Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ne prekida se dok ne resetuješ ruter, bilo fizički ili softverski. I onda se menja IP adresa.
Na računu ima i broj sesija, tj broj resetovanja

Znači ako ga nijednom za mesec dana ne ugasim na računu će biti samo jedna sesija (koja je baš dugačka)?
 
Tako je. Imaš i vreme trajanje sesije u ruteru, evo kod mene je 198 sati trenutno, bio neki nestanak struje pre neki dan, i od tada traje bez prestanka

Capture.JPG
 
Super. Hvala ti puno.

Ako neko moze, neka okaci par rezultata speed testa (ali samo ako mu je jacina 4G signala izmedju -60 i -80 dbm)
I ako moze Telenor server u BG i par stranih. Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
Već sam pisao, oko 65 mi je prosek.
Max torent mi je 8.8 mega u sekundi
 
Već sam pisao, oko 65 mi je prosek.
Max torent mi je 8.8 mega u sekundi

Video sam, ali nigde nisu navedeni uslovi pod kojima je mereno, i ka kojem je serveru išao test.
Pa zato pitam da li može neko pod ovim uslovima da meri, ako može. Hvala u svakom slučaju.
 
Nisam nikada koristio Telenor server, jer je to nerealno
 
Ne videh da je bilo već reči na ovu temu: da li Telenor za ovaj "kućni internet" limitira brzine kada se koristi 3G signal/mreža ? Kao što to evidentno radi VIP za njihov "kućni internet" (ne sećam se samo koja tačno beše cifra za limit na VIP-u, nešto malo tipa 3-5 Mbps ???). Bitna stvar za scenarije kad se odnese negde gde nema 4G signala, tipa neka vikendica ili selo.
 
Poslednja izmena:
Verovatno će se javiti neko kada isproba
 
Ne videh da je bilo već reči na ovu temu: da li Telenor za ovaj "kućni internet" limitira brzine kada se koristi 3G signal/mreža ? Kao što to evidentno radi VIP za njihov "kućni internet" (ne sećam se samo koja tačno beše cifra za limit na VIP-u, nešto malo tipa 3-5 Mbps ???). Bitna stvar za scenarije kad se odnese negde gde nema 4G signala, tipa neka vikendica ili selo.

Vip više nema limit brzine na 3G
 
Ne videh da je bilo već reči na ovu temu: da li Telenor za ovaj "kućni internet" limitira brzine kada se koristi 3G signal/mreža ? Kao što to evidentno radi VIP za njihov "kućni internet" (ne sećam se samo koja tačno beše cifra za limit na VIP-u, nešto malo tipa 3-5 Mbps ???). Bitna stvar za scenarije kad se odnese negde gde nema 4G signala, tipa neka vikendica ili selo.

Ja sam počeo ruter da nosim u rancu :d, ali gde god sam ga kačio, signal je 4G. Brzinu sam merio samo na dva mesta gde ću ga povremeno koristiti, a tamo gde se inače krećem, na telefonu je uvek 4G, pa pedpostavljam da je i na ruteru.
Da ima mogućnost javne IP adrese, uz neku razumnu doplatu, ja bih uzeo još najmanje 3 komada.
 
Znači zadovoljan si.
i ja sam, radi i šering za sat odlično, baš dobar izbor.
Srećom više mi ne treba javna IP adresa, gbox otišao u prošlost odavno
 
6648270823.png

evo telenor, lošiji rezultati nego sa drugim serverima
 
vrlo ne bih imao pojma:) kaži gde da gledam pa ću ti reći

ovo je log fajl

Device name: B315s-22
IMEI: 862621037397312
IMSI : 220011010514550
My number: Unknown
Hardware version: WL1B310FM01
Software version: 21.321.03.01.983
Web UI version: 17.100.09.00.03
LAN MAC address: 10:B1:F8:19:93:B9
WAN IP Address: 10.125.9.148
WAN IPv6 Address: Unknown
PCI: 97
CELL_ID: 1552386
RSRQ: -3dB
RSRP: -68dBm
RSSI: >=-51dBm
SINR: 14dB
Band: 3
 
UL od 30 je previse za LTE800. A i pise Band 3, znaci 1800 :)
 
Ja i dalje nisam nigde video da to piše i da to nude.
Inače, danas izvukao 8.8 Mbits na torentu

U vezi torenta, kakva je situacija sa NAT-om, pretpostavljam da postoji ?

Ni ja nisam našao informaciju o mogućnosti dodatnih 100GB, pa ako bi neko mogao da okači link, bilo kakav info o tome
 
Poslednja izmena:
Rade torenti bez problema
 
Ja ove ne razumem...ako ne uzmem ruter kako onda koristim tsj kucni net?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
jedna informacija me cisto interesuje jer moze neko da proveri dal je ruter zakljucan za telenor kartice posto na vipu nije jer imam mf283+ zte pa znam jer sam proverio
Pozdrav

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Nije zaključan

AKo ne uzmeš ruter staviš karticu u telefon i to je to
 
Znači zadovoljan si.
i ja sam, radi i šering za sat odlično, baš dobar izbor.
Srećom više mi ne treba javna IP adresa, gbox otišao u prošlost odavno

Meni je potrebna javna IP adresa zbog VNC i video nadzora i još jednog servisa. Ukupno mi je potrebno 5 portova i svih 5 mogu da biram koji ću, ali mora javna :(
 
Valjda će uskoro ponuditi tu uslugu, treba ih pritiskati pitanjima
 
Tesko da se njima to isplati? Ne verujem da mogu kupiti po 10 javnih IPeva, vec hiljade? A nemaju toliku potraznju za njima.
Telekom bi to mogao ponuditi jer vec kao ISP ima zakupljene poolove adresa.
Tln jedino ako ih stvarno kupi SjBB.
 
Stvarno ruter nije zakljucan na Telenor kartice?

Ja sam planirao samo SIM da uzmem, al sad me baciste u razmisljanje :)

Ionako imam mifi iz Vipa (kupio uz vikend net) koji je sim free, pa samo stavim Telenor karticu u njega i koristim svuda 100GB iz tog paketa. Kuci vec imam vikend net karticu u 4G USB modemu, koji je povezan na drugi ruter i konektovan 24/7 i povezan na moju mrezu (LAN i wifi).

A signal Vip mreže na 800MHz mi je baš dobar (modem ne meri RSRP - manju vrednost, vec samo Carrier RSSI i on je oko -60dBm).
 
Poslednja izmena:
Nije zaključan potvrđujem. Mnogo više podešavanja nego na vip ruteru što je plus. Posebno mi se sviđa što ručno mogu da biram između LTE800, 1800...
btw - kada se u podešavanju za antenu umesto auto stavi built-in dobijam par dBm jači signal.
 
Nazad
Vrh Dno