Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Kod mene nema razlike da li sam izabrao Auto antena ili Built-In. Koristi Band 3 (1800).
Speedtest je preko UTP.

Hardware version: WL1B310FM01
Software version: 21.321.03.01.983
Web UI version: 17.100.09.00.03
LAN MAC address: 04:4F:4C:8C:AD:E2
WAN IP Address: 10.121.15.86
WAN IPv6 Address: Unknown
PCI: 458
CELL_ID: 1579522
RSRQ: -6dB
RSRP: -87dBm
RSSI: -61dBm
SINR: 24dB
Band: 3

 
Moje iskustvo iz vojvodjanske ravnice gde trenutno boravim je vise nego dobro. Radi se o manjem mestu (5k stanovnik), zapadnobacki okrug, a nalazim se na oko 800m od bazne stanice.

PCI: 335
CELL_ID: 1816097
RSRQ: -7dB
RSRP: -87dBm
RSSI: -63dBm
SINR: 22dB
Band: 20
(bez prilozene antene, nema razlike sa ili bez)



Za ovih sedam dana nije bilo pucanja, padanja protoka i slicno. Ono sto bi se moglo zameriti, a sta je PJ vec pomenuo, je NAT pa kome treba pristup spolja to mu moze predstavljati problem.
 
Poslednja izmena:
Mali test, interna antena:

1. Bazna LTE 800

Hardware version: WL1B310FM01
Software version: 21.321.03.01.983
Web UI version: 17.100.09.00.03
LAN MAC address: 04:4F:4C:8C:AB:21
WAN IP Address: 10.22.237.22
WAN IPv6 Address: Unknown
PCI: 62
CELL_ID: 1859873
RSRQ: -7dB
RSRP: -86dBm
RSSI: -67dBm
SINR: 12dB
Band: 20

6656128231.png


2. Bazna LTE 1800

Hardware version: WL1B310FM01
Software version: 21.321.03.01.983
Web UI version: 17.100.09.00.03
LAN MAC address: 04:4F:4C:8C:AB:21
WAN IP Address: 10.22.237.22
WAN IPv6 Address: Unknown
PCI: 264
CELL_ID: 1621761
RSRQ: -12dB
RSRP: -117dBm
RSSI: -85dBm
SINR: -2dB
Band: 3

6656150355.png
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Da li moze da se uzme Telenor Home ako imam popust 50% na moj broj? Trenutno sam na telekomovom adsl-u, pa razmisljam da predjem, ako moze naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može naravno
 
Ako mislis da delis 100GB sa tim brojem sa 50% verovatno nece proci, ali davali su nesto skoro pa i TV uspeva sa 50% nekima.
Ako mislis da predjes sa broja koji ima 50% popusta i zadrzis popust - skoro sigurno ne.
 
Jel imao neko iskustvo, naime ja bih hteo da raskinem sa vipom i njihovih kucnim netom (gl@voboljom), da njema navedem neki razlog zasto raskidam a da ne platim penale i da predjem kod telenor kucnog neta. U vipi su brzobrazni, daju taj budjavi Zte router koji stalno baguje, veza puca po min. 10 puta na dan, brzina mi je, iako sam na najjacem paketu, samo 20-27mb, singnal 2 crte i to kod Hrama, a normalno antene ne daju uz router, pitao sam vise puta i rekao da mi je slabij signal problem. Naravno kada kupujes, pricaju ti sve naj naj, kako cu imati super net i da je na mojoj lokaciji najbolji signal itd itd uzas. A da ne pricam sta se dogadja kad potrosim limit, tada mi se net gubi 5 puta vise, par dana pred kraj meseca uvek potrosim limit i onda net stvarno katastrofa. Sa 2mb moze sve ustvari da se radi (osim filmova), ali ovde je slucaj da net postaje nestabilan totalno, cas otvara cas ne, onda signal prosto odluta negde. Kao kad potrosim limit kao da dobijam neki manji prioritet u odnosu pre limita. Jel moze neko da mi pomogne da se resim te "vip" usluge, jer se osecam vise kao da kradem net preko wifi od komse na kraju ulice, nego da koristim moj net, koji placam 1700din.
 
