Šta je novo?

Koju auto navigaciju u 2017?

mapa ima informacije gde pojedini kamioni ne mogu da prodju zbog visine/sirine/duzine.

i tezine i broj osovina, jako bitna informacija za kamione...

U navi za kamione mozes podestiti sve gore navedene paramatre i na osnovu toga rutira navigacija...
 
Hvala svima na postovima. Posle svih procitanih postova, odlucio sam da uzmem ili Magneo ili Wayteq. Pa bih sve zamolio za pomoc? Koja je bolja i zasto? Hvala
 
Nuvi 50

Evo da napišem svoja iskustvs. Garmin nuvi50 sam kupio prije 4 god, u ovlscenu prodavnicu, sa Adria mapama (ex Yu+ Albanija).
Mape su teško njesra, Zlatibor nema u pretrazivacu, novijih autoput uopste nema. Updejtuje mape i dalje besplatno, ali nisam siguran šta u stvari skida.
Navigacija mi uvjek stoji u automobilu, skidam je i stoji u pregradi auta. Temperatuje u Podgorici znaju biti jezive, posebno auto na suncu, pa je mizda to razlog da mi je navigacija sada crkla, ali za to valjda i treba da sluzi, da stoji u autimibilu?!
U svakom slucaju negativna iskzstva sa Garminim.
Pitanje:
Koristim Maps.me aplikaciju sa mapama na androidu, interesuje me dal preporucujete nesto drugo? Nekada davno sam koristio iGo, al se sjecam da je bilo veliko maltretiranje oko instsliranja.
 
iGo je ipak najbolji, sa TomTom mapama. Za lokalne vožnje (gde imaš net), dobar je i Google Maps, s druge strane, kad nema neta meni nikada nije lepo radio.

@Sonamy_Boy
Koje modele Magneo i Wayteq navigacija gledaš?
 
Poslednja izmena:
Nekada davno sam koristio iGo, al se sjecam da je bilo veliko maltretiranje oko instsliranja.

Sada iGO ima zvanicnu (placenu) verziju za android i nema nikakvih peripetija oko instalacije na bilo koji telefon (tako barem kazu :d), a imas i i njenu narodnu verziju s kojom takodje nemas peripetija sem da joj nadjes instalaciju na netu...
 
...Garmin nuvi50 sam kupio prije 4 god, u ovlscenu prodavnicu, sa Adria mapama (ex Yu+ Albanija).
Mape su teško njesra, Zlatibor nema u pretrazivacu, novijih autoput uopste nema. Updejtuje mape i dalje besplatno, ali nisam siguran šta u stvari skida...

Dobar uređaj. Pretpostavljam GARMIN Nuvi 50 LM EE + SCG Route. Ali, očigledno ti nešto ne radiš dobro. Kupio si je pre 4 god, što znači da su mape u tom trenutku bile bar godinu dana već stare ili više. Inače je model iz 2012-e, pa ga cenim da je već prošlo godinu dana od izlaska iz fabrike pa dok je došao do tvojih ruku.
Objašnjenje: Provajder izda mape, one kasne bar kvartal (ili više), proizvođači ih namene određenom uređaju, prođe još jedan kvartal, dok dođu u prodavnicu, dok ih ti kupiš...eto je godina, ili više. Važi za skoro sve proizvođače i uređaje.
Izdanja unazad dve - dve ipo godine veoma su precizna. Pokrivenost naših regiona je sada odlična, i kod Garmina i kod TT-a.
Pitanje je da li adekvatno apdejtuješ uređaj, koja je verzija na njemu. To ide preko PC-ja i neta. Moraš malo i da se naučiš da ga koristiš i da manipulišeš njegovim sofverom. Postoje vrlo lepa objašnjenja i uputstva i na garminovom sajtu i na posvećenim forumima. Uključi se malo.
Btw, doživotni apdejt ne znači da ćeš dobijati sveža izdanja do kraja tvog života. To samo znači da postoji apdejt onoliko koliko je predviđeni životni vek - podrška konkretnog uređaja.
I taj problem se naravno rešava "narodnim" metodama. Opet, priključi se nekom garmin orjentisanom forumu i dobićeš sve potrebne informacije.
Dakle, najpre proveri da li je istekao njegov apdejt period. Ako još traje, vidi da li dobro radiš. Obrati se njihovoj podršci, izlaze uvek u susret.
Ako nema više gratis, pravac na forume.
 
Poslednja izmena:
^^ Koliko sam ja razumeo Dragana, taj Garmin je crk'o. Sada se koristi Android telefonom.
 
