Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Vip ima doplatu za dodatnih 100 gb brzog neta, ako zatreba. 600din je čini mi se.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pošto smo se preselili u novi poslovni prostor, WiFi ruter nije uspeo da dobaci signalom čak i uz korišćenje range extendera, pa sam zvao SBB da dođu i urade novu instalaciju za taj poslovni prostor.

E sad, da bih premostio tih 4-5 dana dok ne stigne SBB, ja odem u Telenor i uzmem Huawei ruter sa ovim Home netom. Odmah sam imao problema, dl brzina je išla u proseku 1-2mb, ul je bio ok (oko 25mb). Uz to, veza je konstantno pucala. Da napomenem da istovremeno na jednom kompu koristimo drugi Telenorov USB modem sa odličnom brzinom, tako da sigurno nije problem u jačini signala. Vratim ruter u radnju, prodavac ga resetuje na fabrička podešavanja, isproba i kaže - radi.

Ja se vratim kući, a ono isti belaj. Ujutru zovem podršku, izgubim oko 3 sata pokušavajući da ga podesim, da bi me devojka iz podrške savetovala da vratim ruter nazad u radnju i tražim zamenu.

Odnesem ga ja ponovo nazad, i radnik krene da piše zahtev za slanje na servis. E tu mi već padne klapna - krenem da se svađam: kakav servis bre, sinoć sam uzeo uređaj, dobio sam nov neispravan uređaj! Momak se izvinjava, kaže nije do njega. Ja mu rekoh odmah da ću ih prijaviti tržišnoj inspekciji. I stvarno, čim sam izašao nazovem inspekciju, ali čovek mi reče da su sve uradili po zakonu.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
@Exodusbg

Veujem da si se iznervirao zbog svega ovoga, ali stvarno nije trebalo zbog ovoga da zoves inspekciju.

Prvo uvek moras da vidis kako neki problem mozes sam da resis. Ukoliko ne mozes, onda odes do poslovnice, pa ako i oni ne mogu, onda inde inspekcija.

Kao prvo, ti si sam morao da testiras brzinu iskljucivo preko LAN mreznog kabla. Jedino tako ces dobiti realan rezultat. Izbegavaj speed test preko WiFi.
KAd radis speed test, rucno izaberi prvi put Telenor BG server, pa drugi put neki strani server i uporedi vrednosti. UVek naravno samo preko LAN kabla.

Drugo, WiFi ako ti puca, moras rucno da podesis kanal na 1, 6 ili 11, jer su oni najstabilniji.

Trece, mrezni mod podesis na 4G only, kako bi ti hvatao samo 4G mrezu. E sad ne znam u kom si delu grada, pa da ti kazem da li je bolje da izaberes LTE800 ili LTE 1800.
I tu se razlikuju brzine u zavisnosti koju ces 4G frekvenciju da koristis.

Ovo su samo neke od stvari i detalja koje ti prvo sam kao korisnik moras da proveris i odradis, pa tek onda da odes u Telenor poslovnicu.
Sumnjam da je ruter los, vec sam pisao o ovom ruteru. Najbolji koji sam do sad video, a imam vec 5 4G rutera.

Pritom, tvoja obaveza je da prilikom kupovine rutera obratis paznju kako prodavac otvara kutiju, tj. da li je zastitna nalepnica kutije prvi put isecena pred tobom ili je kutija vec bila otvorena.

U svakom slucaju, inspekcija ide bas dosta kasnije, ukoliko se mnoge stvari ne poklope sa ovim detaljima koje sam ti ukratko naveo.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Probao preko Lan kabla takođe, imao sam isti problem sa nestabilnošću. Nisam početnik, nisam ni profesionalac, ali recimo da se razumem u poneke stvari.

Evo danas je USB modem uboden u Asus WiFi ruter i situacija je drastično bolja (ista 4g kartica je u pitanju). Zaključujem da je problem isključivo i jedino do njihovog Huawei rutera.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Odradi sve ove korake koje sam ti naveo, pa onda vidi da li se i dalje to desava.
 
Pa moraju da ga pošalju u servis da potvrde kvar. Nije prodavac u poslovnici za to obučen.
 
@desp: I šta dok se servisira korisnik duva u prstiće? Valjda je red da mu ustupe na korišćenja makar neki od onih malih MiFi uređaja (dakle ne samo USB modemčić, pa da se korisnik sam snalazi kako da podeli taj net na više uređaja; MiFi pa makar i samo 3G model) ako već nemaju na lageru i "nije praksa" da se korisniku odmah daju drugi takav isti ruter.


@bstambolija: Eto meri potrošnju 30 dana pa donesi odluku. Ali meni nikako u istu rečenicu ne idu Kodi & streaming serija i 100 GB kvota. Svejedno je da li je Kodi ili torrent, download je download.
 
@shamanNS Ne vidim da sam igde išta spomenuo oko zamenskog rutera?
 
Uključio si se u diskusiju gde čovek izražava nezadovoljstvo zbog toga što dan kasnije nije mogao da dobije zamenu tj ispravan ruter. Tvoje obrazloženje je "pa da mora u servis, nije obučen prodavac". Ja dalje samo konstatujem da isto kao što je normalno da sumnjiv uređaj ide u servis i da nije briga prodavca da li je ispravan ili ne tako isto je normalno tj nije briga korisnika koja je procedura za ispitivanje uređaja i čiji je to posao (i šta posle provajder radi sa "pozajmljenim" uređajem kad ga korisnik vrati, ako ga vraća) njegova briga je samo da mu se omogući korišćenje usluge bez prekida od X dana... i ta to plati naravno.

To se u normalnih državama pretpostavljam rešava tako što korisnik vrati potencijalno neispravan uređaj, dobije drugi, potpiše neki revers pri preuzimanju "zamene"/"pozajmice" i eventualno ako su civilizovani ljudi da bude normalno i da odmah potpiše da prihvata finansijsku odgovornost ako se dijagnostikom utvrdi da je korisnik pokvario prvi uređaj... uz naravno jasno definisanu proceduru za podnošenje prigovora u slučaju da se korisnik ne slaže sa tim zaključkom.
 
Glupo bi bilo da nemaju dovoljno rezervnih test rutera ili bilo kakvih da mu omoguce uslugu za koju je potpisao ugovor. Po meni je to najvaznije, da korisnik dobije uslugu i da je plati, a kako god odlucili na servisu, poptuno je nebitno, nepruzanjem usluge gube svi..
 
Ljudi kako vi dobijate te brzine od 60-70/20 i kusur??? Ja sam u centru NS gde su mi rekli da je savrsen signal i nmg da predjem 30/25 preko LAN kabla? To je sa externom antenom jednom, bez antene 20/20 otprilike bude...
 
Ljudi kako vi dobijate te brzine od 60-70/20 i kusur??? Ja sam u centru NS gde su mi rekli da je savrsen signal i nmg da predjem 30/25 preko LAN kabla? To je sa externom antenom jednom, bez antene 20/20 otprilike bude...

Na mestubsi gde je pregust saobraćaj na toj anteni.
Ručno testiraj LTE800 pa LTE1800 i vidi koji daje veću brzinu.
 
To mi u isto vreme imponuje i rastuzuje
 
Probao sam u zrenjaninu internet juče i dobio 70/35, na steamu mi je download bio 10mbs... Do lokacije je moje ovde u ns, ima previše saobraćaja nažalost.
 

Prilozi

  • IMG_20171127_022345.jpg
    IMG_20171127_022345.jpg
    883.6 KB · Pregleda: 217
Probao sam u zrenjaninu internet juče i dobio 70/35, na steamu mi je download bio 10mbs... Do lokacije je moje ovde u ns, ima previše saobraćaja nažalost.

Imaj na umu da ti pokazuje tih 10 MB/s sto je 80 Mb/s brzine te antene u tom trenhtku što je baš dobro
 
Potrošio sam 50gb za nedelju dana :O, steam i gaben su krivi i njihova black frd rasprodaja...
 
Ja već drugi mesec za redom 90 giga, očigledno mi je to prava mera.
 
Kod mene i dalje ispod 30GB/mesec. Da kažu 2.000 mesečno 100GB+javna IP, ne bih trepnuo. Za više od toga bih trepnuo, ali bih ipak uzeo :d
 
Ako nekom treba Telenor home nek se javi u pp, dobiće gratis pretplatu.
 
Pozdrav svima,
zvao sam korisnicki i cura mi kaze da ladno ne moze telenor home van kuce da se iznosi jer kolege prate...dal je neko probao vani i dal je imao problema?
 
Boze ko sve radi u tom korisnickom. Strasnooo. Radi ko sat gde god ga odnesec pusti budale kad tako moram da ih zovem.
 
Samo da potvrdim da sam koristio Telenor Home na više lokacija i da radi bez problem.
 
Ja sam Telenor home karticu stavljao u mifi uređaj i nosio je svuda.Sad mi je kao druga kartica u telefonu.Sve radi bez problema.

Sent from my SM-T715 using Tapatalk
 
hvala puno momci na brzom odgovoru,bas sam se zagrejao jer sam kupio auto multimediju i rekoh sad kad je nakacim na telenor sa 100gb neta ima da fercera kao luda...zovem njih i ona me sredi,sad mi je lakse :)
 
Jesi uzeo neki model sa SIM slot ili ćeš da staviš neki modem/ruter u kola?
Gledao sam one modele modema koji se bodu direktno u upaljač, ali nema ih mod nas.
 
pa vidi ovako,sama multimedija nema u sebi sim slot ali ima 2 usb slota pa cu jedan iskoristiti za modem i taman bih uzeo ovaj telenor home i na konja sa i za yt i eon :)
 
Off topic.

Modem će da štrči više nego neke old school USB memorije, pa vodi računa da ne bude lomljenja :)
Ja sam hteo da napravim hot spot na nekom telefonu, ali je ipak bolja opcija nešto što se butuje sa kolima i gasi sa kolima. Pokušaću da nabavim neki 4G što ide u upaljač i u odem ga na zadnju utičnicu. Na prethodnim kolima sam imao utičnicu u gepeku. Mada, nemam mogućnost da dodajem aplikacije mimo postojećih, pa možda mi net i nema smisla. Stavio bih ga zbog Deezer. Android auto mi se ne svidja kako radi.
 
Ruter koliko znam radi na 12v, direktno na akumulator i ubaciš ga negde pozadi u gepek ili na policu.
 
Nazad
Vrh Dno