Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ako moze neko da mi pomogne sa kucnim netom. Yettel+Huawei modem. Ranije sam koristio ovu kombinaciju i sve je bilo u redu. Imao sam postpaid mobili internet paket.
Sada imam prepaid Yettel karticu sa aktiviranom promocijom za net i internet ne radi. Kada stavim isti karticu u telefon interner radi. Inace imam 2 Huawei rutera i ni na jednom nema interneta.
apn promeni na :internet u ruteru.
 
Posle više od 6, skoro 7, godina, ja sam moj Telenor Home paket odjavio. Za manje para imam Orion optiku, a svakako je veća brzina, neograničen protok i javna IP adresa.

Ali da ne grešim dušu, odlično me je služio, osim kada zaboravim neki servis uključen, pa iscuri protok za 1 dan, ali to je do mene :)

Za sve ove godine, bilo je samo nekoliko prekida ili loših dana.
 
Iskren da budem nisam citao sve postove,ali zivim na selu (Belosavci opstina Topola,nekih 80Km od Bg. ka Kragujevcu) i tu optike nema.Ko zna dali ce i ako je ikad bude bilo,zato MTS uveliko koristi vec postojecu infrastrukturu (fiksnu telefoniju),pa uvaljuju narodu ADSL citaj BOX pakete .:mad: A da postoji optika uzeo bih u Yettel-u lepo Hipernet tacnije IPTV+Opticki Internet 3000 dinara (telefon je vec tu) i vozi lagano.A na Yettel sajtu pise,za njihove korisnike brzine neta su i vece.Ali sta je tu je pa sam koristio Yettel Home 300,i skoro presao na Total Internet (mobilni) 500 Gb mesecno a ako potrosim to sve...onda malo usporeno do 1og u mesecu.Meni licno i mobilni net radi super uz Huawei ruter Huawei B311-221 4G,neogranicen mobilni net 2500d mesecno Yettel Mobilni Internet .A radi super jer mi je Yettelov repetitor,na oko 30-50 metara vazdusno udaljen od kuce Screenshot.png:)
 
Skoro mi je istekla ugovorna obaveza za stari paket Telenor kućni internet 100 koji je kasnije preimenovan u isti Yettelov. Kao što se vidi na ovom linku tu nije pisala cena van ugovorne obaveze, koja je obično precrtana, već je ta važna činjenica skrivena ispod u dodatnim informacijama. Ono što je interesantno kod ovih paketa jeste da je bila ista cena pretplate uzeli ili ne uzeli ruter. Tako da neko može da zaključi da se po isteku 24 meseca neće povećavati pretplata, jer je uređaj svakako isplaćen. Malo sutra. Cena van ugovorne obaveze je 2599 za ovaj paket koji je inače 1199. Jedina mogućnost da se izbegne ovaj harač je prelazak na neki od novih sličnih paketa koji su sad nešto skuplji (npr. Internet 150 za 1299 din). Eto, čisto da upozorim ako je još neko u sličnoj situaciji.
 
bitna razlika izmejdu novih i starih paketa je sto max brzinu sada ima samo najveci paket... ostali imaju ogranicenu brzinu, a ovaj moj stari ima max brzinu, dok njegov novi pandan, nema
 
Rekoh da pitam ako neko zna,postoji li ili ne apk na Google play store (sada u 2023g.).A da moze da odradi isto kao i Laptop,tacnije uloguje se u ruter i promenim SSID i lozinku ako hocu?Sinoc sam 2 sata se setao po storu i Googleu i Chromu,rezultat nista.Ima ih pokazuju brzinu i slicno,ali nekada je postojala.Mislim konkretno na ruter Huawei B311-A163 4G,njega sam uzeo uz Telenor Home.Cak nigde nema ni podesavanja za isti,makar u pdf formatu.Zato ako neko zna,ili makar link bilo bi mi potrebno.Hvala unapred,na bilo kakvoj pomoci 🙂
 
Ti želiš sa telefona da se uloguješ u taj huawei i promeniš ssid? I za to tražiš aplikaciju?
 
192.168.8.1 i dole klikni da otvori preko weba i login admin admin ako nije promenjena sifra pa udji u podesavanaj
 
Problemkucnog neta je izgleda u preopterecenosti. Prodali su dosta kucnih paketa sa neogranicenim netom a nisu ispratili pojacanje mreze i dobili smo to da se net koji je sibao kao lud bukvalno jedva ucitava. Jutub radi na 480 P sve preko toga nastaje agonija a signal 4G je katastrofalno pao sa punog signala na jedva jednu crticu. Zivim na sedmom spratu a ispred mene i okolo nema nista sto zaklanja signal tako da su oni zbog preopterecenosti zavrnuli slavinu tj signal. Definitivno je postao net za izbegavanje. Da napomenem da na paketu na telefonu radi extra i pun je signal.
 
Zalosno je to da ni posle 3 meseca ne mogu da dobijem apsolutno nikakav odgovor od podrske Yettela zasto intermet subotom i nedeljom a to su 2 dana u sedmici je prakticno neupotrebljiv, imam softver na racunaru za pracenje brzine konekcije u realnom vremenu tako da uopste ne nagadjam nesto niti lupetam. Prodali su mi paket i ruter (B311s-220) koji bi kako oni kazu treba o da pruzi 25Mbps download, iskreno najgori ruter ja mislim u istoriji rutera uz duzno postovanje huawei firme.
Jednostavno na mojoj lokaciji koja je u gradu koji ima vise od 100k stanovnika imaju problem i to negiraju a prodali su mi paket i uredjaj bez ikakve sanse za raskidanje istog i vracanja uredjaja.Ocekuje me jos 9 meseci agonije a onda cu da dodjem u poslovnicu potpisem raskid usluge i licno islomim B311s-220 ruter na podu poslovnice.
 
Zalosno je to da ni posle 3 meseca ne mogu da dobijem apsolutno nikakav odgovor od podrske Yettela zasto intermet subotom i nedeljom a to su 2 dana u sedmici je prakticno neupotrebljiv, imam softver na racunaru za pracenje brzine konekcije u realnom vremenu tako da uopste ne nagadjam nesto niti lupetam. Prodali su mi paket i ruter (B311s-220) koji bi kako oni kazu treba o da pruzi 25Mbps download, iskreno najgori ruter ja mislim u istoriji rutera uz duzno postovanje huawei firme.
Jednostavno na mojoj lokaciji koja je u gradu koji ima vise od 100k stanovnika imaju problem i to negiraju a prodali su mi paket i uredjaj bez ikakve sanse za raskidanje istog i vracanja uredjaja.Ocekuje me jos 9 meseci agonije a onda cu da dodjem u poslovnicu potpisem raskid usluge i licno islomim B311s-220 ruter na podu poslovnice.
Sam si sebi i odgovorio. Najsporija mreza na speed testu i to sa ubedljivom marginom.
I najsporiji ruter odoka. Nemas mnogo gorih.... To je to. Kako sta. To ti je sta ti je. A ja sam imao neprijatnost za neopisati kod njih sa raskidom... Tako da nemam pojma... Ako imas neki stari telefon. Da ubacis kao wifi tetheri g (pod uslovom da imas 2CA na njemu) imaš mnogo bolju sansu da imas makar upotrebljiv internet. Ili drugi ruter sa 2ca da nabaviš makar. Pa bi se popravio kvalitet usluge koliko toliko...
Ne vredi ti se nervirati i lupati... Bolje prodaj da uzmes neki dinar na KP ili gde god...
A sledeći put proveravaj. Sve vise i bolji paketi. A izostaje spektra na 4G
 
Sam si sebi i odgovorio. Najsporija mreza na speed testu i to sa ubedljivom marginom.
I najsporiji ruter odoka. Nemas mnogo gorih.... To je to. Kako sta. To ti je sta ti je. A ja sam imao neprijatnost za neopisati kod njih sa raskidom... Tako da nemam pojma... Ako imas neki stari telefon. Da ubacis kao wifi tetheri g (pod uslovom da imas 2CA na njemu) imaš mnogo bolju sansu da imas makar upotrebljiv internet. Ili drugi ruter sa 2ca da nabaviš makar. Pa bi se popravio kvalitet usluge koliko toliko...
Ne vredi ti se nervirati i lupati... Bolje prodaj da uzmes neki dinar na KP ili gde god...
A sledeći put proveravaj. Sve vise i bolji paketi. A izostaje spektra na 4G
Hvala Miki, ocigledno se bolje razumes u telekomunikacije nego radnici Yettela ex telenora.
 
