Šta je novo?

Najbolji ili najlaksi softver za editovanje videa

kristijanpetkov

Poštovan
Učlanjen(a)
07.03.2017
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav ljudi,
ljubitelj sam snimanja, slikanja samo kao hobi nista profesionalnoi i dobio sam nekakvu akcionu kameru (neka kineska kopija SJCAM4000,prodavac zeznuo ljude koji su mi je kupili), pa imam pitanje za ljude koji se bave s tim, koji je najbolji softver za editovanje videa, napravio sam par snimaka kako bi se igrao s tim i guglao malo i kao za pocetnike je najbolji softver od Sony-a koji su izbacili za njihovu akcionu kameru. Pa me zanima Vase misljenje? Sta je najbolje ili najlakse?

Hvala unapred, pozdrav!!
 
Najbolje i najlakše ne idu u istoj rečenici.

Najbolji su Adobe Premiere za Windows i Final Cut Pro za Mac.

Čak i da ti je Premiere prekomplikovan, nemoj koristiti sve moguće opcije, već ono što ti treba, pa YT tutorijal i kroz par dana ćeš znati ono što te interesuje.
 
Znam, zato mi treba misljenje ljudi koji se bave s tim, treba mi nesto za Windows. Da li je taj program besplatan?
Treba mi nesto sto ima malo vise opcija za editovanje a da se ne placa.
 
Dobar i besplatan (open source) je Shotcut. Moraš malo da uloži se vremena i truda da naučiš da ga koristiš. Dosta imitira Premiere.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zanimam me kako i sa cime da najjednostavnije i najbrze zalepim prevod na ovakav video,
Screenshot (35).png da mogu da izaberem velicinu fonta, boju....
kao sto to za avi, divx, xvid rade avisub, AVIAddXSub.
 
Jel ti zaje*avaš, ili ozbiljno pitaš? mkvtoolnix ti služi da umiksaš titl u mkv, pa onda u plejeru podešavaj parametre....
 
Ne, ne, ozbiljan sam, radi se o tome sto AVIAddXSub vrlo jednostavno odradjuje na avi, tako nesto mi treba za mp4, znam da mkvtoolnix sluzi da otvori kontejner i da mogu da ubacim unutra audio, txt ili sta vec, ali meni treba zbog TV-a koji titlove prikazuje sitno, zato pitam.
 
Ne, ne, ozbiljan sam, radi se o tome sto AVIAddXSub vrlo jednostavno odradjuje na avi, tako nesto mi treba za mp4, znam da mkvtoolnix sluzi da otvori kontejner i da mogu da ubacim unutra audio, txt ili sta vec, ali meni treba zbog TV-a koji titlove prikazuje sitno, zato pitam.
Da li plejer u tom TV ima mogućnost da menja veličinu i boju titla? Ako ima, onda ti je mkvtoolnix sve što ti treba....

Sent from my Lenovo TB2-X30L using Tapatalk
 
Ne, ne, ozbiljan sam, radi se o tome sto AVIAddXSub vrlo jednostavno odradjuje na avi, tako nesto mi treba za mp4, znam da mkvtoolnix sluzi da otvori kontejner i da mogu da ubacim unutra audio, txt ili sta vec, ali meni treba zbog TV-a koji titlove prikazuje sitno, zato pitam.

Kupis android box za 3-4000 i resen problem i plus ti tv postane "pametan" :D
 
Da li plejer u tom TV ima mogućnost da menja veličinu i boju titla? Ako ima, onda ti je mkvtoolnix sve što ti treba....

Stariji TV iz potpisa, ima mogucnost samo dve velicine koje su sitne kako okrenes, ima ostrine ali je zamarajuce, boja bela.

Probaj ovo, ali pre toga namesti opcije titla u VLC šta tebi odgovara (boja, veličina, enkoding)


Hvala, ovo resava situaciju, nije kao na avi, zalepis za minut do dva, ovde traje duze ali vrsi posao, h264 hoce da odradi ali h265 nece, napravi file samo audio zapis bez slike i titla, da li mozda znas kako da se ovo resi?
Preko mkvtoolnix ubacim srt i deaktiviram ostale titlove, uradim muxing i onda odradim preko tog file bez externog titla.
Koliko kapiram on samo nalepi titl, stvara novi file sa istom ekstenzijom?

Kupis android box za 3-4000 i resen problem i plus ti tv postane "pametan" :D

Od previse pameti moze da poludi, sta je taj android box, sta se dobija sa njim, koliko kapiram to bi trebalo da je zamena za TV-player, da li mozes da mu dodajes kodeke koje nema u sebi ili....
 
Za h265 verovatno nema VLC u sebi kodek, vidi kako se dodaje.

Ne znam kako ti u avi lepi za par minuta osim ako ne misliš da radi sa xvid kodekom brže. Lepljenje titla fizički za video (hardsub) zahteva reenkodovanje celog videa, znači gubi se na kvalitetu u zavisnosti od parametara novog enkodovanja.

Android box je mini PC sa android operativnim sistemom

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_633911.html
 
Poslednja izmena:
Ok, pored vlc metoda, ima i drugih, ali tu treba malo vise truda i znanja. Ja za moje matore koristim kombinaciju xvid4psp (v5.10 vise verzije ne rafe kako treba) za transcoding i ffdshow za podmetanje titla...proces rekompresije za jedan full hd film na avi traje oko sat vremena na 3ghz Phenomu...podesavanja su jednostavna jednom kad skontas, fora je da podesis da ffdshow bude glavni codec i da u njemu podesis i parametre za titl ( font, boju, velicinu itd)... ako te zanima detaljnije, reci pa cu napisati malo lepse, muka je ovo kuckati na mobu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a c a@
Ne radi se reenkodovanje, evo kako radi AVIAddXSubs, ne gubi se kvalitet snimka, a posao odradi za 1.5 min - 3 min.

glisoni@
Hvala na pomoci, kada budem imao vremena probacu tvoju kombinaciju inace ova varijanta preko VLC-a za 50-ak min traje 10-12 min preko laptopa i5-3230M, sto bi bilo za prosecan film 20-ak min. TV nece da pusti h265 tako da otpada driblanje sa njim.
 
Pa prvo pitanje ti je bilo kako da "zalepiš" titlove za video fajl, to se zove hardsub i dao sam objašnjenje a i sam program koji si pomenuo kaže

Generisani titlovi su "meki", nisu "nalijepljeni" na sliku, tako da ih korisnik može uključiti/isključiti daljinskim upravljačem TV-a ili DVD-a na isti način na koji radi pri normalnoj DVD reprodukciji.

Tako da je to slično kao i kad ubaciš titl u mkv preko mkvtoolnix. Problem je u TV-u a najbezbolnije rešenje je android tv box
 
Pa bas tako kao sto kazes za mkvtoolnix, hvala jos jednom.
 
Da ne otvaram novu temu. Poceo bi da lepim klipove na yt, moze savet koji program da koristim?
Probao sam trial Vegas/Adobe lepi i laki za jednog pocetnika ali mi nalepe njihov logo nakon rendovanja...
 
Pa to je najverovatnije baš zbog toga što su trial.

MI Max 2
 
Nazad
Vrh Dno