Jel imao neko iskustvo, naime ja bih hteo da raskinem sa vipom i njihovih kucnim netom (gl@voboljom), da njema navedem neki razlog zasto raskidam a da ne platim penale i da predjem kod telenor kucnog neta. U vipi su brzobrazni, daju taj budjavi Zte router koji stalno baguje, veza puca po min. 10 puta na dan, brzina mi je, iako sam na najjacem paketu, samo 20-27mb, singnal 2 crte i to kod Hrama, a normalno antene ne daju uz router, pitao sam vise puta i rekao da mi je slabij signal problem. Naravno kada kupujes, pricaju ti sve naj naj, kako cu imati super net i da je na mojoj lokaciji najbolji signal itd itd uzas. A da ne pricam sta se dogadja kad potrosim limit, tada mi se net gubi 5 puta vise, par dana pred kraj meseca uvek potrosim limit i onda net stvarno katastrofa. Sa 2mb moze sve ustvari da se radi (osim filmova), ali ovde je slucaj da net postaje nestabilan totalno, cas otvara cas ne, onda signal prosto odluta negde. Kao kad potrosim limit kao da dobijam neki manji prioritet u odnosu pre limita. Jel moze neko da mi pomogne da se resim te "vip" usluge, jer se osecam vise kao da kradem net preko wifi od komse na kraju ulice, nego da koristim moj net, koji placam 1700din.

Najverovatnije ces morati da odradis uo do kraja ili platis penale.
 
Zanimaju me iskustva sa telenorovim home internetom.Tacnije,da li je 100gb dovoljno za jedan mesec(gledanje filmova preko gomovies,netflix,spotify,gledanje serija i youtube,i obican browsing).Kakav je signal po kuci,tj da li zidovi dosta uticu na signal koji salje ruter?Nov sam na ovoj temi i nisam procitao ako je neko mozda pisao o ovome,tako da se izvinjavam zbog toga.Hvala unapred
 
Meni je bilo dovoljno, sad da li će tebi biti, samo ti znaš. Rutej je jako dobar, i odlično baca signal
 
Zanimaju me iskustva sa telenorovim home internetom.Tacnije,da li je 100gb dovoljno za jedan mesec(gledanje filmova preko gomovies,netflix,spotify,gledanje serija i youtube,i obican browsing).Kakav je signal po kuci,tj da li zidovi dosta uticu na signal koji salje ruter?Nov sam na ovoj temi i nisam procitao ako je neko mozda pisao o ovome,tako da se izvinjavam zbog toga.Hvala unapred

Nije dovoljno, za streamovanje svega što si naveo ni za jednu osobu, a kamo li za više. Osim ako te servise sve zajedno koristiš sat vremena dnevno :D (i još da ne gledaš pravi HD za te serije. "Youtube HD" nije HD ;) ) Ovo nije tip interneta za ljude koji znaju za Netflix i Spotify i redovno ih koriste.

Ako uopšte razmatraš prelazak na ove 4G "kućne internete" moj savet ti je da instaliraš na komp NetLimiter i na kraju oktobra da pogledaš Trafic Statistics sekciju, koliko si potrošio GB za tih 30 dana. Pa će ti sve biti jasno. Da ne bi i ti za mesec-dva došao kao @andzhey09 da se raspituješ kako da raskineš ugovor bez plaćanja penela.

Baš sad pogledah, ja sam u septembru potrošio 135.89 GB (132.70 GB download, 3.19 GB upload), od kojih je "samo" 44GB otišlo na torrente (skidam u 1080p tokom nedelje epizode par serija koje se emituju). Toko meseca sam osim nekoliko utakmica Eurobasket-a dosta manje koristio D3Go/Eon pošto trenutno baš i nema košarke i tenisa. Sve u svemu to je bio mesec u kojem sam manje/slabije koristio net od nekog proseka...
Plus 20GB na mobilnom (ja Spotify i Google Music 99% vremena koristim na mobilnom). Netflix ne koristim, HBO Go ne koristim. Odavno sam prestao i da se zezam sa Kodi addons, skinem serije sa torrenta i gledam i brišem odmah odgledano (tako da više Kodi nema preterano koristi za mene ni kao "media center").
 
Poslednja izmena:
I kad potrosis tih 100GB smanjuje ti se brzina na 2mbs sto realno nije lose.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
LOL. Izbriši browser cache pa otvori Facebook feed stranicu, ili nešto slično na tih 2 Mbps, da vidimo kako ti se sviđa to iskustvo. Naravno bolje je nego da nemaš ništa kad potrošiš tih 100 GB, ali realno 2 Mbps je dovoljno (i to za par dana max) možda za upotrebu interneta na mobilnom, na kompu nikako.
 
Ja sam zbog toga i digao ruke, ako ne zavrsava posao ne mogu da se iskobeljam iz ugovora. Malo je 100 GB, kada to povecaju vise puta onda ce imati smisla, ovako je bas za one koji nemaju izbor ili im treba backup.
 
Neko je pisao da postoji mogućnost da se doplati još 100GB nakon potrošenog paketa.
Meni je 100GB mesečno više nego dovoljno, tako da me nisu interesovali detalji za doplatu.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Taj je to napisao, ali nikada nije ostavio link za tu ponudu, a u Telenoru nemaju pojma o tome
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jedno pitanje ako neko zna: da li je moguca opcija Telenor vise za Telenor home uslugu? Pitam zbog deljenja internet kvote sa mobilnim telefonom...

Sent via Xperia Z5
 
Moze jos jedan telefon da deli net, ali mislim da ne funkcionise preko Telenor vise opcije

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Moze jos jedan telefon da deli net, ali mislim da ne funkcionise preko Telenor vise opcije

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
Momak u poslovnici mi je to rekao,i rekao da ce povezati brojeve. Buni me sto na stanju u aplikaciji na telefonu za net stoji samo 4000mb...

Sent via Xperia Z5
 
Ja sam tako shvatio, ne znam sto ne prikazuje i aplikaciji. Ovde jedino nema 50% vise svega vec se odnosi deljenje samo za net

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jos jedna preporuka za NetLimiter kao sredstvo za pracenje potrosnje prema predlogu shamanNS. Instalirao sam da proverim potrosnju uz moje navike na trenutnoj lokaciji, tu imam VDSL 50/2, uz moje koriscenje koje podrazumeva YT aktivan skoro ceo dan za gledanje par dokumentaraca i mahom neku muziku dok radim (a poslednjih par dana sam intenzivno radio i bio prikucan za laptop) trosim do 2 GB dnevno a cesto i ispod toga, tako da bi imalo tu prostora i za torente koje cak ni ne koristim toliko kao nekad. Za 4 dana uz jedan torent od 3.75 GB (+ upload od par stotina MB) koji sam pustio samo zbog probe nove TP Link antene potrosio sam 11GB sa sve uploadom.

Tako da ko ima net na nekoj drugoj lokaciji (kuci) a treba mu negde drugde (stan zbog studija npr.) ovo nije losa provera da li ce ovo da zavrsava posao. Naravno navike nisu identicne kuci i na nekoj drugoj lokaciji ali bolje ista nego nista.
 
ja prethodni mesec potrošio 101678MB
 
U četvrtak ujutru sam imao prvi problem sa Telenor Home. Ruter povezan na mrežu, uređaji povezani i na kablu i preko WiFi, net radi nekoliko minuta i prestane. Posle nekoliko resetovanja konekcije je proradilo i posle radi bez greške. Telenor 4G telefon pored rutera je sve vreme radio bez greške. Možda se uređaj zatupaveo.

Update: zaboravih da napomenem, da je ping na istoj lokaciji (novosadski sajam), kada je net proradio stabilno (30/20 na kablu) bio i preko 50ms. Za moje potrebe je to i dalje prihvatljivo, ali ipak je mnogo lošije nego što sam navikao za ovih mesec dana.
 
Poslednja izmena:
I ja sam juce prepodne primetio da lose radi. Uzeo sam samo sim karticu na godinu dana, a koristim iPad kao hotspot. Prebacivao se na 3G iako je ubicajeno da u stanu imam 4/5 signal za LTE. I sam Telenor je juce na twitter-u potvrdio da imaju poteskoce u radu. https://twitter.com/Dorcholac/status/915852851485794304
 
Jel zna mozda neko da li je zakljucan ovaj ruter sto se robija uz Telenor Home paket Huawei b315s-22? Hvala
 
Nije zaključan
 
Nazad
Vrh Dno