Hvala Miki, ocigledno se bolje razumes u telekomunikacije nego radnici Yettela ex telenora.
Taj ruter ti je samo sa jednim signalom (yettel sigurno podržava makar 3ca) ako imas neki uredjaj (pogledas na netu) cat 4 je bez ca cat 6-7 je sa 2ca cat 9 i jace su sa 3ca i jace uređaji. Pa ako imas neki tako. Možeš sebi poboljšati kvalitet života ako koristis preko fona.
 
Taj ruter ti je samo sa jednim signalom (yettel sigurno podržava makar 3ca) ako imas neki uredjaj (pogledas na netu) cat 4 je bez ca cat 6-7 je sa 2ca cat 9 i jace su sa 3ca i jace uređaji. Pa ako imas neki tako. Možeš sebi poboljšati kvalitet života ako koristis preko fona.
Lepo si mu rekao.Imao sam kod sebe jedan B311.B525,B535,B528,B529 Juriti od ovih 2 ili 3ca rutera preporuka.Ili MIFI Netgear AC810s ima za 90e i 20w adapter i radi sa 220v sa skinutom baterijom on je CAT 12.
@Dijabolik1992 Razumem se i ja nego ne videh poruku.Prepravljao sam sw za odredjene rutere ali ne bih javno o tome detalje da pisem.
 
Taj ruter ti je samo sa jednim signalom (yettel sigurno podržava makar 3ca) ako imas neki uredjaj (pogledas na netu) cat 4 je bez ca cat 6-7 je sa 2ca cat 9 i jace su sa 3ca i jace uređaji. Pa ako imas neki tako. Možeš sebi poboljšati kvalitet života ako koristis preko fona.
Telefon mi pise da ima 4.5G LTE-A, Cat 20 jel to dobro?
 
Telefon mi pise da ima 4.5G LTE-A, Cat 20 jel to dobro?
E telefoni su uglavnom mnogo kvalitetniji "modemi" od samih rutera da ne kazem modema u ruteru...
To sto ti pise da je CAT20 ( je enormno bolja kategorija od CAT 4 ) koji imas u ruteru standardnom ( odnosno modem rutera za komunikaciju sa mrezom ) CAT 6-7-9 je poprilicno pristojno CAT 20 ne znam da li nasa mreza moze ijedna ista bolje od tog standarda.
Moja preporuka Ako mozes probaj taj sim u telefonu kako se ponasa ( imas na netu USB tethering da nadjes kako se radi ) to ti je najbolja sansa da probas sa kompom a da je kvalitetan link. A svakako radi obicnog poredjenja mozes uvek probati speed test sa Ruterom ( i speed test na telefonu ) cisto da vidis koliko gubis sto nemas kvalitetan RUTER. Najbolje u nekom opterecenom delu dana da testiras ( da vidis koliko je brzi telefon sa tom karticom nego sam Ruter )
 
E telefoni su uglavnom mnogo kvalitetniji "modemi" od samih rutera da ne kazem modema u ruteru...
To sto ti pise da je CAT20 ( je enormno bolja kategorija od CAT 4 ) koji imas u ruteru standardnom ( odnosno modem rutera za komunikaciju sa mrezom ) CAT 6-7-9 je poprilicno pristojno CAT 20 ne znam da li nasa mreza moze ijedna ista bolje od tog standarda.
Moja preporuka Ako mozes probaj taj sim u telefonu kako se ponasa ( imas na netu USB tethering da nadjes kako se radi ) to ti je najbolja sansa da probas sa kompom a da je kvalitetan link. A svakako radi obicnog poredjenja mozes uvek probati speed test sa Ruterom ( i speed test na telefonu ) cisto da vidis koliko gubis sto nemas kvalitetan RUTER. Najbolje u nekom opterecenom delu dana da testiras ( da vidis koliko je brzi telefon sa tom karticom nego sam Ruter )
Ok 2 dana koriscenja sa CAT20 telefonom internet je zakovan na 25/25 Mbps znaci do rutera je zapravo. Jos ostaje da testiram za vikend mada je nova godina bice mreza preopterecena svakako.
 
Kod mene na cat.4 uredjaju preko A1 vuce do 30mbps (prosek 25mbps) u prakticno bilo koje doba dana. A cat.6 ide stalno preko 100mbps, indoor brzine, ali je latencija prilicno velika za cat.6 iz nekog razloga, uvek preko 20ms, a cat.4 uvek preko 30ms. Npr. na yettelu su nize latencije u oba slucaja, i to merim bez opterecenja konekcije, znaci dok nema nekog protoka podataka.

