Šta je novo?

cpu, mobo, ram do 200e

panther_

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2012
Poruke
1,963
Poena
405
moze novo, moze polovno, sta preporucujete do 200e?
grafa je 1050ti, upotreba je najvise za gaming
 
Ryzen 1200-100e
A320 ploca-50e
Ddr4 8GB-50e

Sve cene su sa KP.
Mozda je za neki evro vise po komponenti, ali isplati se.

Za jeftinije od toga jedino neka polukonfica kao iz tvog potpisa.
 
Poslednja izmena:
koliko vidim iz benchmarkova g4560 se ponasa dosta slicno kao taj ryzen.
da li bi recimo i7 2600, 16gb rama i neka h61m ploca bio bolji izbor - pod uslovom da uopste moze da se nadje to za 200e, igrace se battlefield 1 i pubg najvise, obe igre vole dosta rama.
kod mene recimo dok igram pubg, ram usage predje 7.5gb uvek ako ne ugasim spotify.
 
Ne moze G4560 da izvuce iste rezultate kao Ryzen 1200 u cpu intenzivnim igrama koje koriste 4 jezgra.

U ST je bolji G4560, to mu i daje prednost u nekim igrama. Ryzen 1200 je otprilike na nivou non-K Haswell i5, a kad se utegne na 3.9-4GHz na nivou i5 7500.

i7 2600 bi bio bolji izbor, ali mislim da nema sanse da se uklopi i 16GB rama.
Meni bi ploca predstavljala problem pri toj kupovini, ovako imas sve novo sa garancijom(nije domaca ali svakako vredi) i perspektivniju platformu.
 
Da li Ryzen 1200 ima u sebi integrisanu grafiku ?
 
Tako je, uopste ne postoji Bristol Ridge APU za AM4 socket sa integrisanom grafikom :D
 
Sta moze da fali zakljucanom i7?

Mozda neki otkljucan ima (malu)sansu da degradira, ako je klokovan do besvesti i radio tako 24/7, zakljucanom tesko da nesto moze da fali.

Problem je naci normalnu plocu po normalnoj ceni, ne znam ko bi platio vise plocu staru 5-6 godina od nove ploce.
 
Sta moze da fali zakljucanom i7?

Mozda neki otkljucan ima (malu)sansu da degradira, ako je klokovan do besvesti i radio tako 24/7, zakljucanom tesko da nesto moze da fali.

Problem je naci normalnu plocu po normalnoj ceni, ne znam ko bi platio vise plocu staru 5-6 godina od nove ploce.

Procesoru ništa, ali ploči da (pogotovo te h61)..........
 
Nema tu nikakvih problema sa H61, vec smo hiljadu puta pisali na tu temu.


A u svakom slucaju je isplativije ici na sve novo sa garancijom.
Nisi shvatio poruku, taj odgovor se nadovezuje na moju prvu poruku, na onaj drugi deo gde sam skrenuo pažnju na starost komponenti. Radiće taj i7 na H61, samo što su to "low price" ploče u koje stavljaju ne tako kvalitetne kondenzatore. Ako ploča ima 5+ god. zaključak je očigledan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno