Šta je novo?

Posle promene procesora nemam sliku na monitoru

virke

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2004
Poruke
2,105
Poena
475
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 BOX
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX B450
RAM
Kingston 2 x 8Gb @3200 XMP
GPU
Gigabyte Aorus Rx 580 4Gb
Storage
Kingston A2000 250GB, Seagate 1Tb ST1000DM010
Zvuk
Logitech X-530
PSU
Seasonic Focus GX 650w
Kućište
Antec Nine Hundred
Monitor
AOC 27G2U5/BK
Miš & tastatura
Red Dragon HARPE PRO K503A RGB+ A4 TECH T70 Terminator Bloody
Mobilni telefon
Xiaomi 11 Lite 5G NE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nabavio sam c2d 8600 i ubacim ga juce u komp ali na monitoru nema signala.
Vratim stari procesor i sve radi kako treba. Ploca podrzava e 8600...
Ubacim ponovo e8600 dobijem sliku ali na post ekranu dobijem upozorenje da ako hocu da iskoristim maksimalne performanse procesora da ubacim novi bios. Uglavnom usao sam u win, cpu z prepoznaje procesor, radi sve . Dize temperaturu jer nisam dobro montirao hladnjak (krastavac nisam se nikad petljao sa tim) ali ionako gasim komp pa cu ubacim novi bios.
Ugasim komp namestim hladnjak ali sad opet nemam sliku. Izvadim bateriju, sacekam koji min upalim ponovo i nista.
Vratim stari procesor, udjem u win ali opet nisam namestio hladnjak kako treba, dize temperaturu....uff...nemam vremena vise da se zezam sa glupim racunarom posto moram na posao.
Rezime polomio dve one plastikice za kacenje kulera i komp ne radi.
Danas upalim komp i sa starim procesorom nemam sliku.

Znaci poludeo sam...cega god sam se juce i danas dohvatio nista mi ne ide od ruke!

Dajte neki savet sta da radim.

PS. ploca ne izbacuje nikakav zvuk da ima neke greske, svi kuleri se vrte....
 
Poslednja izmena:
Resetuj BIOS i vrati stari proc, pa onda update BIOS-a na poslednju verziju.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Uradio to vise puta. Nemam sliku ni sa starim procesorom.
 
Vadi procesor, vidi da nisi slučajno iskrivio koji pin socket-a (vrati procesor u socket po proveri), vadi kabl od napajanja, vadi memoriju (ostavi samo jedan stick ako ih imaš više), cmos reset odradi... pa sve poveži i čim dobiješ sliku, odradi update bios-a (sa starim procesorom naravno).
 
Proverao sam socket, sve je ok...cmos resetovao vise puta.
Aj sad cu da izvadim ram... to jos nisam probao.
 
Dobio sliku :banana::cigar:
Sad trazim bio da skinem...uff...sad mi je malo lakse :)
 
Ubacio novi bios :) Radi stari procesor.
Sad treba da ubacim novi ali pre toga od 2 colera treba da napravim jedan posto sam polomio 2 one bele plastike koje sluze da drze coler za plocu.
 
A sto lepo ne pozva druga pa dok ti pijes pivo o ti uradi za par minuta nego se znojis :D
 
Lol :)
Ne znam na koga mislis :(
Radi. Sad samo da ispratim temperature posto jedan sraf nikako nece da upadne u ou rupicu od ploce.Drzi se na 3 ,,srafa" krastavac. Valjda ce da radi.
 
Poslednja izmena:
Ti box kuleri i njihovo kačenje su teško sr@nje. Još ako ploča nema kršteni backplate, sva se ispupči i iskrivi

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Lol :)
Ne znam na koga mislis :(
Radi. Sad samo da ispratim temperature posto jedan sraf nikako nece da upadne u ou rupicu od ploce.Drzi se na 3 ,,srafa" krastavac. Valjda ce da radi.

Pa imas valjda nekog prijatelja kod tebe a da bolje poznaje materiju,na tog sam mislio :D
 
Ja najbolje poznajem materiju :D Zamisli kakvi su tek ostali :p

Radi sve. Opravio. Doduse kuler se drzi samo na 3 ona ,,srafa'' ali valjda nece biti problema.

Narucio na aliju rezerne delove :) Da zamenim ono sto sam polomio.

Hvala svima na pomoci.
 
Ja najbolje poznajem materiju :D Zamisli kakvi su tek ostali :p

Radi sve. Opravio. Doduse kuler se drzi samo na 3 ona ,,srafa'' ali valjda nece biti problema.

Narucio na aliju rezerne delove :) Da zamenim ono sto sam polomio.

Hvala svima na pomoci.

Neće biti problema, ako su ta 3 kačenja ispravna (tj. nisu pokrivljena ili slično, pa su izgubila svoju jačinu).

Nema na čemu. :)
 
0.67e 4kom na aliju.
 
slomice se i ti novi, to je najgore kacenje ikada :)

uzmi 4 srafa sa navojima, poskidaj sve te zabice i stavi srafove i zategni ih ravnomerno... prvo ispod zalepi izolir traku,da ne grebu po ploci.
Screenshot_7.jpg
 
Nabavi kršten metalni backplate sa neke stare ploče

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovo sa sfrafovima mi se svidja :) Trenutno nemam nikakav backplate ali mozda ima na aliju nesto jeftino.
 
Pitaj u nekom servisu

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno