Šta je novo?

Savet za konfu

pirke23

Poštovan
Učlanjen(a)
25.04.2017
Poruke
41
Poena
55
Drug bi da uzima komp za igranje, budzet 400e jel i dalje za tu cifru najbolje g4560 + 1050ti?

a ja takodje imam g4560/h110m i 1050ti ali mislim da mi treba nesto bolje valjda je to cpu? igre idu ali ne kao podmazane na `60fps i znaju u nekim segmentima da seckaju, takodje primetim razliku kad smanjim detalje pa ide na 80fps igra mi je igriva tek tad pogotovo fps zanr ali fps i tad zna da pada i secka pogotovo kad se nakupi vise ljudi na jednom mestu ili eksplozije, dim itd...
Nisam dosad menjao komponente pa nzm kako menjam delove jel ceo komp ili deo po deo, gde jel na ''kp'' koju cenu bi trebao da stavim sobzirom da imam komponente vec mesec dana? a ubacio bi 4 jezgra ili tako nesto samo da se cpu ne gusi onoliko ili bolju gpu ako je to sve do nje...
 
A koliko rama imas nagadjam 8gb ddr4 al aj pitam? Malo cudno da ga g4560 gusi i ne znamo koje su igre u pitanju? Losi driveri/windows, a i ako nasviras sve na high i ultra..pa seckace nego sta ce.... Jer ti mozda nasviras grafiku za preko 2gb rama video memorije, a imas Ti sa 2gb.. posto ni to nisi naveo..itd itd..ovo sto ti dajes je polovna informacija
 
krastavac, g4560 je malo slabiji i3, nije i5 pa da se očekuje da maltene svuda drži ~60FPS. I 1050Ti je grafa niže srednje klase, zna se šta može da pruži.
Ti je isključivo sa 4GB.
 
Poslednja izmena:
Lepo su rekli ljudi, ne mozes sa budzet 2/4 procesorom da ocekujes 60fps lock u cpu intenzivnim igrama.
 
Poslednja izmena:
Svaka novija igra ga zgazi bukvalno.
Imam 8gb ram i grafika 4gb. Za konf od 400e nije imalo nista bolje.
A kad intel izbaci nove cpu bice bolji i jeftiniji od r3?
Kako i kad bi mi preporucili upgrade? I gde se prodaju ili se bacaju stari delovi na tavan?
A da sam isao mobo 350 + r3 1200 to je bilo duplo vise od g4560/h110m i budzet bi bio unisten imao bi za gf1030 koja ne bi ni upalila igre...
 
Zavisi kakvo oko imas za igre.
Za 60-70e koliko kosta, procesor je prva liga.

Upgrade ti je najlakse samo da uzmes i bocnes i5 6500/6600, mada za njih ne treba davati preko 130-140e, to je plafon, posto Ryzen 1400 kosta oko 150.
 
Cim pada fos kada je necega vise, poput ljudi, eksplozije i dim, to je fizika, dakle cpu.
Ebiga, koliko para, toliko i muzike.
Gledas polovan i5 sada kao zamenu, kada vec imas plocu, realno.
Moze i novo naravno, ako ti se uklapa u budzet.
Bilo koji bi trebao da bude i vise nego dovoljan za 1050ti, koji moze da stane na tvoj socket.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Nema polovan i5. Ja kada sam gledao za sebe koštao je oko 150-170e i to stariji model, istekla garancija. Uzeo sam nov za 195€. Ovaj g4560 je najbolji za te pare. Što se tiče grafike, nema potrebe više komentarisati cene. Po meni je bolje da se kupi neka polovana r9 285x za 90€ i da se čeka neko bolej vreme.
 
200e je vec dosta, ali nema jeftinijeg, a boljeg resenja.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
To je isto dobar izbor, i ako diskutabilno da li i bolji za igre :D, a izaslo bi onda i jeftinije, ako bi ispeo procesor i plocu da proda za jedno 70e.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Rezultati variraju za average fps, ali u cpu intenzivnim igrama kakve se ovde pominju je bolji zbog dodatnih threadova, kao sto je tu i i7 bolji od i5 na istom kloku.

Prodace lepo svakako, rasprodati su G4560, prodace sigurno bar po ceni po kojoj je uzeo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno