Šta je novo?

Viber špijunsko g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

borko011

Cenjen
Učlanjen(a)
03.04.2011
Poruke
429
Poena
170
Ćao, imam jedno pitanje za iskusne viberaše u vezi privatnosti na ovom..smrdljivom odvratnom smeću..tjs na ovoj špjunskoj aplikaciji koja protivzakonito krši privatnost na naj*****niji način u istoriji IT.

Naime, imam tel sa dve sim kartice, viber sam koristio na glavnom broju. Spojio sam ga sa drugom tajnom sim karticom a deinstalirao na prvom glavnom broju.
E sad šta je ***** uradilo. Obavestilo je osobu iz imenika koju nikako nije smelo da obavesti, koja ima viber takodje, da ja imam taj drugi tajni broj i da je on povezan s viberom!?? A tajni broj nema nikakve veze sa imenikom iz glavne sim kartice.

Možete li da verujete..

I to nije kraj. Drugoj osobi sa kojom komuniciram putem vibera na tajnom broju, dojavio je koji mi je glavni broj, tjs glavna sim kartica??! Malo je reći da sam popizdeo..pada vam na pamet šta bi im uradio da mogu.

I sad tu se priča ne završava. Kad bih vam ispričao da je dojavio moj glavni broj osobi koja je povezana sa osobom s kojom komuniciram na tajnoj sim kartici, a sa kojom ja nemam nikakve dodirne veze u imeniku...siguran sam da mi ne bi ste verovali.


Pitanje glasi, ima li neki način da se disebluje ova govnjiva aplikacija da ne širi moje tajne brojeve kurti i murti? Osim deinstalacije koja je sigurno čeka uskoro.

Svako mišljenje i iskustvo je dobro došlo i zahvaljujem.
 
Poslednja izmena:
Ubedljivo najgora apk.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nije viber kriv što ne paziš šta radiš... [emoji6]
 
Pazim ja, ali nisam ni sanjao da može nešto ovako da se desi. zamisli sedi govedo u Viberu kojem nije palo na pamet da neko može da ubaci tajnu sim karticu, koju želi da sakrije od nekog ko mu je u imeniku, već toj osobi po automatizmu javlja da ti koristiš tajnu sim karticu.
A verovatnije su krave u pitanju, nešto mi deluje tako..
 
ustvari zaboravite :)

otkucao sam post na temu ko i kako vidi vas saobracaj, ali mozda bolje da ne laprdam...poenta je ne postoji aplikacija kojoj ne moze da se vidi saobracaj (mislim na Viber, Whatsup itd), nije Viber spijunsko ***** koliko bilo koja druga aplikacija... Za ozbiljne stvari naravno, sad koja je aplikacija za svalere povoljnija ne znam i realno brate bolje se organizujte.
 
Poslednja izmena:
Sto ih bratela nacrni[emoji4] [emoji4] [emoji4]

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Sledeci put u svaleraciju idi sa 2 odvojena telefona.
 
Mislim da će mu i tada biti džabe ako veze isti Google akaunt na oba.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
telefon ne razume šta je to tajna sim kartica...samo drugi telefon u kome ćeš imati samo tajne brojeve i tajnu sim karticu:) plus neki potpuno čist google nalog...
 
Poslednja izmena:
Слабо користим такве апликације али ... ако си хтео тајни налог на тајном броју, онда ниси смео да ту убациш постојећи. Требало је да направиш нови и о томе обавестиш кога хоћеш и онда имаш и даље све како си хтео. Не користим, али мислим да постоји опција да се поред позива преко њега позове и директ број, како да то неко уради ако не зна који је?

Знам неке који имају сличне идеје па сам им објаснио да све што хоће да крију не смеју да везују за постојеће познате програме. Ни мејлове ни ове мобилне апликације.
 
Dakle treba da se napravi IM app za svalere. Ocigledno da taj nisa domen nije popunjen, cim i na benchu mozemo da vidimo posledice.
 
Brale, sledeci put tajnu karticu u neku matoru ciglu od telefona i nece biti problema, nema spijunskih aplikacija, nema gugl naloga, nema glavobolje.

Ziveli domacine!

 
Ono kad hoces da varas zenu ali nisi dovoljno pametan.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ne znam kako ti se to desilo, imam isto dvije sim kartice, a Viber pojma nema da drugu karticu imam. Kad mijenjaš koji broj ti je povezan na Viber najbolje da obrišeš podatke i da onda ponovo registruješ sa novim brojem. Poruku da si registrovan neće dobiti niko koga ti imaš u imeniku već ljudi koji imaju tvoj broj u svom imeniku ako im je uključena ta opcija. // Viber nikad nije ni slao poruke ljudima iz tvog imenika.

EDIT ~ Greska, ova zadnja recenica.
 
Poslednja izmena:
ma nesto mu je povezao sa google nalogom..sinhronizovao mu kartice i krastavac..Viber obavestio ljude...
 
Moja greška, sad vidim da piše "Contacts will be notified that your number has changed". Nisam koristio ovu opciju već sam mijenjao broj kao što sam napisao gore, brisanjem aplikacije, a OP je izgleda sam zeznuo što nije čitao šta mu aplikacija govori ako je već koristio ovu opciju.
 
Poslednja izmena:
Ponosno neiskusan.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno