Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Za prvih 100GB nema.

Imas i bolju opciju - Miks XL kod MTSa, 100GB i plus 600min za 1200 (bez telefona), moze i na godinu dana, ali bez rutera :)
 
U toj situaciji bih mogao ili da kupim sam ruter, ili da emitujem wi-fi sa mobilnog telefona
 
Evo odgovora sta se prvo trosi :
41a9a7c9256e493fd8a7641fbc90c6bb.jpg
 
U toj situaciji bih mogao ili da kupim sam ruter, ili da emitujem wi-fi sa mobilnog telefona
И ја сам размишљао о томе, али немам слободан 4Г телефон, а и питање је колико би бацао сигнал и којом брзином. Рутер је одличан! Само му мало недостају подешавања, мада нисам много ни чачкао. Видећу да га избацим напоље и под кров да видим како се понаша брзина. Тренутно ми је у соби око 30-40 мб/с, аплоад око 23. Презадовољан.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Lakson, ako ti je to preko wireless, zakači na UTP.
Meni wireless retko prebaci 30mbps, a na kablu je išlo i preko 80mbps.
 
Ista stvar i kod mene
 
Koji je razlog da uzmem kucni net kod Telenora a ne kod Vipa?

Koliko vidim VIP je povoljniji (prve godine se placa 999 dinara). Svakako i u VIP-u postajem vlasnik tok rutera nakon isteka ugovorne obaveze.

Telenorov kucni net mozes da delis i da ga osim kod kuce, koristis i na tvom mobilnom telefonu...
 
Po cemu vidis? Mislim jesi upisao koliko je bilo tu gde je sada 13720 za generic-net ili mislis na ove druge stvari da se trose? Ove druge nije cudno da se trose.


EDIT: A da, u stvari Telenor Home nije ni takao, nebitno sta si probao. Zali im se na Twitter prvo, pa mail.
Kvota za Home je sa vecim prioritetom u odnosu na datu iz paketa, ovo je provereno i nema potrebe za daljom polemikom ;-)

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Купио бих екстерни хард диск да га закачим на рутер како бих делио фајлове. Мислим да је то могуће, има Самба сервер. Више ме брине што већина дискова нема посебно напајање, већ струју вуче из рутера. Да ли је неко пробао и да ли мислите да то може да ради?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Ima bas SAMBA server, ne FTP samo? Cool!

@Crespo, njemu nije islo tako.
 
Pogledaj njegov screenshot, imas dokaz.
 
Da li neko moze da mi pomogne da ne bacim pare!?

Uzeo bih Telenor Kucni net i WiFi kameru za nadzor vikendice.
Nemam pojma kakve su posledice sto je IP adresa iza NAT... Moze li to da radi?
 
Uzeo sam Telenor Home. Dali su mi neku antenu za pojacivanje signala. Ima li smisla koristiti je uopste?
 
paaa... recimo da probas.. pogledaj koliko decibela imas bez antene a koliko imas sa antenom pa ces videti. trebalo bi da ima nekog pojacanja, zavisi kakva je antena.

Sent from Galaxy S8
 
Na zadnjoj strani rutera otvoriš poklopac i iza njega su dva mesta za antenu. Koliko se sećam, kod mene je signal bio slabiji sa tom antenom, nego bez nje. Bez obzira šta sam izabrao u ruteru (internal, external, auto antena).
Možda bi imalo smisla kada bihs tavio dve antene. Doduše, na lokaciji gde najčešće koristim Telenor Home, uglavnom imam 80/30, pa malo preko, tako da, čemu antena? :d
 
Za sad radi dobro i bez anetene. Ulogovao sam se jednom na sam ruter, medjutim kada pokusam da promenim sifru dobijem gresku failed, izbaci me iz samog kontrolnog panela rutera, i ne mogu da se ulogujem ponovo sa standardnim userom i sifrom, admin - admin. Onda sam resetovao ruter da bih sve vratio na fabricka podesavanja i ponovo pokusao i ponovo pukne sve pri pokusaju promene sifre.

Koju sifru kao postojecu treba da ukucam? Posto kada kucam admin dobijem poruku da sifra nije dobra. Mislim na promenu sifre prilikom prvog logovanja na sam ruter, ali ne na Wi-Fi sifru vec neku drugu koju trazi.
 
Koliko se sećam admin/admin. Nisam imao bilo kakav problem po tom pitanju. Samo promenio password.
 
1tb ogranicenje :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Evo i jednog zanimljivog dela teksta: "Svim korisnicima BEZBROJ GB interneta dodijeljeno je gotovo nedostižnih 1TB podatkovnog prometa mjesečno. Nakon potrošenih 1TB zadržavamo pravo smanjivanja brzine na 1Mbps samo u periodu od 18-23h u danu, do isteka tog mjeseca. 1 Mbps i dalje osigurava odlično korisničko iskustvo u tom periodu najvećeg opterećenja mreže, a u ostatku dana slobodno surfaj po redovnim brzinama, i gomilaj terabajta koliko ti srce želi." Što je opet po meni korektno. Mada meni samo EON potroši oko 1.5 TB neta mesečno :D
 
@NevaBG: Malčiće lažeš, da izvineš. Da ti EON radi 24/7 po konstantnom bitrate-u od 7 Mbps (što je max bitrate za EON, i samo SmartTV app nudi konstantni bitrate a ostali koriste variable) trebalo bi ti nešto ispod 21 dan (20,81) da spucaš 1.5 TB.
Tako da ili ti stvarno radi baš baš non stop ili možda gledaš više EON stream-ova istovremeno... u oba slučaja to je povod da se čovek malo zamisli i zabrine.
 
@NevaBG: Malčiće lažeš, da izvineš. Da ti EON radi 24/7 po konstantnom bitrate-u od 7 Mbps (što je max bitrate za EON, i samo SmartTV app nudi konstantni bitrate a ostali koriste variable) trebalo bi ti nešto ispod 21 dan (20,81) da spucaš 1.5 TB.
Tako da ili ti stvarno radi baš baš non stop ili možda gledaš više EON stream-ova istovremeno... u oba slučaja to je povod da se čovek malo zamisli i zabrine.

Imam lenovo stick 300 koji je zakacen za tv, koristim samo EON za kablovsku jer nemam "običnu" kablovsku. Taj stick nikada ne isključujem, radi mi 24/7/365. Ugasim samo tv, a stream tj kanal koji sam gledao i dalje radi i vuče podatke. Kada upalim tv samo promenim kanal i to je to. U glavnom gledam HD kanale koji potroše oko 4GB za 1h.
 
To što nemaš običnu kablovsku nije razlog da opterećuješ i mrežu Telenoru ili kome god + u EON server a pri tom ne gledaš TV sadržaj.
Ne moraš ti stick da isključuješ da bi zaustavi EON stream, ima stop dugme i posle treba 4 sekunde da nastaviš sa gledanjem kad gledaš.
 
citam da neko ima brzinu 80/20...
meni ide od 15 do 25 max a upload do 20 sa jednom antenicom.dal da ih zovem i zalim se?
 
Jel se meni cini ili je vip ovaj paket prebacio u neogranicen GB za protok upravo?
 
Juče sam uzeo Telenor home, pošto mi tv ne treba a mts optika još uvek ne ide i izgleda da sam pogrešio.
Pretpostavljao sam da će mi tih 100 GB biti malo ali mislio sam da ću nekako preživeti dok krene optika. Međutim, nakon što sam se priključio sinoć, i odmah povezao sve uređaje koje nisam koristio par dana, laptop, telefone, tablet, televizor, xbox one, krenula su razna ažuriranja, najviše na xbox-u , sistem i dve igrice, i naravno neke aplikacije i za svega par sati mi je otišlo 50 GB!
Frapirao sam se jer dok sam bio na kablovskom uopšte nisam razmišljao o potrošnji, pogledam uveče nešto na Youtube i na Kodiju odgledam film ili seriju ali uopšte nisam znao koliko otprilike trošim interneta.
Jedino pozitivno je da će mi ovih 100 GB za biti za ova tri dana do prvog nadam se dovoljno (jer se dobija svih 100 GB iako sam zaključio ugovor 28.), pa sam krenuo da skinem neke filmove da makar to sada iskoristim.
Dobro je neko rekao ranije da ovo nikako nije zamena za kablovski internet ali nisam imao drugo rešenje.
Iako je ugovor na 24 meseca, može da se odmah otplati ruter (15 000) i onda može da se raskine ugovor bilo kada, tako da čim krene mts optika raskidam.
Inače ja sam kod starog Merkatora na Novom Beogradu i brzina jedva pređe 20/20 Mb.
 
Nazad
Vrh Dno