih samo prebacujem sa kompa na komp, kad stari komp crkne.
 
Citajuci po MS forumu za office svako ko je ih zvao dobio drugi odgovor.
Videcu ;).
 
Iz prve ruke info, jedna licenca jedan korisnik. Obrati pažnju ako kupuješ sa ms sajta da su tamo cene bez carine i pdv-a. Da bi bio legalan moraš da platiš pdv...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Imajte na umu da dodatno za softver treba da se plati porez po odbitku (da bi bio legalan za firmu), jer se tretira autorskim pravom. Ne verujem da su skoro menjali to, treba proveriti doduse.
 
Kako je krenulu, na kracu cu uzeti ovu disk varijantu za dva racunara pa neka se nose....
 
Nazad
Vrh Dno