Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ima 4G/3G auto mod. Ali Telenor izbegava da proda paket ljudima koji kažu da će ga koristiti na adresi koja prema njihovim mapama nije pokrivena sa 4G.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pokrivena je lokacija sa 4G, ali me trenutno najvise interesuje da li radi i na 3G zato sto bih da uzmem bez rutera(jer je sa ruterom ugovor na 24m, a bez na 12), a kod kuce imam neki 3G modem, pa bih da koristim njega dok se ne snadjem za neki ruter...

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Znas da ti je cena ista, a da na 12 samo ne dobijas ruter? Ako nisu menjali tj. :)
 
15000 placas ruter ako hoces na 12 meseci sa ruterom + mesecno 1250 po ugovoru. Bez rutera placas samo 1250 na 12 meseci. Na 24 meseci placas 50% mesecne pretplate plus 625 dinara ratu za ruter pa opet dodje na isto.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
To i kazem, bez rutera 12 meseci placas 12*1250, a sa ruterom 24*1250, ali dobijas i ruter.
Ako znas da ces koristiti net na duze - prodas ruter barem.

Nebitno, da ne secem tehnicku diskusiju dalje ;)
 
To i kazem, bez rutera 12 meseci placas 12*1250, a sa ruterom 24*1250, ali dobijas i ruter.
Ako znas da ces koristiti net na duze - prodas ruter barem.

Nebitno, da ne secem tehnicku diskusiju dalje ;)
Upravo to je problem sto ne znam koliko cu dugo da koristim, pa mi odgovara kraci ugovor, jer se u medjuvremenu mozda ukaze prilika za neki bolji net...

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Kao neko ko živi na periferije grada, Zrenjanin, kontam da ovaj ne bi trebao da bude problematičan sa signalom, pogotovo što već koristim Telenor karticu na telefonu i 4G signal radi dobro. SBB nema u ulici. Fiksni nemam, a ne bih ga uvodio jer postoji šansa da odem trbuhom za kruhom, pa bi bilo bezveze da plaćam net koji ne koristim. Ne mogu da konkretno ocenim da li je 100GB mesečno dosta. Gledam tutorijale na YT u HD naravno, ne previše često. Filmovi možda par komada mesečno, muzika skoro svaki dan. Gejming skoro svaki dan. Interesuje me da li je neko imao bilo kakvo loše iskustvo? Kako vam radi net kad potrošite tih 100GB? Ako sam dobro skontao nepotrošeni saobraćaj se ne prenosi u sledeći mesec? Ako hoću da ponesem net na drugu adresu da li to moram njima da prijavim, kao u VIP-u? Ja sam nekada dok sam živeo na drugoj adresi imao ADSL od 2mbs i bio sam zadovoljan. Ako uzmem ovaj net biće mi primarni i jedini. Isplati li se?
 
Možeš da ga šetaš gde god želiš, radi gde god ima telenor signala.
MIslim da ti je 100 giga na granici za to što si opisao, tu si negde blizu
 
Pride Vip Kućni net 10/2 košta 1000 dinara samo prvu polovinu ugovora, drugu košta 1300, dakle u proseku 1150. Doduše vidim u temi o njemu da su to skoro menjali.

Ja sam ugovor potpisao pocetkom godine i meni je 999 dinara pretplata tokom cele dve godine. To su kasnije povecali, na pocetku same akcije je ponuda bila 999 dinara tokom celog trajanja ugovorne obaveze
 
Da li je račun za ovo vezan za neki od postapaid brojeva koji imam u Telenoru?

Da li se dobija nezavisni račun, hteo bih da na primer platim za godinu unapred i ne razmišljam o tome više, a ne da mi uvećava neki od postojećih mesečnih računa
 
Trazi da ti budu na odvojenim zbirnim racunima. I uplatis akontaciju na zbirni racun od neta. Trebalo bi da može.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da li je račun za ovo vezan za neki od postapaid brojeva koji imam u Telenoru?

Da li se dobija nezavisni račun, hteo bih da na primer platim za godinu unapred i ne razmišljam o tome više, a ne da mi uvećava neki od postojećih mesečnih računa

Novi je broj, pa je i novi račun, nije vezano za stare račune
 
Pozdrav svima,
Situacija je takva da poslednjih dana gledam koji net da uzmem kao student podstanar i nekako mi se cini da su mi dve najbolje opcije telenor i vip kucni net pa bih voleo da mi pomognete oko konacne odluke.

Pišem u ovoj temi jer sam nekako bliži telenor opciji.

1.Iščitao sam temu i vidim da ljudi pišu kako nose ruter u rancu i imaju net pa mi nije jasno jel postoji ograničenje da mogu da koristim net samo na adresi koju sam naveo ili? Pošto bi mi to bila prednost jer vip ima fiksnu adresu.

