Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Telefon je 4G+ a ruter je only 4G. Pa više sam brzine izvukao na telefonu zbog carrier agregation. I telefon je kvalitetniji od rutera (naravno). Ali mi je čudno da ako u paketu za TOTAL INTERNET piše : Maksimalna Brzina 4G Interneta, zar onda ne bih izvukao preko 100mbps
Ne na yettelu.
Na drugim operaterima verovatno bi.
I pitanje koliko agregacija imas 2 ili 3.
Yettel na high end telefonima ima jako lose brzine.
 
sad ne mogu da garantujem 100% da je to cifra, pre nekoliko godina sam to testirao, ali u mom slucaju max koji sam uspeo izvuci ruterom od provajdera koji nema CA (znaci 4g LTE) je bio oko 35mbps... Gde je signal bio savrsen...

pricam o yettel internetu sa max brzinom
 
Telefon : Samsung Galaxy A52s 5G.

Kako i zašto imaju loše brzine na high end telefonima?
Pa speed test im je skoro duplo losiji od A1 i dobro lošiji od MTS mreze.
Koriste srednju vrednost sa high end chipsetima.
A razlog je sto izvlače pare. Ne ulažu previše u mrežu. A i koriste mts infrastrukturu sa povezivanje sa internetom. Pa verovatno imaju usko grlo na dosta mesta...
 
moras da imas u vidu da brzina zavisi i od broja korisnika u tom reonu...
 
Ako naručim Huawei ruter Soyealink B535-333 sa Amazona/AliExpressa, da li ću u kutiji dobiti dve antene uz ruter ili ne?
 
Da li u Yettel poslovnici prodavaju antenu/antene za ruter Huawei B311-221 i koliko košta?
Nema.Ja imam jednu sto je drugar dobio uz b311 davno kad je bilo da daju koristim na b525 sa jos jednom sa alija na jednoj lokaciji i to radi ok.
Ti bolje da juris iskra neke antene ozbiljnije ima ih u hr i b535 da uzmes i da izbacis spolja imaces dosta jaci signal
 
Nema.Ja imam jednu sto je drugar dobio uz b311 davno kad je bilo da daju koristim na b525 sa jos jednom sa alija na jednoj lokaciji i to radi ok.
Ti bolje da juris iskra neke antene ozbiljnije ima ih u hr i b535 da uzmes i da izbacis spolja imaces dosta jaci signal
Ima u HR da se kupi ruter Huawei Soyealink B535-333?
 
Nazad
Vrh Dno