Šta je novo?

Pomoć za drugara pri izboru komponenti

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,929
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Pozdrav drugari, imam jednog drugara koji me je zamolio da mu sklopim jedan hackintosh, ja sam se igrao sa par računara i svuda sam uspešno sve namestio...ali...ovaj mi sad zadaje glavobolju već par dana :)

Drugar se inače bavi audio produkcijom i do sada je radio na macmini i7 (na kom kaže da mu neki programi koju mu trebaju ne rade, a rade na macpro i imac-u) i macbook-u nekom starijem i sad hoće da pravi hackintosh mašinu.

Ono na čemu on insistira su firewire, pošto ima neke miksete koje idu na firewire i wifi ali problem je firewire jer ga na novim pločama nema pa mu je neophodan thunderbolt, pa da preko thunderbolta preko adaptera dobije fw , ali me zanima da li će to normalno raditi na hackintoshu, a ja se sa tim nisam nikad igrao pa me zanimaju vaša iskustva.

Ovo je nešto šta sam ja po tonymac-u njemu predložio, ali vidim da ova ploča nema tb, takođe vidim da tony preporučuje ovu wifi karticu koja je tipa 30-40€ pa me zanima da li će raditi bilo koja pci-e wifi kartica? Ja bih više to da idemo na neku mATX ploču pa da upakujemo u neko manje kućište, ali ono što je dobro je što mu budžet nije toliko ograničen. Isto me zanima da li se isplati ići na 3000mhz memoriju ili ići na one jeftinije varijante?

Gigabyte GA-H270-HD3
INTEL Intel Core i7-7700
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz
Gigabyte GTX 1050 TI 4GB GDDR5 OC
Samsung SSD 250GB 850 EVO x 2
EVGA G2 650W
TP-Link TL-WDN4800 N900 WLAN Dual Band PCI-E Adapter

Znači najviše me zanima kompatibilnost sa tb i koju ploču izabrati, vidim da na netu preporučuju z170/h110 ploče ali ne mogu ni jednu da nađem da ima tb :S tj da ima tb i normalnu cenu :)

Pronašao sam da ASUS Prime Z270-A ploča ima TB konektor, ali gde naći sam kabl?
 
Poslednja izmena:
A zašto jednostavno ne uzmete PCIx FW karticu?
Ima ih koje su baš namenjene radu na Mac Pro mašinama, provereno rade na macOS-u.
Npr. ova: https://www.amazon.com/gp/product/B002S53IG8/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
Kažu da je most trouble free :)

Što se tiče matične, ne H270, već Z270, bolja opcija.
Memorija može i jeftinija, ništa se ne dobija.
Grafika...Ako mu ne treba neka jača, a kontam da je tako, pošto se bavi audio produkcijom, ja bih uzeo neku nVidia "native", npr. GTX780

Eto, tako bih ja.
 
Što se tiče ploče, vidiš da ide na nonK procesor, tako da koja je prednost z270 u odnosu na H270?

Jel može poručivanje sa amazona u srbiju?
 
Prednost je što će lakše da se nabudži hackintosh.
Ne, Amazon ne šalje u Srbiju, ali ja sam ovo naveo kao primer, pogledaj na ebayu, a pitaj i na macserbia.org forumu, pojavi se ponekad i FW kartica.
Ima i drugih kartica koje rade na macOS-u, samo treba naći.
 
Nazad
Vrh Dno