Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Bas da nema ni za 13/6 jacinu signala...

Ima signala kol'ko hoces, problem je kapacitet bazne. Ne mogu preko 5/0.2 da izvucem. Imam popust 50% dok ne rese problem. mts sam probao, relativno lose radi, kako kad. nekad uspe 4g+ i onda je 90/30, u suprotnom 15/20. vip ne mogu da raskinem jer ce me odrati sa naknadom stete zbog silnih popusta i meseci po 1 din, plus cena modema. ne znam sta da uradim. ono, ako hoce neko ugovor u telenoru moze ustupanje, ali mi je raskid skup.

https://www.speedtest.net/my-result/i/3274954384
 
Poslednja izmena:
@MilanKragujevic ja sam zainteresovan za ustupanje ugovora. Pisao sam ti na PM.
 
Odradio sam prenos vlasnistva kucnog neta na sebe ali mi app izbacuje da ne moze da se poveze tln home i moj postpaid broj jer na mom postpaidu imam 50% popusta na pretplatu. To je u redu jer na njihovom sajtu i pise da ne moze, ali cini mi se da je neko pisao da je i pored toga uspeo da aktivira. Listao sam temu ali nisam uspeo da nadjem, a mozda se i pogresno secam. Anybody?
 
Ja sam godinama imao 50% + Telenor više, a pisalo je da ne može. Nemam više potrebe za Telenor više, pa sam isključio taj drugi broj pre nekoliko meseci.
 
zavisi... mozda imaju neki bug u sistemu pa nekad i prodje aktivacija. ja sam imao telenor vise, pa sam deaktivirao internet broj a na postpaid broju uzeo 50% popusta a bonus mb od telenor vise su mi ostali evo godinu dana nakon toga.. verovatno greska u sistemu.. neka, ne zalim se.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Odradio sam prenos vlasnistva kucnog neta na sebe ali mi app izbacuje da ne moze da se poveze tln home i moj postpaid broj jer na mom postpaidu imam 50% popusta na pretplatu. To je u redu jer na njihovom sajtu i pise da ne moze, ali cini mi se da je neko pisao da je i pored toga uspeo da aktivira. Listao sam temu ali nisam uspeo da nadjem, a mozda se i pogresno secam. Anybody?

Niko nije uspeo da poveže 50% popust na postpaidu i Telenor home. Sigurna informacija.
 
Ja sam imao Superset pre aktivacije 50% popusta i nakon sto sam uzeo taj popust, momak sa kojim sam razgovarao (oko tih 50%) mi je rekao da ce se Superset mozda deaktivirati zbog popusta. Medjutim, nije. Aktivno mi je i dalje. Kapiram da mi je npr telenor home aktiviran pre 50% popusta na pretplatu da bi onda ostao aktivan, ali posto to radim nakon sto sam vec dobio 50%, onda ne prolazi.

Sta da se radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima, da li mozda znate, da li je ovaj Huawei ruter otljucan i za druge mreze ? Hvala
 
Pozdrav, forumasi.
Imam 4g ruter huawei b315s-22 i uz njega sam dobio jednu antenu (mislim da su svi dobili samo jednu). Posto ima dva mesta za antenu, a ja idem u planine, da li ce biti bolji signal ako kupim jos jednu antenu i dodam?
 
Ja imam obe antene trazio pri potpisivanju ugovora,inace kad nasrafim obe antene nelogicno signal uvek bude slabiji nego bez antena,tako da nemas potrebu,inace sa jednom antenom pazi na mesto gde je srafis mislim da je na mesto dva.
 
Hvala na informaciji! Probacu i jedno i drugo. Sada sam proverio, antena se ubacuje na mesto koje je blize SIM kartici, kad se stavlja samo jedna.Untitled.jpg
 
Kada se postavi da je APN "net", onda je tako na 3G mreži. Oduvek tako radi.

Sent from my Mi 9 SE
 
Moja kuća u Zemunu, test rađen u nedelju poslepodne/uveče:
4G NAT, ping 19, brzine 99.41/42.66
3G javna IP, ping 19, brzine 25.15/3.32
 
Da li je nekome istekao ugovor za telenor kucni internet i uspeo da uzme neki popust na isti kao sto dobijaju korisnici telefonije 50%?
 
