Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ja koliko shvatam ako nisi raskinuo ugovor u prvih mesec dana, prihvatas te nove uslove...
 
Ovo je prvo obavestenje koje dobijam od njih oko ovih novih promena….ako su vec promenili naziv na …. 2018 red bi bio da ostane sve po starom...
 
Ovo je prvo obavestenje koje dobijam od njih oko ovih novih promena….ako su vec promenili naziv na …. 2018 red bi bio da ostane sve po starom...

To je promena naziva, a promenu uslova su objavili pocetkom marta kada je u roku od mesec dana bilo moguce raskinuti ugovor (slali su obavestenje uz racun a bilo je obavestenje i na sajtu u delu Obavestenje za korisnik-moze se videti jos uvek).
 
samo mi nije jasno kako mogu da naprave tako nesto a da ne obaveste korisnike licno, nisam zaludan da citam svaki dan njihov sajt I pratim sta ce da se desi... da li se neko zalio i trazi iste uslove kao i do sada? u poslednjeme mail-u pise da uslovu ostaju nepromenjeni…
pronasao sam link uz google jer im je inace sajt odlicno pregledan… ovde pise


"Počev od 01. aprila 2019. godine, nakon potrošenog internet saobraćaja po maksimalnoj brzini iz tarifnog paketa Telenor Home, Telenor Kućni Internet 100 i Telenor Kućni Internet 150 neće biti moguće korišćenje interneta po smanjenoj brzini, već samo uz aktivaciju tarifnog dodatka.""

U mail-u koji mi je stigao uz racun pise da su se paketi Telenor Kucni Internet 100 I 150 preimenovani u Telenor Kucni Internet 100 2018 i 150 2018, I po nazivu ostaju 4 razlicita paketa po meni za stare I za nove korisnike… nista poslacu mail telenoru pa cemo videti ako se vec neko raspitivao neka javi..
 
Poslednja izmena:
@KlOnKiO

Ja takođe nisam dobio obaveštenje o ukidanju 2 Mbps za KN. Sreća, pa sam ovde na forumu to saznao na vreme, i odmah raskinuo ugovor. Ali da, nisko s njihove strane.
U e-računu mi poslali obaveštenje o promeni imena iz Home u Kućni Internet (što se desilo pre 6 meseci) umesto obaveštenja o ukidanju ovih 2 Mbps. Good job! [emoji848] (5.3.2019.)
 
Poslednja izmena:
zna neko jel bolji ping nego kod vipovog neta? zbog igrica pitam...kod vipa mi bude oko 29-31ms do Austrije na Doti 2 EU East server.
 
Kao sto ste mi I rekli ali sam ipak morao da potvrdim receno mi je da ove promene se odnose i na stare korisnike iako nas nisu obavestili sve.... pisao sam zastitniku potrosaca da vidim da li moze on da pomogne...
 
Koja katastrofa od interneta danima u NS kod Sajma
4G protok Network Type: LTE

Signal uzasno varira od 1 do 3 crtice pa cak i nestane na 4G.
3G protok Network Type: WCDMA

Ruter Archer MR200
 
Poslednja izmena:
Aj do subote je i normalno da je bio slab ali ne znam sto je danas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uglavnom u vecernjim satima je jako los protok i signal. Evo jutros na 3-4 crtice signala kako izgleda
 
Svi stignu kucama,nakaceni na tvoju bqznu stanicu i crkne konj[emoji16]. Ovo je korektno, 30\30.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da je tako uvek bilo bi ok...
 
De zakaci se za neki drugi server, tipa SBB/RV/ExeNet... po pingu izgleda kao da se oba puta veza prebacuje na 3G.
 
Evo brzine u Zablju kod Novog Sada. Uglavnom su po ceo dan takve.
973b76c73cc092414f6cb00827a525df.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pozdrav ljudi, da li možda neko zna jel' Telenor usporava saobraćaj preko L2TP protokola? Kada sam nakačen na VPN brzina Interneta mi je oko 10-15 Mbps, bez VPN-a oko 90 Mbps. VPN je na ruteru TP Link R470T+ Broadband VPN Load Balance. Kada ubacim MTS karticu u modem, brzina sa VPN je oko 90% od brzine bez VPN, dok sa Telenor karticom je oko 10% sa VPN u poređenju bez. Ista priča i sa Vip-om, znatno sporije na VPN nego bez. Standardni portovi.
 
koja je konkretna brzina preko vpn na mts mrezi? 10-15 mbps ili vise? moguce da sam vpn ima ogranicenje, zavisi koji koristis?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Brzina je oko 60 Mbps, a bez VPN-a je oko 70 Mbps. VPN nema ograničenja, sam sam ga podesio a server ima simetrični link 100 Mbps, i nalazi se u Srbiji, ima odličan peering sa lokalnim provajderima preko SOX.

edit: evo aktuelan rezultat sa VPN na MTS, nemam rezultat bez VPN ali mislim da nije bitan. https://www.speedtest.net/result/8276650222
 
Poslednja izmena:
Nisam nikad probao L2TP preko 4G.

Koristim https://www.wireguard.com/ tunele za povezivanje lokacija. U OpenWRT firmware-u je podrška za ovaj vid tunela odlična.
Lokacije su na:
ExeNet optici
Telekom VDSLu
Vip 4G mreži

Nisam primetio bilo kakvo smanjenje brzine kroz taj vpn. Takođe, openvpn nema usporenja - njega koristim da se povezem sa laptopa i telefona na mreže kući i u kancelariji. Nisam primetio usporenje ni sa OpenVPN-om, jedino što je on procesorski baš zahtevan.
 
Da li je neko primetio da je download primetno (~2X) brzi kada je preostalo 50% i vise GB iz mesecnog paketa, nego kada ostane 20-30GB? Bas primetim razliku u brzini download-a (Istog fajla, sa istog servera) na pocetku meseca ili nakon kupovine dodatnih 50GB u toku meseca, u odnosu na to kada imam npr 20GB. Da li je uopste moguce za Telenor da ovo kontrolisu i kako da dokazem i da se zalim jer smatram da je ovo krsenje Ugovora s njihove strane?
 
Dok sam koristio Telenorov net nisam to nikada primetio (koristio sam ga 21 mesec)
 
verovatno je slucajnost ili je uzrokovano nekim drugim faktorima. kakve bi oni imali koristi da na taj nacin smanjuju brzinu..?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi, imam pitanje :) Da li da raskidam ugovor sa Telenorom? Plaćam 1599 din mesečno za 150 GB, podneo sam zahtev, pozvali su me i nisu hteli da mi puste popust niti bilo šta van standardne ponude... Da li postoji šansa da obezbedim popust ili im je toliko drago da im odu korisnici (pritom sam ove godine samo 3 puta zvao call centar, svaki put razgovor oko 30 sekundi, stoga im, obećavam :), nisam dosađivao) stoga ne daju popuste..? Sam internet mi dobro radi, pa ne znam. Jednog od interneta moram da se otarasim, pitanje je koji...

edit: Inače imam vip ali ne znam da li će da obezbede bolje funkcionisanje usluge na mojoj lokaciji u skorije vreme... Obećali su, ali ništa sigurno...
 
Poslednja izmena:
U pitanju je kocka tako da dobro razmisli da li vredi ako izgubis . Da li samo blefiras ili imas alternativu. Sve je individualno, nema pravila. Nekad podviju rep a nekad ti kazu zbogom.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Najbolje da ostanem kod Telenora, sad sam baš pogledao brzine,

b0c1bca6-6aa8-4211-8414-7b40847844ee.png


Niko od provajdera ne može da se meri sa ovim rezultatom.
 
vip ti je u svakom slucaju bolji za sve - manje cene i vece brzine, npr Kucni Net M je teorijski 10/2 a u praksi dobijas 13/6 uvek, plus nakon 100 GB imas neogranicen pristup po brzini 2/2, i sve to za 1100 din mesecno, plus ruter dobijas besplatno.
A kod telenora imas 100 GB po brzini od 10 Mb/s, pluis nemas neogranicen net posle 100 GB
 
^ Čovek napisa da kod njega vip ne radi dobro... Samo treba pročitati.
 
Milane, nemas mogucnost za MTS 4G tamo? 1600din izadje mSAT 100GB sa TVom.
 
Nazad
Vrh Dno