Šta je novo?

Koju auto navigaciju u 2017?

TT 2017.06:
BiH za iGO ima 7.5MB, Srbija 12, Kosovo 2.5. Nije nikakva politička insinuacija, nego je nekadašnja mapa do 2014 uključivala i njega.
TomTom mapa za TomTom uređaj (legalan u potpunosti) ima istu pokrivenost kao i ona za iGO, tj obrnuto. Čudi me to za Sigik, mada njega još ne uzimam uopšte za ozbiljnog igrača bez obzira na potencijal.
 
Poslednja izmena:
To je onda, nisam skoro proveravao mape. I na ovim iz 2014. je Kosovo odvojeno.
 
To je onda, nisam skoro proveravao mape. I na ovim iz 2014. je Kosovo odvojeno.

Odvaja proizvodjaci softvera. Sygic ne odvaja Kosovo jer ga Slovacka nije priznala. HERE je prvi postavio posebno Kosovo pa ko hoce on ga postavlja posebno. Tako je HERE, uvlaceci se u g****u postavio Krim i kod Rusa i kod Ukrajinaca.

Za BiH je trenutno malo bolji HERE ali ce uskoro TT da ih "odere". Za Srbiju su odavno bolje TT mape.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam na poklon WayteQ x985BT. Tople preporuke svima.. Iznenadio sam se kako savrseno radi i blutut sa telefonom radi kao sat. :) Hvala svima na preporukama.
 
Sta mislite o WayteQ X995 MAX Android 7" GPS navigaciji?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ništa.
Kod androida je jako jednostavna situacija - to su tablet uređaji. Što je tablet kvalitetniji, biće i navigacija :)
Trebalo bi da ima pristojan ekran, baterija onako, nije presudna, ako ćeš većinom da ga koistiš samo za to. Kvalitet GPS prijemnika je svuda sličan. Pametnije bi bilo da je sa svežijim androidom, ali ti namenski uglavnom dolaze sa starijim. U stvari se proizvođaći na taj način ratosiljaju zaliha.
Softver ionako moraš da ubaciš sam. Ako si obratio pažnju, preporučuju da ga skineš sa GP-a. Većinom ga neki nude sa Sygic-om, jer je njegova licenca najjeftinija.
Dakle, zavisi od cene, neki veći (polovan ili čak nov kinez) mobilni može bolje da završava posao.
 
Poslednja izmena:
koju preporuku ( Dakle, zavisi od cene, neki veći (polovan ili čak nov kinez) mobilni može bolje da završava posao.) dajes? Dali ovaj mobilni telefon " Xiaomi Redmi 4 Note "
moze da odradi posao?
 
Poslednja izmena:
Ja za zadnja tri odlaska u Grcku na letovanje koristio prvo htc desire 500 i sad honor 7lite i oba telefona su odlicno radila sa navigacijom Igo ...

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Evo podaci pomenutog telefona:

Proizvođač: Xiaomi
Model: Xiaomi Redmi 4 Note
Veličina ekrana: 5.5"
Tip ekrana: IPS LCD capacitive touchscreen, 16 miliona boja
Rezolucija ekrana: 1920 x 1080 piksela
Procesor: Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625, Octa-core 2.0 GHz
Grafička kartica: Adreno 506
Radna memorija: 3GB
Interna memorija: 32GB
Dual SIM: Da
Memorijska kartica: microSD, maksimalno 256 GB, koristi drugi SIM slot
Kamera: 13 MPix (f/2.0, 1.12 µm), phase detection autofocus, dual-LED dual-tone flash, Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR
Prednja kamera" 5 MPix, f/2.0, 1080p
Operativni sistem: Android 6.0.1 (Marshmallow)
Povezivanje: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth, microUSB 2.0, USB On-The-Go
Bluetooth: Da, v4.1, A2DP, LE
GPS: Da, A-GPS
GLONASS: Da
4G LTE: Da, LTE band 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 38(2600), 40(2300)
Baterija: Nepromenjljiva Li-Po 4100 mAh
Podržane tehnologije: SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, HTML5, XviD/MP4/H.265 player, MP3/WAV/eAAC+/Flac player, Photo/video editor, Document viewer
Mogućnosti korišćenja: Metalno kućište, Čitač otiska prsta (Fingerprint), accelerometer, gyro, proximity, compass
Mreža: 2G (900 / 1800 / 1900), 3G (HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100), 4G
Prenos podataka: HSPA, LTE
Veličina SIM kartice: Micro-SIM/Nano-SIM
Boja: Crna
Dimenzije: 151 x 76 x 8.5 mm
Masa: 165 g
Dual Cam: Ne


Dali A-GPS ukazuje na bolji prijem signala ili je to meretinski tik?
 
Meni Here Maps zavrsavaju posao odlicno. Cak su i Google Maps postali solidna opcija jer mogu celu rutu da snime pa da se koristi offline.
 
Mene isto Google maps prijatno iznenadio. U zadnje vreme sve češće koristim GMaps uz Here. Bio skoro u BG-u sa ženom. Recimo par nedelja od otvaranja Lidla. Kaže žena hajdemo do Lidla. U Here, Lidl još nije bio ubačen. Ali zato jeste u GMaps. Odradile posao za medalju.
 
Here se hvali kao odlična offline aplikacija ali za Varšavu mi je bila kompletno smeće. Čim net nestane, aplikacija mi je sugerisala rute sa noćnim prevozom u 6 popodne i nisam mogao par puta da se snadjem.

Popila je swift uninstall od mene, Gmaps radi offline mnogo bolje...
 
Dali za bolji rad navigacije ima uticaja ako mobilni telefon radi sa 4G tehnologijom ili nije bitno?
 
Nije bitan je 4g u tome. Bitan je prijem gps signala.
 
Redmi note 4 je odličan za navigaciju ja ga za to najviše i koristim. Hvata gps u trenu.

U gradu preporučujem gmaps a van grada offline maps ili sygic. Here je dobar samo da se izgubis.

4g je apsolutno nebitan za navigaciju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sygic je isto odličan, mada treba gađati akciju za kupovinu istog. Često ih prave. Ja sam za 20 dolara uzeo Sygic, cela Evropa. Jedna licenca se može koristi na tri uređaja. Npr. Imate S5, S6 i S7 i na njima imate instaliran Sygic sa jednom licencom. Uzmete S8 i na njega instalirate istu licencu. Ista se briše sa S5. Uzmete S9 i na njega instalirate, briše se sa S6. I tako u krug.

Ja sam za tih 20EU dobio znači doživotnu licencu za Sygic plus doživotni updejt mapa za celu Evropu. Bonus na sve besplatni HUD (Head-Up Display) koji ima smisla pri noćnoj vožnji i znatno olakšava navigaciju.

https://www.youtube.com/watch?v=SifFC8pJQoE

Kajem se jedino što nisam uzeo licencu za World. Bila je 30 dolara. Ne znam da li ću ikada ići van Evrope, naročito ne sa autom, ali što ne imati.

Dobro je kod Sygica što možeš mape pisati brisati po potrebi. Npr, ja imam u fonu samo Srbiju. Krećem za Grčku, instaliram Makedoniju i Grčku. Vratio se sa mora, obrisao te dve mape. Ne treba mi da zauzimaju prostor.

BTW, primetio sam da moja navigacija u kolima koristi iste mape kao i Sygic. Iste rute, ista ograničenja. U pitanju je Carminat za Renault odnosno TomTom.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Kakva je Sygic navigacija u odnosu na Google Maps, jel' zna gde ne sme da se skrene u levo i slično?

I kada se kupi ova licenca za Evropu je l' to podrazumeva i sve buduće update?
 
i još jedno pitanje...da li za traffic kod Sygic-a slično kao kod Gmaps, treba internet?
naravno, jasno da nema traffic-a u Srbiji, ali za Evropu, ako treba internet, onda ne vredi...
 
Ne pratim previše ali ne znam šta bi bio način da bilo koja app zna za traffic bez interneta?
 
Da li syngic ima srpski glas za navodjenje

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Sygic radi kao i ostale navigacije. Preko GPS ili Glonass signala. Skinete mape i imate offline navigaciju. S tim da za razliku od Here ne može da radi bez skinutih mapa čak i ako ima internet konekciju. Mape koristi iste kao TomTom. Znam, jer u autu imam ugrađenu Carminat odnosno TomTom navigaciju. Identične su mape. Naravno, interfejs je drugačiji. Ono što Sygic daje a što je prednost u odnosu na Garmin i sl. navigacione programe su lifetime mape. Nikada, ali apsolutno nikada nećete morati da se zamarate instalacijom i jurnjavom mapa po netu ili plaćanjem istih ako imate Garmin npr. Plus dodatno, instalirate mape koje Vam trebaju, a brišete po potrebi koje Vam ne trebaju.

Inače, nema savršene navigacije. Ja kad odem preko, pored navigacije u autu koja pokriva celu evropu, imam u fonu i Sygic, i Here i naravno, Google Maps (koji će i najpre da mi pomogne).

Ima srpski.

Screenshot_20181118-152514_Sygic.jpg
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih Vas za predlog navigacionog uređaja do 150 evra. Uređaj će se koristiti u kamionu, u pitanju je dostavljanje građevinskog materijala, ako je to bitno. Pouzdanost je prioritet, kao i što najnovije mape. Do sad su korišćene navigacije sa instaliranim iGo softverom. Nemam nikakvog iskustva što se tiče navigacionih uređaja tako da pitam Vas, iskusnije u tom polju.
 
Ti moraš da potražiš navigaciju za kamione. Nije ista za automobile i kamione. Automobili mogu da se kreću svakom ulicom a kamioni ne mogu pa bi te auto navigacija uputila tamo gde nesmeš.
Imaš sygic truck i kažu da je dobra. Da li postoji i takva, gotova, navigacija, ne znam. Možeš kupiti neki jeftiniji android tablet i na njega instalirati sygic truck. Aplikaciju možeš kupiti na play marketu.
 
Znam za to da kamioni ne mogu istim putem kao automobili, s tim sam upoznat. Da li je bolje kupiti tablet ili navigacioni uređaj?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja bi radije tablet. Na tablet možeš nabaciti više navigacija pa u zavisnosti od zemlje koristiti onu koja ti pruža više informacija.
Znači, u tablet i iGO, Sygic, Navitel, Google maps...
 
Nazad
Vrh Dno