Tako je, Garmin je crkao, ekran se čas uključuje čas gasi, što je prilikom isključivsnja sa autputa recimi nedopustivo. Dalje updejt očigledno ne radim kako treba. Odem na sajt Garmina, priljucim usb kablom na laptop i odradim vizardom, nebi trebalo da je prevelika nauka, al ocidno nesto pogresno radim. U servisu mi kazu da ce odraditi neki piratski updejt za 20€, ali vise necu moci sam da updejtujem lucencirani.Toliko sam nezadovoljan snjim da ga jos nisam ponio do servisa da vidim koji je Q.. sa ekranom.
 
Poslednja izmena od urednika:
@toxicm ipak sam se odlucio za WayteQ. E sada, samo jos dvoumim izmedju dva modela WayteQ X995BT ili WayteQ X985. Razlika izmedju dva modela je 10e.
 
Šta će ti BT? Razmisli dobro.
Ako ćeš da ga koristiš pride i kao tablet, ima rezona. Za navigaciju - nimalo.
 
@Boki, to sam i ja mislio. A tek onaj od 7 inca bi mi bio prevelik za kola. Da uzmem 985 i skratim muke? :) Ima li neko iskustva sa ovim modelom? Najvise mi odgovara Igo da stavim na njega, posto mi se on uvek najbolje pokazao..
 
Šta znam, ja sam i dalje mišljenja da su navigacije obični precenjeni (a loši) tableti i da su čisto bacanje para. Ako već uzimaš, uzmi nešto jeftino. I na WinCE (jeftinijim) i na Android navigacijama može iGo. Gledaj da nosač za navigaciju ima zaštitu od sunca, znači za dugotrajnost samog uređaja.
 
Pa nije isto što i tablet, imaju dosta jači GPS senzor.
 
A imaju i bolje držače. Mislim da je i ekran čitljivi na suncu od običnog tableta.
 
Mahom imaju isti GPS. Držač uvek možeš da kupiš kakav god želiš. Neke navigacije imaju matte ekrane i to može do nekle da bude prednost zbog refleksije, ali sami ekrani su daleko manje kvalitetni, a i refleksiju možeš da rešiš na tabletu/telefonu.
 
Pa nije isto što i tablet, imaju dosta jači GPS senzor.

Ovo je bilo tačno u vreme prvih GPS modula na nekadašnjim Nokia telefonima. Sada baš i nije.

Noviji telefoni hvataju i GPS i Glonass sistem. Navigacije, ne baš...
 
Moram da te demantujem. Glonass je ruska verzija GPS, to što ga hvataju telefoni nema velike veze sa tačnošću. Naime novi Garmin ima jači GPS senzor od recimo Samsunga S8, a posledica je da Garmin odmah hvata signal posle izlaska iz tunela, u nekim klisurama ( Platije u Crnoj Gori), gustoj šumi pored puta ili uslovima visoke oblačnosti. Za pozicioniranje treba da je dovoljno jak signal sa 3 satelita.
 
Moj već matori Lenovo A536 hvata signal odmah nakon izlaska iz tunela takođe. Tu veliku ulogu igra i softver, iGo bi trebao na oba uređaja da nađe satelite sličnom brzinom. Stvar je da GPS tehnologija odavno nije više nikakva nauka, 35+ godina stara tehnologija. Između ostalog, možeš na netu da nađeš informacije o GPS modulima po raznim navigacionim uređajima i telefonima/tabletima, video bi da se vrte iste stvari.
 
Poslednja izmena:
Savremeni navigacioni moduli kombinuju podatke sa GPS i Glonass sistema. Tačno da je Glonass sada nepouzdaniji (jer sistem satelita još nije kompletiran), ali kombinovanje i jednog i drugog pomaže i u tačnosti, i u brzini lociranja.

Ne znam od kuda podatak da GPS uređaji to rade bolje, osim u Garminovim PR saopštenjima. Ali to je samo marketing. Rade telefoni i u šumama i klisurama. U rupama gde GPS zbog hvatanja reflektovanih signala pravi veliku grešku, brljave i telefoni, i navigacije. Svi moji dosadašnji telefoni (sem one prve Nokije sa GPS-om) hvataju signal odmah po izlasku iz tunela, u sledećih 10-20m.

Tačno jeste da same navigacione module bilo u telefonu/tabletu bilo u namenskim GPS uređaju proizvode iste kompanije, (sem u slučaju Garmina koji se bar zvanično hvali da sam radi GPS module). Ni jedan solidan današnji telefon/tablet nema nikakav problem sa pozicioniranjem, niti u tome zaostaje za sadašnjim namenskim GPS uređajima. Da ne pričamo da noviji softveri koriste i podatke sa žiroskopa, akcelerometara i kompasa, te u momentima dok nema GPS/Glonass signala rade u inercijalnom režimu i tako prate kretanje i poziciju uređaja (ovo još nije zaživelo u punom obimu, ali je vrlo potentna tehnologija za buduće navigacije u mobilnim uređajima).

Tačno je da namenski GPS uređaji imaju neke prednosti, ali je isto tako tačno da je njihov razvoj zaustavljen. Telefoni su ih istisnuli, nema velike prodaje, nema profita te nema ni razvoja. Zasluženo ili ne, možemo diskutovati, ali tako jeste. :(

Smisla imaju one ručne planinarsko šetačke navigacije gde sada valja i postoji samo Garmin, samo zato što im set baterija traje danima.
Tu su i nautičke i pilotske navigacije kao posebni uređaji, ali oni su posebna kategorija, nisu za poređenje sa ovim o čemu pričamo.
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da je on to i rekao.
- casual user (suludo bacati pare na dedicated navigaciju)
- pro user (uglavnom postoji namenski proizvod koji je naravno bolji od all round telefona).

Mislim da je sve jasno posle njegovog posta sto se tiče ove teme.
 
Ko ima iskustva sa ažuriranjem karata na Garmin Nuvi uredjajima može li opisati postupak, korak po korak ( a da ne bude ažuriranje softvera).
 
Duke mislim da ovo ne opterećuje temu i da bi dosta korisnika željelo znati kako se koristi regularni updait mapa.
 
Ko ima iskustva sa ažuriranjem karata na Garmin Nuvi uredjajima može li opisati postupak, korak po korak ( a da ne bude ažuriranje softvera).

Ja sam pre mesec dana ažurirao Garmin Nuvi rođacima ne sećam se tačno modela (četvorocifren broj). Sve u svemu imaš na youtube uputstvo pošto moderacija ne da da se piše. Uglavnom, koriste se free maps sa ovog sajta.

Što se tiče navigacija, ovog leta sam prešao 5000 km po Evropi, koristio sam Here maps na Samsungu S4. Par puta se desilo da sam išao sa rođacima koji tamo žive i da se oni nisu slagali sa rutom koju je Here izbacivao pa sam palio Google-ovu mapu ili ovaj pomenuti ažurirani Garmin, više manje su izbacivali slične rute. Kad živite u nekom kraju duže onda zate i prečice po uskim uličicama koje nijedna mapa ne može da izbaci, u tome je bio problem.

Here mape su odlične, čak sam ih koristio i kad sam išao pešice i tražio lokacije. Imaju ugrađeno ograničenje brzine sa karakterističnim zvukom kada se prekorači ta brzina a brzina se meri naravno preko GPS-a tako da sam mogao da testiram i laganje mog brzinomera u kolima. Ažurirane mape su pod obavezno, pošto je bilo dosta radova po Austriji i Nemačkoj ovo je spas jer kamera snima sve a ako se oslonite samo na ograničenje koje piše na putu može da se desi da promašite tablu sa redukovanom brzinom i blic samo sevne :D kazna vam stiže na kućnu adresu u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
Here mape za EU su dobre (po meni, ne odlične), Here mape za Balkan su već očajne. TomTom su za ove krajeve mnogo preciznije i detaljnije. Dobra stvar kod TomTom mapa je što imaju obeležene i zemljane puteve (i u Srbiji, Grčkoj, CG,...), super dođe na odmorima. I jedne i druge imaju ograničenje brzine, a kada koristiš iGo npr. može da postaviš i ažurne lokacije kamera.
 
Moje iskustvo je suprotno. Here mape su, na ovom području, Balkanu, mnogo detaljnije od TomTom-a.
Here
1ea3b6dac22fd886e359cb544cdbb259.jpg

TomTom 2017.03
3a918779009e31774978e05ed7348130.jpg
 
Iskreno, jednom sam samo bio u BiH, a nisam imao priliku da isprobam mape. Sad vidim da su tu TomTom dosta siromašnije. Međutim, Srbija, Bugarska, Makedonija i Grčka su dosta, dosta detaljnije. Trebalo bi da je i Crna Gora, mada nisam par godina išao tamo.
 
Poslednja izmena:
@Obris
Nešto su mi čudne te tvoje TT mape. Rezolucija na mom mobu nije velika, ali se ipak vidi mnogo više detalja, kada uveličam svaka ulica ima svoje ime.
Plus, koliko vidim, uporedio si mape iz HERE aplikacije, sa nekim za koje kažeš da su TT, a ne vidim uopšte okvir iGO aplikacije.
 

Prilozi

  • ScreenshotCapture_2017_09_13_14_19_08.mp4.png
    ScreenshotCapture_2017_09_13_14_19_08.mp4.png
    115.6 KB · Pregleda: 153
  • ScreenshotCapture_2017_09_13_14_19_29.mp4.png
    ScreenshotCapture_2017_09_13_14_19_29.mp4.png
    121.6 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena:
TT su iz Sygic 17.2.11
Regularno plaćena i obnavljana aplikacija sa mapama.
 
Poslednja izmena:
Moja mapa BiH je TT 2014.09 i jeste siromašna. Ima samo 261KB, Srbija je skoro 10MB. Možda ima neka novija i detaljnija.
 
Nazad
Vrh Dno