Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Na to sam i mislio. Nemoguće je da može samo sa ovim paketima, uostalom većina ovih paketa više ne postoji (izbačeni su kada su ubačeni total-a total ne može da se kombinuje ili makar ne piše).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Sledeće postpejd tarifne pakete je moguće povezati sa Telenor kućni internet 150 pretplatničkim brojem:

Total 2, Total 5, Total 10
Play 5, Play 10
Premium
Play+ 20, Play+ 30, Play+ 40
Prenesi i Surfuj+ L, Prenesi i Surfuj+ XL, Prenesi i Surfuj+ XXL
Prenesi Play+ L, Prenesi Play+ XL, Prenesi Play+ XXL
Play+ 2, Play+ 3
Play+ Duo, Play+ Trio
Premium 6995, Premium+
Prenesi i Surfuj Extra, Prenesi i Surfuj Pro, Prenesi i Surfuj Standard
Prenesi i Surfuj L, Prenesi i Surfuj XL, Prenesi i Surfuj XXL
 
Telenor home 150, u 4g MIFI - kod hotela Jugoslavija brzina se kreće 20-25/10-15 mbps.
Kada tu istu karticu ubacim u 4g+ telefon, na istom mestu, brzina je oko 180/50 mbps.
 
Da li ti je konekcija preko wifi ili lan-a?
Meni je dosta bolji protok na kablu.
Jel si uspeo da aktiviras deljenje kvote na broju?

Sent from my E6653 using Tapatalk

Jesam, ljubazna radnica u starom Merkatoru je malo pogurala i sve je ok završeno.
Preko wifi je bio ovaj prvi, lošiji razultat, ali sada koristim 4g+, imam veoma dobru brzinu, preporodio sam se ;)
 
povezi se kablom na mifi, verovatno je zagusen etar pa je losa brzina zbog toga.

Sent from Galaxy S8
 
Verovatno MiFi ima losiji radio,ne podrzava carrier aggregation/MIMO.Pitanje je da li podrzava oba LTE band kod nas 3 i 20.
 
Poslednja izmena:
Već smo pisali o tome da je preko WiFi limit uglavnom 4G ruter.
 
Već smo pisali o tome da je preko WiFi limit uglavnom 4G ruter.

Ubacio sam telenor home 150 u 4g telefon, brzina 25/10 mbps.
A onda sam ubacio telenor home 150 u 4g+ telefon, brzina uvek prelazi 100/50 mbps (išla je i daleko više od ove brzine).

Testirao sam na istom mestu u isto vreme (hotel Jugoslavija i okolina).
 
4G telefonu ili 4g ruteru prvi test?
 
Glupo pitanje al ajd da pitam : imam kucni net 3 paket koji mi ne treba jos oko god dana. Jel moze da se koristi mozda u mob za internet? Ne mogu da probam bez da lomim karticu pa ne bih testirao sam..ako neko zna? Ili mi je jedina opcija da nadjem nekog da mu ustupim paket? Ne koristim vec jedno dva meseca paket.sem sto placam.raskid u vip se ne isplati(isao da proverim)
 
Provereno(ja tako koristim) može.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
au. ispao sam glup..umesto u vip temu stavio u telenor:smash::d

al dakle moze da se koristi na mob kao 3g normalno po beogradu?kapiram da moze i vip kucni internet tako dakle?
 
au. ispao sam glup..umesto u vip temu stavio u telenor:smash::d

al dakle moze da se koristi na mob kao 3g normalno po beogradu?kapiram da moze i vip kucni internet tako dakle?

Prvi put si i pitao za vip kućni net. Verovatno si sad hteo da pitaš za vikend net kod vipa. Svi oni mogu da se ubace u mob i normalno koriste za net.
 
Ma ne .samo vip kucni internet.al greska sto videh da sam stavio u telenor temu :)

Sent from my Redmi Note 5A using Tapatalk
 
Ja sam ti napisao za Vip, ali vażi i za Telenor.Opet proverio

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ali samo net mozes da koristis, mislim da ni na Kucni Net karticama ne rade pozivi (na Vikend Netu mi ne radi).
Sto znaci, trebace ti dual SIM telefon.
 
Koristim Telenor Home (stari paket) i jedno mesec i po dana mi je radila IP kamera na njemu. Mogao sam da pristupim kameri kroz njen softver i sa Telenor mobilne mreže i sa SBB-a.
Od pre oko tri/četiri nedelje ovo više nije moguće. Zvao sam korisnički centar/tehničku podršku i tamo sam dobio objašnjenje da Telenor ne otvara portove na TelenorHome internetu i da zato ne mogu da pratim IP kameru. Na moje pitanje kako je do tada radilo, rekoše da se ruter verovatno restartovao i pokupio drugu IP adresu? Što se IP adresa tiče, tvrde da svi korisnici TelenorHome interneta imaju javnu dinamičku adresu. Ja mislim da to nije tačno pošto u ruteru vidim da je dobio adresu iz opsega 10.x.x.x tj, da je verovatno iza CGNat-a. Izričito negiraju da je to tačno i ponavlaju da ne koriste CGNat za TelenorHome.
Uglavnom, od njih nikakve koristi, sem informacije da će verovatno krenuti sa uslugom sličnom Vip-ovoj (Vip Čuvarkuća).

Ja sam došao na ideju da postavim jedan pc računar kod kamera i preko TeamViewer-a se ulogujem i pratim kamere po potrebi. Jedini problem je ako se pc u međuvremenu restartuje.

Ima li rešenja za praćenje kamere na ovakvom TH?
 
Poslednja izmena:
I? Sigurno na njemu neću dobiti adesu iz opsega 10.x.x.x.
 
Тамо видиш јавну адресу и њој приступаш док се опет не промени. Teamviewer није баш добар за видео надзор.
 
Тамо видиш јавну адресу и њој приступаш док се опет не промени. Teamviewer није баш добар за видео надзор.

Vidim javnu adresu koja je zajednička određenom broju korisnika koji su iza CGNat-a. Kako da pristupim svom ruteru? Znam da TeamViewer nije baš neko rešenje. Predlog za neko drugo?
 
Ако је стварно иза cgnat-a и нема port forwarding-a онда немам идеју. Ако ипак имаш јавну адресу, можда би могла да се направи нека скрипта да ти пошаље мејл кад се промени.
 
Da napraviš neki VPN do negde, malo je komplikovanije tehnički, ali ja sam tako rešavao stvari. Naravno na mestu gde je VPN server treba da imaš javnu IP adresu što svakako nemaš ni na SBB-u.

Jedino da zakupiš neki jeftin VPS negde pa kroz njega VPN ili neki komercijalni VPN da koristiš (koji omogućava port forward).
 
Vidim javnu adresu koja je zajednička određenom broju korisnika koji su iza CGNat-a. Kako da pristupim svom ruteru? Znam da TeamViewer nije baš neko rešenje. Predlog za neko drugo?
Види ово: https://portmap.io/

Kod:
Portmap.io allows you to provide access to your PC from the Internet when you cannot setup port forwarding on your router, or your ISP doesn't assign you a real IP address, or your IP address is changing over time.
For instance, you need to show a website you are working on to your client. Or, you have a video surveillance system working over mobile internet.
 
Meni zapravo nije jasno kako ti je kamera u početku radila.
 
Meni zapravo nije jasno kako ti je kamera u početku radila.

To i meni nikako nije jasno. Prvo sam pomislio da radi u CGNat-u zato što pristupam sa Telenora (nešto kao lokal što je bio pre kod SBB-a), a sa SBB-a jer su u nekoj vezi.
Uglavnom više od mesec dana je radilo savršeno.
 
Nazad
Vrh Dno