Kako akrivirati dodatak od 50gb nakon potrošenih 150gb? Ne mogu otvoriti stranicu za aktiviranje dodatka a ne znam koji je broj kartice...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako akrivirati dodatak od 50gb nakon potrošenih 150gb? Ne mogu otvoriti stranicu za aktiviranje dodatka a ne znam koji je broj kartice...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Pozdrav! Da pokusas mozda pozvati call centar pa da na osnovu licnih podataka pronadju broj za tu internet karticu, i da onda izvrse aktivaciju 50 GB dodatka?
 
Zar ne piše broj telefona na svakom računu?
Ili ako imaš još jedan broj na svoje ime, instaliraj Telenor aplikaciju preko njega, a trebalo bi da se pojave i ostali brojevi na istom matičnom broju.
 
Da li je neko imao ovaj problem sa telenor home 150 internetom?
Uzeo sam internet pre 3 dana uprkos pricama da ne valja jer mi internet na telefonu radi poprilicno dobro, nakon ta 3 dana brzina je drasticno opala...
Takodje telenor navodi da je brzina 100 mbps, naravno bila je 20 mbps kada sam ga uzeo, ali zbog mnogih spoljnih faktora brzina je ta kakva je bla bla bla itd...
Konkretno sam postavio pitanje bas sto se toga tice da li je to prava brzina i dobio sam konkretan odgovor koji nije istina, i to sam saznao cim sam ga upalio prvi put.
Ukoliko ne resim problem nece dobiti dinara od mene samo mogu izaci na sud ako uopste imaju licencu da me tuze, i naravno -5 od 5 za rejting!

Ima li neko nekakvo resenje?


Telenor WIFI konekcija putem telefona na pola metra od rutera (ruter ima pun signal 4G mreze)

IMG_1756.PNG


Mobilni internet na mestu gde telefonski poziv povremeno puca (2 od 4 crtice mreze)

IMG_1757.PNG


Speed test na racunaru, ne znam da li je moguce da upload speed bude 3 puta veci (u nekim prethodnim testovima je bila razlika i do 5 puta)

Screenshot 2019-08-01 at 22.42.07.jpg
 
Prvi put čujem da nekome kažu koliku će brzinu imati.
Pokušaj na fin način da im vratiš paket ili nekako da se dogovoriš sa njima o prekidu ugovora, jer ako si potpisao ugovor sa njima, ti internet koristio, ne koristio tj radio on ili ne, tebi ce računi da stižu i ne treba im nikakva licenca da te tuže. Samo će da ti se nagomilaju računi.
 

Ubaci telenor home karticu u mobilni i onda izmeri brzinu.
Ako je brzina veća nego kada je kartica u ruteru problem može biti u sledećem (barem tako je bilo kod mene, ranije sam pisao o tome):
Telefon mi je 4g+ i kada sam ubacio telenor home karticu imao sam brzinu izmedju 50-80 Mbps, a kada mi je telenor home kartica mila u mifi 4g, brzina je bila između 10-20 Mbps.
Rešenje je 4g+ ruter.
 
Stavi da ti ruter radi samo u 4G rezimu pa ousti speed test opet

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Dzabe, nece mu pomoci. Sigurno su mu uvalili onaj glupi B311 ruter koji ima 4G-only rezim, nema mogucnost kao B315 da posebno biras 4G frekvencije 800 ili 1800 MHz.
Kad je 4G-only, 800 MHz je dominantnije jer je niza frekvencija i ima vecu penetraciju ipa su mu iz tog razloga takvi rezultati. Zato je dobro imati rutere na kojima mozes da biras 800 ili 1800 MHz
 
Vidim da Telenor hoće 5G da postavi na 22 GHz u ulici Vojvođanska na putu ka Surčinu. Lepo :) [ako je 5G, možda je backhaul za 4g]
 
To bi trebalo da je za fiksnu ne za 5G,za 5G se izdaju privremene dozvole što se može videti u rokovima važenja na sajtu RATEL-a.
 
Nazad
Vrh Dno