Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Pozdrav! Sorry za off. Na Telenor Postpaid internet paketima nije omogucen voice servis kao i za Kucni Net?
 
Na surf paketima je omogucen, a na kucni net paketima mislim da nije.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav! Da li su se vama promenile neke stvari na portalu Moj Telenor, na Kucni Internet paketu? Trenutno ne mogu da pristupim stranici sa racunima, niti da izmenim podesavanja elektronskog racuna. Takodje, na pocetnoj strani mi se pojavila opcija za izmenu tarifnog paketa, ali ona ne radi. Da li je kod vas isti slucaj?
 
@ugljesa93 Izgleda da je "velika seoba" korisnika u Vip opustošila ovu temu. [emoji88]

Ima li "preživelih" ovde? [emoji1787]
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi TP Link Archer MR200 i sta je kucao u polja:
Username:
Password:
 
Aahahha pa logicno ako pitam u temi kucni net da mi trebaju podaci za net...
 
Zašto kada ubacim Telenor SIM u modem koji su mi oni dali dobijam brzinu od 90 Mbps, a kada ubacim u drugi modem, nije bitno koji, dobija oko 30 Mbps... U korisničkom kažu da ne može brže od 42 Mbps ako nije taj modem koji mi je izdat...
 
битно је који је модем, напиши који су тачно модеми у питању. Ограничење од 42мбпс је теоретски максимум за 3г тј. HSDPA, на 4г као што видиш може и доста брже од тога.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Da te ne forsira na LTE800?
 
Дакле, то је модем од Теленора и на њему имаш ~90 мбпс? Који су други модеми у које си убацивао картицу?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Ne. Telenorov je B311s. Ovo je iz Vipa. Probano i u MF283V isto iz Vipa. Zovem sutra korisnicki i nadam se da ce se javiti neko normalan.

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
мало је вероватно да обарају брзине ако се конектујеш са уређаја који није купљен код њих.. Не знам шта би могло бити, шта има од подешавања на модемима, да ли су свуда параметри исти (нпр Proxy, port, итд..)?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
мало је вероватно да обарају брзине ако се конектујеш са уређаја који није купљен код њих.. Не знам шта би могло бити, шта има од подешавања на модемима, да ли су свуда параметри исти (нпр Proxy, port, итд..)?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Mene oči ne lažu, a verujem da neće ni tebe. Ali agent iz Korisničkog servisa me ubeđuje da mi je modem neispravan.

Moj modem B525: https://www.speedtest.net/result/8170377095
Njihov modem B311: https://www.speedtest.net/result/8160179695 (jeste od pre par dana ali nije mi modem tu da proverim sa njim trenutno)
 
Mislim da je cela poenta u APN-u. Proverite da li je APN: net ili internet
 
Pozdrav svima,

Planiram danas da uzmem Telenorov 150BG paket. Iako vidim da bi se kod VIP-a više isplatilo, naročito imajući u vidu da postoji protok i nakon što se potroše GB iz paketa, Telenor mi više odgovara zbog kraće ugovorne obaveze.

Kako da odaberem koji ruter da kupim i gde se to najviše isplati uzeti?
 
Pozdrav, planiram sa Kucnog neta na ovaj Telenor, jer mi je speed jedva 20/8, a uslova za vise nema, a necu ni da im placam vise
Uglavnom vidim da imate neki i Huawei B525, koji je bolji od ovog B3.. Kako ste dobili taj bolji?
Koje brzine se podrazumevaju obicno pod Maksimalna 4G brzina
Hvala
 
Huawei B525 je u vipu uz kućni net.
Telenor ima samo taj glupi B311. Inače, telenor kućni net ti više nije neograničen, čisto da znaš, tako da ti možda nije pametno da ga uzimaš. Svi su ga raskinuli.
 
Ja imam 315, ne znam da li ga još uvek prodaju
 
B315 je bio na početku. On je bio dobar, ali je brzo nestao.
Sad daju taj B311 koji nije toliko dobar jer npr. nema opciju da ručno može da se bira 4G frekvencija, dok je B315 to imao. Tu opciji biranja jedino sad ima ovaj novi B525 u vipu.
 
Nije neogranicen u smislu brzine ili GB?

Ja trenutno imam huawei lte/4g cube E5180, kakva su vam iskustva sa njim? Ja sam do sada na podesavanju rutera video samo 4G da pise nikad 4g+, inace medju prvimasam uzeo to i bbrzina je bila neogranicena po njima, i dobijao sam 80/50-60 max speed. Onda je krenulo sve gore, zbog mreze.
 
Nije neogranicen u smislu brzine ili GB?

Ja trenutno imam huawei lte/4g cube E5180, kakva su vam iskustva sa njim? Ja sam do sada na podesavanju rutera video samo 4G da pise nikad 4g+, inace medju prvimasam uzeo to i bbrzina je bila neogranicena po njima, i dobijao sam 80/50-60 max speed. Onda je krenulo sve gore, zbog mreze.

Pre svega, ograničen je u smislu GB, maksimalno i sa doplatom je 200 GB (150 GB + 50 GB iz dodatka), nakon toga ti se gasi internet i čekaš 1. sledećeg meseca. Ne postoji više neograničeno po brzini od 2 Mbps.

Drugo, E5180 nije 4G+ uređaj, tj. ne podržava LTE Advanced standard, tako da ne možeš dobiti brže od 150/50 Mb. Ja na Ledinama imam 145 Mbps download i 47 Mbps upload na 4G+ a na 4G sa B311 ruterom koji daje Telenor imam oko 100 Mbps down i 35 Mbps up. Koristim trenutno B525 ruter koji sam uzeo u Vip-u, i čekam da vidim da li će Vip da popravi mrežu ili da raskidam ugovor, svakako sam najviše zbog rutera uzeo ugovor, jer ruter ne može da se kupi po maloprodajnoj ceni...

Inače, ja na Vip-u dobijam oko 5-6 Mbps down, a treba da bude MAX tj. XL paket pa je neograničena brzina. Naravno ni onaj M paket ne može da ispuni mreža...

Telenor su pokvareni što su izbacili tih 2 Mbps, ali sam im ja "vratio" tako što sam raskinuo stari ugovor i otišao i sutra potpisao novi i dobio dva modema, tako da kada prodam 1 modem viška opet sam na nekakvom dobitku...

Svejedno, probaj sa Telenor SIM karticom u Huawei pa ako ti se svidi onda uzimaj, ako ne onda ostani na Vip-u...
 
Nazad
Vrh Dno