2. Ova opcija od 12meseci mi deluje dobra i uzeo bih bez rutera. Koliko bih onda morao da platim da kupim neki solidan mifi?

3. Vip ima razne pakete u odnosu na to za koje se brzine odlučimo dok telenor nema?

4. Ima li neko iskustva oko tc stadiona kakva je brzina?

5. Ako bih ubacio karticu u mifi, znači mifi ide u struju i u laptop i jel imaju još neka podešavanja, tj od čega se sve sastoji ta instalacija pošto sam se do sada susretao samo sa sbb?

6. Može li wifi da se koristi i da li to treba da im napomenem prilikom potpisivanja ugovora?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
1. Koristiš gde hoćeš
2. Pogledaj na oglasima. Obrati pažnju na brzinu uređaja koji kupuješ.
3. Telenor ima samo jedan paket.
5. Zavisi koji MiFi uzmeš. Dosta modela ima svoju bateriju, a čim je MiFi, znači da ima wireless, tako da ne treba ni USB. USB ti treba ako kupiš modem, a ne MiFi.
6. To zavisi od uređaja koji koristiš, nema veze sa ugovorom.
 
VIP KN ti je opcija trenutno samo ako:
- Telenor nema 4G tamo gde ces najvise koristiti (gde ti treba odlican protok, tj. kuci)
- imas vaucer, pa ti izadje jeftiniji od Telenor HN :)
Posto je VIP KN skuplji od Tln HN, cak i najnizi trenutno (u proseku), bez vaucera. Vaucere mozes dobiti za DZ na KPu (kucaj 'VIP Vaucer').
Uzjedno, Tln HN saobracaj mozes deliti sa Telenor postpaid brojem, ako ga imas - ne moras ni nositi ruter.

Ako kupujes mifi, vise ti se isplati ugovor na 2 godine, jeste da mifi ne vredi jos 12x1250, ali mozes ga prodati kroz godinu i nesto, kada ti ne bude trebao i verovatno ces biti na nuli.
 
@gateks evo ja da ti odgovorim na pitanje 4 jer sam u prolazu. Kod groblja je sledeća brzina, relativno blizu SC Stadiona:

2cc2a8c1935178e4e476e5dea5f79a46.jpg


Lokacija je:

0a1c5597fb1de372168a02556d20803a.jpg


Ako si više u "rupi", ka Braće Jerković onda je tu uglavnom bazna stanica na 800 MHZ i brzine su oko 20 Mbit. Nadam se da sam ti malo pomogao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre svega velika zahvalnost svima koji su mi odgovorili, dosta mi je ovo pomoglo.
Postavio bih još par pitanja i dao par činjenica o trenutnoj situaciji. Pre svega i sam sam gledao po netu da ne mislite kako ova pitanja postavljam bez ikakvog prerhodnog truda.

Ja bih najradije uzeo na 12 meseci jer nisam pristalica većih ugovora od toga i kako vip nema na 12 meseci već u startu mi je telenor u prednosti.
U odnosu na ovu sliku i lokaciju koju je postavio kolega forumaš ja sam dijametralno suprotno od njega u odnosu na centralno groblje. S obzirom da telenor ne daje probni period a ja ga uzimam prevoshodno zbog ove lokacije ne bih da se vežem za nešto godinu dana a da to ne mogu da koristim.

Oko mifi rutera, gledao sam na kupujem prodajem, najviše ima ovih telenorovih huawei e5330 i oni su po par hiljada. Kakvi su oni i imate li vi neki predlog za mifi, može li se uopšte naći neki dobar tako da mi se vise isplati da uzmem ovo na 12 meseci?

I može li malo oko procedure, znači ja odem u bilo koju telenor prodavnicu, kažem adresu, oni mi kažu ako može, potpišem ugovor na svoje ime, oni mi daju karticu koju ja ubacim u taj mifi sto pre toga kupim i to je to? Imaju li kakva softverska podešavanja, treba li šta da se podesi da radi i na linuxu i na windowsu?


Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Nemoj e5330, to je 3G ruter, a tebi bez 4G rutera je bacanje para da uzimas 100GB, moze se desiti da ti radi gore nego ADSL na 2km. Trazi '4G ruter' ili 'LTE ruter' na KPu.
Mozda je najbolje da bas uzmes ovaj sto Telenor daje uz Home Net, a neko ga prodaje sa Telenora :) Taj tesko da kosta preko 5K. ILi uz VIP Vikend Net sto se prodaje, pod uslovom da je otkljucan! On ne bi smeo preko 5K da bude, cak i manje, jer ga mozes u VIPu dobiti za ~6-6.5K na rate (bez da ikada koristis ili placas VIkend Net, posto je on prepaid varijanta efektivno).

