Šta je novo?

vps Google vnc problem

bolenbgd

Cenjen
Učlanjen(a)
23.06.2010
Poruke
5
Poena
151
poz svima,

ovako uzeo sam google vps imaju neku promociju ,
elem ne mogu da se konekektujem sa vnc klijentom ,
probao sam razna upustva i pisana i sa youtuba , na kraju sam birao distro prema upustvima dal bio x32ili x64 debian ubuntu centos
zadnje upustvo koje sam koristio je odavde https://www.youtube.com/watch?v=-tZLBcfyngU
mislim da je ovo jedino zasad s kojim sam dodavao firewall rules i dalje ne mogu da se konektujem
cak sam i moj firewall na mom kompu ugasio
sa vnc klijenta dobijam poruku da zbog neodziva servera gasi konekciju

gresim negde a ne znam gde , ako moze neka pomoc hint ili sta vec
prosle godine sam imao vps mislim na ovh i radio je je mesec dva vnc mi je radio, promenio sam dva mislim distroa i nisam imao problem da postavim vnc
pocetnik sam

ako moze pomoc hvala unapred
 
Poslednja izmena:
prvi link nisam probao , probacu sutra ,
drugi link (tube) jesam cak sto vise nasao sam pisano upustvo tog lika ,prosao sam previse upustava
trece nisam probacu sutra cu to
iskreno nisam ni pocetnik na linuxu , samo koristim linux sto jede manje resursa i jeftiniji za rentu
, takodje vrtim neke botove koji rade preko browsera i treba mi vizuelni pregled i trece jos neko pored mene treba da ima pristup koji ama bas nema pojma ni oko windoze a kamoli linuksa
to je razlog sto mi treba GUI
iskreno mislim da je oko firewalla odradio sam po po upustvo ovog indijca al jednostavno nemam pristupa preko vnc
proverio sam i vnc server i dobijam logove da je aktivan

razmisljao sam i da oborim ovaj napravim novi ,
preko putija razmenim kljuceve,
pa tek onda da koristim upustvo ovog indijca sa rulsima za firewall
inace za pristup serveru koristim googlovu ssh konekcija preko browsera

kao sto sam ranije napisao isto sam ovo radio i nije bilo tolko komplikovano doduse taj nije bio za dz
 
Koja je promocija bila u pitanju ako nije tajna? Znam da sada imaju onu od 300$ u narednih 12 meseci.
 
Nazad
Vrh Dno