Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ortak koristi taj paket i realna je brzina DL do 10 Mb/s.
upload kad mu radim bude izmedju 7 i 9.
 
Ortak koristi taj paket i realna je brzina DL do 10 Mb/s.
upload kad mu radim bude izmedju 7 i 9.
Da li je zadovoljan sa brzinom za neko normalno korišćenje ? Youtube, klipovi, filmovi, neke manje zahtevne igre, društvene mreže..
 
moze neko ko ima kucni net paket sa neogranicenom brzinom da napise koje realne brzine ima?
 
Naravno da ne moze jer to zavisi od mnogo faktora. Imam ja i u gradu je lose( na mojoj lokaciji) . Isto to , na selu radi oko 50/25 jer neije opterecena bazna stanica.
 
Da si pitao pre nekoliko meseci, imao bih samo reči hvala i na DL i na UL i na odziv i kvalitet konekcije.

Poslednjih meseci se dešavalo da potpuno prestane sa radom, brzine su i dalje ok, ali džaba mi brzina kada je odziv mreže katastrofa.

50+ mbps DL je bio normalan, a i UL i DL su uvek bili dvocifreni.
Evo sad sam merio, ping 15ms, ali UL i DL jedva preko 2mbps. Za forum i mail nisam ni primetio da je brzina tako mala.

Radi, uglavnom, pristojno, ali ranije je bilo uvek, odlično. Pa ti proceni.
 
Pa to je “odlican” ping. Meni izmedju 35-50 bude.
 
Trenutno preko WiFi, 17ms/38/22 I radi odlično. Na kablu je sigurno i brže.

Ali kad krene da štuca, pola dana, ceo dan, ne bude za upotrebu.
 
Ali u 4 sata ujutro.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-09-28 at 10-43-47 Results Speedtest by Ookla.png
    Screenshot 2021-09-28 at 10-43-47 Results Speedtest by Ookla.png
    12.6 KB · Pregleda: 84
U pitanju je ruralno područje, Telenor internet godinama unazad radi odlično.
 

Prilozi

  • brzina telenor internet 3.png
    brzina telenor internet 3.png
    390.9 KB · Pregleda: 70
Gde se ti bolji modemi kupuju ? Gledao sam sve sto postoji od oglasa ali nisam nasao ..Ima par likova koji donose iz Madjarske po principu narudzbine ali da je legalna firma (a ne firma tipa 'druga vrata od lifta') jos nisam nasao ...

A potrudio sam se da istrazim ali slaba vajda ....
 
kod nas imas na KupujemProdajem
obratis samo paznju da budu Cat6
 
taj modem je 150mbps, da imas bolji modem mozda bi islo i vise
Verovatno, ali, nisam nezadovoljan ni ovom brzinom. Korisnik sam koji retko skida fajlove sa interneta, ponekad neka Linux distribucija i to je sve. Ono što je meni važno je da internet radi dobro tokom godine, uz mali pad brzine u letnjem periodu. Bez problema mogu da se igraju online igrice, ping pristojan. Za dva mobilna telefona i dva računara, ovaj paket je dovoljan u mom slučaju. Surf, gejming, youtube, sporadični download, socijalne mreže. Alternativa je adsl, brzine 20/4, i to je sve što imam u ponudi na mojoj lokaciji.
 
Meni na Nbgd takođe štuca Telenor biznis internet.
14ms/30/47 trenutno ali varira i spušta se do 20/20 i EON secka. Jel probao neko rutere iz netiksa? Vidim da imaju cat6 rutera ali i gomilu 4G LTE rutera.
Na telefonu na istoj lokaciji 13ms/130/52 u ovom trenutku ali ide i do 200.
 
Telenor internet, lokacija Resnik. Radio normalno godinu dana, igrale se igrice bez problema. Sada radi normalno desetak minuta, onda ping počne da divlja, sa 40 ms ode na 500ms, ili čak 1000ms. Da li to može nekako da se sredi?
 
Telenor internet, lokacija Resnik. Radio normalno godinu dana, igrale se igrice bez problema. Sada radi normalno desetak minuta, onda ping počne da divlja, sa 40 ms ode na 500ms, ili čak 1000ms. Da li to može nekako da se sredi?
Probaj da resetujes ruter na fabricko posto moze i toga da bude.Ili vidi ko ima drugi ruter da probas karticu u njemu pa da znas jer problem do rutera moze i od a1 ruter ako neko ima posto su otkljucani.
Pozdrav
 
Stavljen cat 6 ruter i rezultati za sada deluju bolje. DL se povećao duplo, UL i ping ništa značajno bolje ali što je najbitnije deluje mi da je internet stabilniji. Ni EON ne štuca za sada.
 
Probaj da resetujes ruter na fabricko posto moze i toga da bude.Ili vidi ko ima drugi ruter da probas karticu u njemu pa da znas jer problem do rutera moze i od a1 ruter ako neko ima posto su otkljucani.
Pozdrav
Problem sam rešio tako što sam u opcijama umesto automatskog izbora mreže, postavio da mreža bude 4g only. Negde sam pročitao da ruter B311 nema tu opciju, pa se nisam trudio da rešenje tražim u tom pravcu. Slučajno naleteh u meniju na tu stavku. Par dana već, ping miruje, online gejming radi bez seckanja.
 
Ja sam naleteo na B528, dojavio mi kolega sa foruma. Polovan koštao 5.000. Ima još jedan B525 na oglasima.
 
Koji je user i pass za logovanje na ruter B315s-22 zaboravio sam nisam se godinama logovao a sad mi treba da izmenjam wifi parametre?
I druga stvar ako ne prodje to sto budete naveli,vracanjem na fabricka podesavanja rutera fizickim putem da li se ponistava sve na ruteru,tj kad se digne ruter posle da li ce telenor inernet raditi automatski ili mora da se podesava(internet deo),za wifi znam da mora da se podesava?U prevodu da li ce mi odma raditi internet preko lan kabla pa cu ja dalje da resavam wifi deo i ostalo.
 
Poslednja izmena:
Koji je user i pass za logovanje na ruter B315s-22 zaboravio sam nisam se godinama logovao a sad mi treba da izmenjam wifi parametre?
I druga stvar ako ne prodje to sto budete naveli,vracanjem na fabricka podesavanja rutera fizickim putem da li se ponistava sve na ruteru,tj kad se digne ruter posle da li ce telenor inernet raditi automatski ili mora da se podesava(internet deo),za wifi znam da mora da se podesava?U prevodu da li ce mi odma raditi internet preko lan kabla pa cu ja dalje da resavam wifi deo i ostalo.
Ukoliko ne prolazi admin/admin, verovatno si u nekom trenutku promeni pass.
Ako ti je ruter iz Telenor i koristiš Telenor karticu, nakon hard reset će se odmah zakačiti.
 
PJ hvala,ruter je iz Telenora i dalje se koristi njihova kartica takodje,tako da onda neću ni da razmišljam već ću da mu lupim hard reset pa sve prepodesim.
 
znaci poznata boljka vidim, kad radi super je ali evo od 14h tabla... isto bilo onaj dan kad su fb whatsup i insta prsli ceo dan tabla ne radi... nije ovo bas pouzdano za posao, mora da se ima alternativa... okolina bg
 
Nazad
Vrh Dno