A sto se tice brzine na Yettelu cat.4 indoor to je slaba vajda, stalno ispod 20mbps, od 6 do oko 15mbps.
 
Poslednja izmena:
Kod mene na cat.4 uredjaju preko A1 vuce do 30mbps (prosek 25mbps) u prakticno bilo koje doba dana. A cat.6 ide stalno preko 100mbps, indoor brzine, ali je latencija prilicno velika za cat.6 iz nekog razloga, uvek preko 20ms, a cat.4 uvek preko 30ms. Npr. na yettelu su nize latencije u oba slucaja, i to merim bez opterecenja konekcije, znaci dok nema nekog protoka podataka.

A sto se tice brzine na Yettelu cat.4 indoor to je slaba vajda, stalno ispod 20mbps, od 6 do oko 15mbps.
A1 ima softverski ali dinamički redukuje brzinu.
Dok yettel softferski fixno ograničava. Koliko sam ispratio a mogu ljudi fa potvrde. Zato za A1 se posebno isplati imati najbolji mogući ruter. Jer je benefit proporcionalno tome. Dok kod yettela je da imas tu maximalnu brzinu. Ako nije opterećen.
 
Kako da proverim kolika mi je potrosnja interneta na paketu neogranicen internet(500GB) po maksimalnij brzini, u aplikaciji Yettel pise neograniceno a ne koliko je ostalo interneta po maksimalnoj brzini.I da li neko moze da mi kaze kako se podesava Huawei B528, sutra treba da mi stigne, da bi izvukao maksimalne brzine na njemu, na ovaj Yettelov b311 speed test pokazuje oko 35 mb download, nadam se da cu sa ovim b528 dobiti vece brzine.
 
Kako da proverim kolika mi je potrosnja interneta na paketu neogranicen internet(500GB) po maksimalnij brzini, u aplikaciji Yettel pise neograniceno a ne koliko je ostalo interneta po maksimalnoj brzini.I da li neko moze da mi kaze kako se podesava Huawei B528, sutra treba da mi stigne, da bi izvukao maksimalne brzine na njemu, na ovaj Yettelov b311 speed test pokazuje oko 35 mb download, nadam se da cu sa ovim b528 dobiti vece brzine.
Trebalo bi da ces izvuci oko 70 do 80 ako nije bas opterecena bs to je maksimum po meni koji je moguc.Mozda uspes i vise ako budes imao srece.
 
Trebalo bi da ces izvuci oko 70 do 80 ako nije bas opterecena bs to je maksimum po meni koji je moguc.Mozda uspes i vise ako budes imao srece.
To bi bila dobra brzina, a sta treba podesiti na tom b528, bilo je price ranije oko podesavanja carrier aggregation, pa ako moze neko upustvo, hvala
 
slikaj mi kad ti stigne network podesavanje da vidim jel mogu da frekvencije vuce auto ili moras rucno da fiksiras.Nisam imao njega pri ruci nikada pa ne znam napamet
 
Tako i ostavi ovo nije otkljucan fw sa svim frekvencijama.
OK,a da li moze sa huaCTRl pro da se menjaju frekvencije i da li bi nesto dobio,evo kako sada izgleda kod mene na huactrl ali bi kupio i pro verziju jer u ovoj nemoze da se menja nista.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240104_205037_pl.thecoder.huactrl.jpg
    Screenshot_20240104_205037_pl.thecoder.huactrl.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot_20240104_205045_pl.thecoder.huactrl.jpg
    Screenshot_20240104_205045_pl.thecoder.huactrl.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 12
OK,a da li moze sa huaCTRl pro da se menjaju frekvencije i da li bi nesto dobio,evo kako sada izgleda kod mene na huactrl ali bi kupio i pro verziju jer u ovoj nemoze da se menja nista.
Moze pogledaj da nema krekovana negde pro meni je i sa obicnom radila promena na b525 dok ne ubacih otkljucan fw
 
Moze pogledaj da nema krekovana negde pro meni je i sa obicnom radila promena na b525 dok ne ubacih otkljucan fw
a moze samo kratko objasnjenje sta dobijam ako stavim na primer dve frekvencije tipa B3 i B20,stabilnu brzinu, vecu brzinu?
I da li taj huawei to radi sada automatski pa se zato stalno menja sa 4g na 4g+ a ovako bi dobio konstanto 4g+?
Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno