Šta je novo?

Mining vs Hodling

Miki0111

Poštovan
Učlanjen(a)
08.08.2017
Poruke
2
Poena
51
Ljudi, treba mi savet od vas.. Da li se vise isplati uloziti u mining opremu (rig/asic) ili u npr ETH i cekati metropolis i cenu koja moze ( a ne mora ) da ode u nebesa?
 
Dva potpuno razlicita puta su pred tobom. Oba nose svoje rizike. Prvi, mining, ti je sigurniji, trebalo bi da zaradis nesto. Drugi je malo rizicniji, mozes da puknes deo ali mozes i da zaradis mnogo.
 
Najbolje da krenes mining a i u isto vreme mozes i "hodl"

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
po ovom pitanju svako ima svoju perspektivu.. ja sam npr uzeo rig da bi kopao zeku i cekao odredjenu cenu, kao cilj.. bez trgovanja cist hodl..
sada kad razmislim bolje da sam iste te novce ulozio u zeku i cekao..
 
Čekanje nije tako jednostavno kao što zvuči....
 
sad me podsetiste da bacim oko na hodl da vidim kako stoji, "orocio" sam neku svotu :d
 
Čekanje nije tako jednostavno kao što zvuči....

Tako je. Svi misle " da sam uložio 1000€ u ETH pre samo 6 meseci, sada bih imao 26.000€" al fora je što niko ne čeka toliko, većina prodaje sve na 150-200-300%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve zavisi od cene valuta i isplativosti rudarenja.

Kad je rudarenje isplativno, obicno dumpujem odmah/eventualno par nedelja sacekam ako nanjusim da ce nesto gore.

Kad je rudarenje na ivici isplativosti (kao na pocetku godine), obicno ne prodajem nista nego lagerujem.

Sada je jos uvek dobra isplativost. Kad padne na $0.8 po karti i ispod, krece susni period i period nabavka karti, kao i holdovanja valuta. Neiskusni rade kontra.
 
ko ima uslova, misljenja sam da je za rudare gorepomenuti recept najbolji
 
Hvala svima na savetima ljudi, mnogo ste mi pomogli. Jedna glava nikad nije pametnija od 2+. Moracu jos da razmislim, jer je svacija situacija drugacija, misljenje subjektivno, a odgovornost za posledice (dobre ili lose) samo moja.
 
Za početak, prestani da koristiš izraz Hodl. :)

Čisto da se ne izraziš tako negde u nekom ozbiljnom razgovoru. :)
 
Ja sam nov u ovome uložiću u par valuta i vremenom se nadam da ce eksplodirati tržište i da će se moći neki profit izvući iz toga...
 
Cene su vec eksplodirale ove godine.
Svasta se dalje moze desavati. Ja sam optimista, ali mislim da ne mozemo ocekivati dalji rast u ovoj meri.

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Cene su vec eksplodirale ove godine.
Svasta se dalje moze desavati. Ja sam optimista, ali mislim da ne mozemo ocekivati dalji rast u ovoj meri.

Sent from my NX569J using Tapatalk

Ja da nisam godinama u ovome, ne bih danas ni dinar ulozio. To sam mislio i kad je BTC bio na 2500 :d
 
Ako se secas, ja sam izasao iz BTC na oko 2700, i samo nesto sitno ulazio nakon toga (na 3k ulaz, 4300 izlaz) a kolicinu btc nisam ni blizu uspeo da povratim.

Sada mi zao. [emoji1] Sve ga cekam nesto ali tesko da ce ispod 2700 anytime soon. [emoji1]

Sent from my NX569J using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Više se ne javljaju ovi što ga čekaju na 100 [emoji849]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam mesec ipo dana staru opremu za mining koju sam platio 3000€ nude mi iste pare da prodam, ako prodam kupio bi neke koine. Sta bi vi radili? Da prodam, pa da ulozim, ili da kopam i dalje?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa vidi koliko sad mozes da kupis coina za 3000 EUR, a onda izracunaj koliko vremena bi ta oprema morala da radi da bi iskopala tu istu kolicinu coina + utrosak struje, pa vidi koja ti se opcija vise svidja.
 
Ako mislis da ce cena dalje rasti, bolje kupi coine.
Kad poraste 40% prodaj pa opet kupi rig.
Ako mislis da ce padne, ostani na rigu, pa lagano..

Veci rizik i eventualni dobitak/gubitak je da kupis kripto za pare.
 
Neki kazu u slucaju pucanja balona masovno ce se prodavati u bescenje graficke. Ja poznavajuci nas pirocanski mentalitet, ne verujem u to. Hocu da kazem, drzace cenu te grafe i moci ce da se uzme solidna kinta, tjs manje izgubi nego na holdingu. Ipak je nesto vise od nista.
 
Svaki put kada je cena padala hw je isao jeftino. Pametni ljudi tek tada kupuju ;)

Tapatalk
 
+1

buy low sell high, zvuči toliko očigledno, a toliko tačna.

ista priča i za hw. ako "pukne" ići će kartice u bescenje, dešavalo se ne jednom, mnogo je "čuo sam da od ovog na brzaka može da se obogati i imam 20k eur da uložim i mislim da je procesor ono gde guraš naponski kabel u kompjuter" ljudi (*no offense) ušlo u ovo koji će hteti da povrate svoju investiciju (misleći na one koje nisu)

dešavalo se kad je majning zajednica bila mala (pravim komparaciju da su to bili "inovatori") i kad je broj kartica bio neviđeno puta manji, kontam biće još gore (niže cene) ako bi puklo sada kada smo u ovoj "i moj komšija ima rig" fazi
 
+1

buy low sell high, zvuči toliko očigledno, a toliko tačna.

ista priča i za hw. ako "pukne" ići će kartice u bescenje, dešavalo se ne jednom, mnogo je "čuo sam da od ovog na brzaka može da se obogati i imam 20k eur da uložim i mislim da je procesor ono gde guraš naponski kabel u kompjuter" ljudi (*no offense) ušlo u ovo koji će hteti da povrate svoju investiciju (misleći na one koje nisu)

dešavalo se kad je majning zajednica bila mala (pravim komparaciju da su to bili "inovatori") i kad je broj kartica bio neviđeno puta manji, kontam biće još gore (niže cene) ako bi puklo sada kada smo u ovoj "i moj komšija ima rig" fazi

sto procitah..zabole me glava od ovog naklapanja i salate od reci..
 
Nazad
Vrh Dno