Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Skoro su uveli...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja i dalje nisam nigde video da to piše i da to nude.
Inače, danas izvukao 8.8 Mbits na torentu
 
Osam megabajta u sekundi
 
Ja nisam dobio ni jednu antenu, kao štosam već pisao
 
Iskontaktirao telenor preko tw, daće mi antenu sutra, čeka me u poslovnici
 
Kada odem na Moj Telenor stranicu da proverim preostali saobracaj, izmedju ostalog, pise da mi je trenutno zaduzenje 1597.22 RSD (tako pise od prvog dana). Jel to neka greska, ili...?
 
Nije greska.
Koliko ti kosta mesecni paket?

Sent from my Tapatalk
 
@MisaLion Pa 1250 RSD, toliko je Telenor Home paket. Toliko mi i pise u ugovoru.
 
Pa cena tog paketa+ jos nesto van paketa.

Sent from my Tapatalk
 
Hm, pa nisam uzimao nista van paketa. Na Moj Telenor portalu stoji 972.22 za "Mesečna pretplata za tarifni paket" i 625 za "Rata za telefon". Bas cudno.
 
Aj saberi ta dva broja i reci nam sta si dobio, onda pogledaj tu cifru pa reci jel ista.
:)

Sent from my Tapatalk
 
@MisaLion Druze, aj da sacekamo nekoga ko mozda zna odgovor. Cela poenta je da bi "Mesečna pretplata za tarifni paket" trebalo da bude 625 RSD.
 
Sa telenor sajta :
"Ukoliko odabereš zaključenje ugovora bez kupovine uređaja, mesečna pretplata iznosi 1.250 RSD sa uključenim pdv-om. Za zaključenje ugovora uz kupovinu rutera ostvaruješ pravo na popust na pretplatu od 50%, tako da mesečna pretplata iznosi 625 RSD sa uključenim pdv-om, uz plaćanje mesečne rate za ruter u iznosu od 625 RSD sa uključenim pdv-om. "
Ta rata za telefon je verovatnom rata za ruter i mislim da naplacuju 300din aktivaciju kartice uz prvi racun (tako je za mobilni intrnet).
Malo su zakomplikovali. Pojednostavljeno kucni internet je 1250 dinara mesecno stim sto ako je ugovor 24 meseca dobijes ruter a na 12 ne dobijes. Ne moze se uzeti 24 meseca bez rutera za 625 din. MUKA mi je od ovog obmanjivanja sa popustima. Iza svakog njihovog popusta su neka sitna slovca....
 
Poslednja izmena:
@sokratbg, pominju nekih 290 dinara za aktivaciju u ugovoru. 290+PDV bi priblizno dalu onu cifru od 1598 RSD. Mogli su barem da stave to kao posebnu stavku, da znamo sta je.
 
@MisaLion Druze, aj da sacekamo nekoga ko mozda zna odgovor. Cela poenta je da bi "Mesečna pretplata za tarifni paket" trebalo da bude 625 RSD.
Druze, mozemo da cekamo nije problem, ali si ga vec docekao.
Pa ja ti kazem saberi ta dva broja, dobijes u paru tu cifru koliko ti je dugovanje za taj mesec.
No, nije problem da sacekamo nekog ko zna tacan odgovor.




Sent from my Tapatalk
 
Mogli su al nece. Nema razloga da moras da kliknes na tri linka da bi saznao detalje o paketu.
Nemoguce je da slucajno prave sve nepreglednije. Nije samo slucaj sa Telnorom, kod Mts-u da nadjes cenu minuta posle potrosenog saobracaja iz paketa
mora da imas skustvo :)
 
Poslednja izmena:
290 dinara je kartica.
Ako ti je ovo prvi mesec, onda je pretplata srazmerno manja za broj dana koliko nisi koristio.
I sve lepo piše na računu koji stigne, baš kao i za ostale brojeve
 
Dobio na kraju dve antene
 
  • Like
Reagovanja: NAS
I jel ima razlike sa dve antene?
Kod mene bolje radi bez antene, nego sa jednom antenom.
Mada mi je bez antene mod bio auto, a sa jednom antenom sa izabrao antena 1, možda bi bolje radilo da sam ostavio auto.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Sa 62, 65, dogurao sam na 82 na speedtestu
 
milane, može satelitska naravno, ping je sasvim ok da ecm prolazi bez problema

UTP, na wifi mi je oko 45, dalje ne prelazi
 
Ljudi, koliko traje sesija na Telenor kućnom netu tj. na koliko sati se konekcija prekida pa ponovo uspostavlja?
Kod vipa je prvo trajala 5 sati pa se povećala na 12 sati.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ne prekida se dok ne resetuješ ruter, bilo fizički ili softverski. I onda se menja IP adresa.
Na računu ima i broj sesija, tj broj resetovanja
 
Ne koriste dakle pilicarske fore kao Vip.
Svaka cast Tln na tome.

Sent from my Tapatalk
 
Da.
I potrošnja se lako prati, jer je ista na računu i u statistici rutera (ruter ima real time prikaz potrošnje)
 
Nazad
Vrh Dno