Šta je novo?

Lenovo ZUK Z2 - Video

kiaTech

Poštovan
Učlanjen(a)
06.04.2016
Poruke
167
Poena
70
Pozdrav,

pre nekoliko dana sam imao priliku da testiram lenovo zuk z2. Telefon veoma dobrih karakteristika, isto tako i cene.

Telefon je zapakovan u ne tako atraktivnu kutiju na cijoj se prednjoj strani nalazi render samog telefona. Sa zadnje strane mozete videti specifikacije uredjaja, kao i tegnologije koje podrzava. U kutiji se sem adaptera za punjenje i usb kabla ne dobija nista. Naravno, ako izuzmemo uputstva i dodatne papire koji su uglavnom na kineskom jeziku. Svakako, s obzirom da se govori o Android telefonu mislim da vecini uputstvo i ne treba.

Dizajn z dvojke gotovo da ne podseca na dizajn nekih drugih telefona. Telefon poseduje jedno fizicko dugme, na kojem se ujedno nalazi i senzor za otisak prsta.Dugme sluzi i za navigaciju kroz telefon, tako da ono izvrsava odredbe kao sto su back, vracanje na home screen, ulazak na recent apps bar. Ekraj ne LTPS 1080p rezolucije (414 piksela po incu), iskreno ekran nije bogat bojama ali za ovaj novac je odlican, takodje veoma je ostar. Slican panel koriscen je i na Ajfonu 7 stim sto je taj manje rezolucije. Z2 je lako koristiti i na pod direktnim suncem. Tasteri za pojacavanje zvuka kao i power on dugme se nalaze sa strane telefona.

Z2 poseduje Snapdragon 820 procesor i Adreno 530 graficki cipset koji pruza dobre performanse kako u igricama, tako i u drugim zadatcima. Takodje, ovaj telefon poseduje 64GB interne i 4GB ram memorije. Nisam primetio da je zaseckao ili zastao bilo gde. Antutu score mu je oko 127 000 (sve u zavisnosti od verzije firmware-a) Softver sa kojim z2 dolazi je android 6.1 sa ZUI interfejsom, koji je karakteristican po tome sto nema odeljak ikonica za aplikacije, vec se one nalaze na home screenu. Po meni izgleda sasvim ok. Moguce je izvrsiti apdejt na android 7.0.

Prednja kamera poseduje Samsung senzor sirok 13Megapiksela sa f2.2 otvorom blenda. Slike su ok, kao i snimci. (Nisam nazalost imao vremena da istestiram kameru detaljnije). Takodje tu je i prednja kamera sa senzorom od 8Megapiksela.
Baterija ima 3500Mah i zaista se dobro pokazala. Sa koriscenjem wifi i 4g mreze uz povremeni gejming sam izvukao oko 5 sati Screen On Time-a sto je i vise nego solidno.

Za oko 180 dolara ovaj telefon je zaista odlican izbor po mom misljenju.

Potrudio sam se oko videa pa mozete i njega pogledati za nesto vise detalja, video nije na nasem jeziku.

[YOUTUBE]watch?v=3xfh5iMVkTc[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno