Šta je novo?

Problem sa Radeon R7 250 karticom

Gargojil

Poštovan
Učlanjen(a)
21.08.2017
Poruke
6
Poena
51
Pozdrav svima!

Drugar je pre par dana kupio nov racunar u Gigatronu i u njemu je pomenuta kartica. Pozvao me je da dodjem da mu podignem sistem, danas sam otisao kod njega, digao sistem bez problema, instalirao drajvere za plocu i grafiku, sljaka racunar "200 na sat", sve super...krenuo redom sve programcice da mu instaliram i dok sam cekao Avast da zavrsi bez veze kliknem onako na folder i "promrdam" ga levo-desno kad ono "seckaaaa", znate na sta mislim...kao kad drajveri za grafiku nisu instalirani. Pogledam device manager, pise da je sve ok, instalirana Radeon r7 250. Odem na youtube i pustim neki video u 4k, kad ono secka, ne strasno ali ipak secka, svaki put kada se na video snimku promeni ugao kamere video zasecka. Spustim kvalitet na 1080p, isti problem potpuno. Grafika sa monitorom je povezana preko HDMI kabla. Pokusali smo i da zakacimo na TV, takodje i tamo secka. Takodje kada recimo listam neki sajt sa skroll-om na misu slike na stranicama se kao "razvlace", prelivaju, kako bih vec opisao.

Sto se drajvera tice, prvo sam instalirao one koje je dobio od Gigatrona, verzija 15.x.x, preko Radeon centra sam ih update na 17.x.x, tj. najnovije, ali problem je isti. Takodjem sam pokusao i da reinstall drajvere, promene nema. Jedino sta mi je palo na pamet je da je mozda HDMI kabal los, to ce drugar proveriti sutra kada bude dosao s posla.

Molim ljude dobre volje ako imaju bilo kakvu ideju u cemu bi mogao biti problem da mi izadju u susret.

U racunaru je neka MSI proca, ne znam napamet koja. Procesor je neki dal quad core ili octa core pentium. 8gb ddr3 rama na 1600 mhz. Solidna masina sve u svemu. Gigatron je valja kao "gejming" racunar. Zaista nisam zagledao specifikacije racunara, ako je potrebno iscimacu drugara da mi posalje.
 
instaliraj adblock plus na internet brauzeru, i počisti eventualne nečistoće sa malwarebytes anti malware free.
 
@lepi kokan

Zaista sumnjam da je problem sa adovima, pogotovo na youtube, ili da ima bilo kakvih "necistoca" sa malware jer je sistem NOV, danas instaliran, jedino sto je otvarano u browserima je google chrome download stranica i youtube :)
 
@Zekovic

Ne znam da li je bas posle Avasta, prvi put sam to primetio dok se Avast instalirao. Definitivno cu pokusati da ga obrisem i da odradim testove i da vidim da li tu mozda nesto ne valja. Windows 7 64bita je. Isti koji ja koristim vec par godina i nikada nisam imao nikakav problem.

Hvala puno na savetima
 
Samo da javim sta je bilo na kraju. Sve je ok sa komponentama, danas sam odradio sve testove. Problem je pravila Windows Basic tema @.@ koja je bilo podesena po default. Cackao sam nesto i slucajno vidim da mu je Aero iskljen....pogledam Basic tema....prebacim na Windows 7 Classic i SVE RADI, SVE OK! Nestala seckanja, u 4k rezoluciji video snimci na youtube rade sasvim normalno, nema "razlivanja" slika na sajtovima.

Pada mi na pamet da je to zbog 1920*1680 rezolucije, da je to prevelika rezolucija za Basic temu? Jel ima neko ideju? Bas me zanima zbog cega je tema pravila problem.
 
Da ne koristis mozda Windows 7 bez instaliranih zakrpa od 2009 do 2017 neka modovana verzija ili slicno? Zar nemas aero teme:

9820d1486563257t-how-place-theme-under-aero-theme-section-mct.png

Windows 7 Basic nije aero tema , to sto si izabrao Clasic i sada sve radi je jako cudno , nema sanse da graficka i procesor ne podrzavaju aero ili windows basic theme , ili je problem u windowsu ili graficka ima neki bug u 2d rezimu.
 
Ako je pod garancijom reklamiraj,pogotovo kazes par dana staro,a zanimljivo da graficku staru 4-5 godina trpaju u konfiguraciju i to prodaju....mozda nije koriscenja ali njeno vreme davno proslo
 
Nisam siguran je li problem s lošim sektorima, ali svakako provjerite tvrde diskove putem S.M.A.R.T. moguće je da su pogreške grafičke kartice povezane s tim
 
Nazad
Vrh Dno