Šta je novo?

Age Of Empires IV

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,209
Poena
605
Holy fuck finally



Kao da je Bili ovo pogurao posle one reddit sesije :p
 
Bio sam ubedjen da je i za Xbone...pozitivno sam iznenadjen. :)
 
Super vest. Koliko sam sati proveo u aoe3 u multiplayer'u... Cak i starcraft nisam toliko igrao. Nadam se da 4 nece razocarati.
 
Ma ko zna ko ovo radi i dal ce imati iole veza za starim AoE

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Radi Relic - COH i DOW igre...
 
I jedan fin history video o celoj fransizi:



Takodje se radi i definitive edition sto je verovatno rimejk prva 3 dela. Evo ga za kec:

 
Vise mi ovo smrdi na jos jedan nacin da se gura win10 nego na pravi AoE nastavak :smash:
 
Radi Relic - COH i DOW igre...

nikog vrednog sa coh-a nema u relicu, poslednji dow je pusiona totalna :|

pogledah ponovo trejler, a new age is upon us

hm, koji li ce period obraditi sada :)
 
Poslednja izmena:
Po treileru ja kontam od antičko i rimskog doma preko otkrivanje i osvajanje amerike do francuske revolucije.

Jer u traileru se vide sve te neke nacije u bitnijim istorijskim momentima.
 
trojka je bila od neke 1500 godine do 1850
trejler je pokazivao doba obradjena u prethodna tri dela :)

videcemo :)
 
Bese nekad u planu...

main-qimg-7c206498f81da014370dbbc4e4945391-c
 
^ ne bi me uopste ovo cudilo uzeci u obzir da je Relic preuzeo razvoj.

Odlicne vesti ali ostaje da se vidi na sta ce to da lici kada izadje.

Inace ako niste u toku neka HD verzija AOE 1 je u izradi (radi ekipa koja je uradila HD verziju AOE 2 i AOM i onda ih skrnavila onim ekspanzijama).
 
Ja ne kapiram zasto je toliko tesko napraviti kopiju AoE II samo u boljoj (vizuelnoj) varijanti.

Ne mora da ima full 3D, eventualno da je perspektiva zakljucana ili da je slicna Doti, da povecaju mapu kao i kompleksnost terena, dodaju nove jedinice i malo povecaju raznovrsnost jedinica i zgrada; ako na to jos dodaju doba pa da bude slicno Rise of Nations fazonu = GG

Onu abominaciju od AoE 3 nisam mogao ocima da smislim.
 
Crtanje detaljnijih sprajtova i portovanje u 4K - leba bez motike. Mlate po nostalgiji i mlate pare. Nasminkaju ih taman dovoljno da izgledaju onako kakvim ih pamtimo, odnosno na granici prihvatljivog za nas razmazene matorce.
 
Meni je to i više nego dovoljno, jedini problem je što više nemam naviku i vremena da se igram. Kupio sam AoE2 remaster, i ne znam da li sam ga 5 puta upalio.
 
Crtanje detaljnijih sprajtova i portovanje u 4K - leba bez motike. Mlate po nostalgiji i mlate pare. Nasminkaju ih taman dovoljno da izgledaju onako kakvim ih pamtimo, odnosno na granici prihvatljivog za nas razmazene matorce.

I uspeva im u tome i to veoma, nostalgija je cudo. Kupio sam dvojku HD a verovatno cu i ovaj prvi remastered iako znam da nema rezona ali sta cu. Dosta lepih trenutaka sam proziveo uz AOE tako da tesko da cu da odolim a da ne probam "novi" AOE...

edit: Ova ovca je spremna za sisanje krastavac. :p

A da... da li ste primetili da ce za remastered verziju biti potrebno 16GB rama?!
Screenshot (1)_LI.jpg
 
Poslednja izmena:
A prvi deo je radio sa 16 MB... :)
 
Ne vidim problem sa tim.

Ne moraju sve igre da imaju ne znam kakvu grafiku, 3D rotiranje, munje, gromove itd...

Po meni je igrivost 3 koplja ispred grafike, doduse ne u FPS-ovima i slicnim igrama, ali u RTS-u - da.
 
Jedno pitanje. Dobio sam mail za closed beta-u a koristim Win7 bas lepo... Da li postoji neki nacin da skinem igru samo i da probam jer podrzava Win10 samo ali ja mislim da je zbog store-a jer samo tamo moze da se kupi a ne zbog OS-a?
 
Ako je requirement Win10 onda ne znam sta da ti kazem. :) Ako uspes nesto baci neke utiske o cemu se uopste radi u igri, tj. koji period obradjuje.

Takodje, nemoj da taj kljuc propadne bezveze, ako nisi u mogucnosti baci nekome ko ima moderan i sposoban Windows. :)
 
Ako je requirement Win10 onda ne znam sta da ti kazem. :) Ako uspes nesto baci neke utiske o cemu se uopste radi u igri, tj. koji period obradjuje.

Takodje, nemoj da taj kljuc propadne bezveze, ako nisi u mogucnosti baci nekome ko ima moderan i sposoban Windows. :)

Nesto mi se ne instalira Win 10 samo da bih probao igru ( iako sam veliki obozavalac iste ). E sad sto se kljuca tice njega nisam dobio nego igru skidam preko win. store-a koji je vezan za moj mail sto znaci da moram da budem ulogovan na Xbox Insider Hub. Videcu sta cu da uradim, razpolozan sam da dam mogucnost nekome da proba pa ako neko zna kako nije problem. Hvala na savetu ;)

edit: ovako izgleda Capture.PNG

Ako hoces i ako mozes kod tebe da se ulogujes sa mojim mailom na Xbox Insider Hub prosledicu ti moj mail i sifru pa probaj ;)
 
Poslednja izmena:
Ah, pa ovo je remaster keca, a ne četvorka :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ah, pa ovo je remaster keca, a ne četvorka :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Pa da nego da ne otvaram novu temu zato sam se ovde nadovezao :)

edit: Ako si zainteresovan sibni mi poruku pa cu veceras da ti posaljem sta treba ;)
 
Poslednja izmena:
I ja sam ocekivao cetvorku. :) U svakom slucaju hvala na ponudi.
 
I ja sam ocekivao cetvorku. :) U svakom slucaju hvala na ponudi.

Pa ako hoces da probas ovu verziju javi mi slobodno imas Win10 koliko vidim jer necu da instaliram 10-ku sad sigurno a sto da propadne. Meni je AOE jedan od najboljih igara ali bas nemam vremena sad
 
19. februar. Graficki su je mnogo lepo uradili - teksture i modeli su ''iz 2018.'', ali smek je ''iz 1997.''. Sto neko napisa: ''ovako izgleda Age of empires u mom secanju''. Evo par slika iz mp bete od pre neki dan, s tim sto ih je imgur unistio:









 
Poslednja izmena:
Vrh, nadam se da ce doci na steam.
 
+1

Kakav nalet nostalgije jbt :d:d:d
 
Nazad
Vrh Dno