BTW, ako sam te zbunio, VIP Vikend Net je nesto izmedju prepaid i postpaida (moze da se plati samo kada ti treba, ali flat je). VIP KUCNI net je postpaid varijanta, kao Telenor Home net.
 
Najbolje da uzmeš prepaid karticu, uplatiš neki net dodatak i proveriš. Što se tiče mifi-a sve se podešava preko browsera, uneseš ip adresu rutera i pičiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako se potroši tih 100 GB, da li se može dopuniti u toku meseca?
 
VIP da, 600din/100GB, Telenor koliko znam ne.
Ali brzina je 2/2 za oba, nakon 100GB.
 
Nemoj e5330, to je 3G ruter, a tebi bez 4G rutera je bacanje para da uzimas 100GB, moze se desiti da ti radi gore nego ADSL na 2km. Trazi '4G ruter' ili 'LTE ruter' na KPu.
Mozda je najbolje da bas uzmes ovaj sto Telenor daje uz Home Net, a neko ga prodaje sa Telenora :) Taj tesko da kosta preko 5K. ILi uz VIP Vikend Net sto se prodaje, pod uslovom da je otkljucan! On ne bi smeo preko 5K da bude, cak i manje, jer ga mozes u VIPu dobiti za ~6-6.5K na rate (bez da ikada koristis ili placas VIkend Net, posto je on prepaid varijanta efektivno).

BTW, ako sam te zbunio, VIP Vikend Net je nesto izmedju prepaid i postpaida (moze da se plati samo kada ti treba, ali flat je). VIP KUCNI net je postpaid varijanta, kao Telenor Home net.

Znam sta je vip vikend net. Evo gledao sam na kupujem prodajem, ovaj huawei koji ide uz telenor kucni net ima dva komada, jedan 50evra, drugi 100 evra. Ovaj drugi huawei koji ide uz vip vikend net ima ih nekoliko i svi su po 50evra. Znači otprilike cena na kupujem prodajem za te neke normalne mifie je oko 6000 pošto sam ja mislio da mogu da prođem za 4000 ali teško za 4g? Kako se kreće cena ovih rutera, tj ako bih ga uzeo preko telenora da li bih i za godinu, dve mogao da ga prodam za 50evra ili bi mu drastično pala cena?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
To su nerealne cene, pa kod VIPa kosta oko 55e kada ga uzimas na 24 rate uz Vikend Net...
Ovaj sto hoce 100e misli da otplati pola ugovora prodajom :)

Tesko da moze da se proda nov sada za 50e. Ljudi koji kupuju takve stvari su ipak upuceni. Racunaj da svi dignu cene iako stoji da nema cenkanja, posto znaju da se svi cenkaju sada :)

Posto za 2 godine prodajes star ruter, ja ne verujem iznad 30e da mozes dobiti.
 
Gleda se realno koja je cena rutera tog po radnjama i na osnovu njega ljudu formiraju cene. To sto ga je on dobio za dinar ili sto kroz ugovor nije bitno. Konkretno ovaj ruter sto se dobija od telenora je preko 100e po radnjama ili sajtovima stranim.
 
Nije to poredivo. Gledas koliko bi te kostao samo net, a onda koliko ti dodje uredjaj preko.
Za Telenor to bas ne mozes direktno, jer je cena 1250, kako god uzeo, samo sto je na 24 meseca uredjaj free.
Kod VIPa je vec konkretna cena - 55e. Ne moze da bude skuplji od toga u oglasima, nema smisla. Nema ni 50e smisla, kada ga mozes za 55e uzeti na 24 rate.

Samim tim, Tln ne moze biti preko toga u oglasima, jer je slican uredjaj. Tj. moze, ali ne moze ako ga zeli prodati :)

To sto po nekim stranim sajtovima ovi ruteri kostaju >100e nemojte uopste uzimati u obzir, pogotovu ne Amazon ili 4gltemall. To su toliko precenjeni sajtovi za ovakve stvari da ne vredi gledanja.
 
Pozdrav. Zanima me kada se apdejtuju gigabajti za novi obracunski period i kada stizu racuni?
 
Kolicina saobracaja za novi obracunski period se dodeljuje na pocetku perioda, tj. 00:00 svakog prvog mesecu.
Racuni stizu kako kad, od 3-ceg do 10-og u mesecu.
Pozdrav
 
Ljudi, znam da smo pricali o trajanju internet sesije, ali bih jos samo jednom hteo da proverim i potvrdim sa vama. Da li sesija za telenor home stvarno NEMA ogranicenje, tj. da li stvarno traje sve dok je ruter ukljucen? Posto u vipu traje 12 sati pa se prekine na minut pa ponovo 12 sati. Hvala unapred. Dosta sam zainteresovan za telenor home, pa bih zato jos jednom hteo da potvrdim sa vama koji koristite telenor home.
 
Ne prekida se ništa na minut
 
Nazad
Vrh Dno