Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Prosto mi je neverovatno da se obakva ideja pojavila kao predlog :d
Odlazak u Telekom, potencijalne gužve. Povezivanje opreme na tek aktiviran port, uz mogućnost da nešto ne radi. Pa ako ne radi petkom poslepodne, ostaje da se nadaš da je sutra u smeni neko ko može da reši problem. Ponovni odlazak za raskid ugovora i vraćanje opreme.
Kapiram da je dostupnost porta najmanji problem :)
 
Ako povremeno koristis net na nekoj lokaciji ipak sam za vikend net. Jeftiniji za povremeno koriscenje, prakticniji. Jedino je "setup" malo veci (jer morate da kupite mifi).

Brzine koje mozete ocekivati na 800MHz su do 60/20Mbps (u idealnim uslovima).
 
Хвала свима на одговорима највероватније узимам ВИП викенд ако не искочи нешто боље.
 
Ne znam da li jos neko ima lose iskustvo sa Telenorovim kucnim netom ili sam u manjini..
Elem, desi mi se da nakon sto neprestano radi 24h+ hoce da se uspori dosta sam internet, i sve cesce mi se desava da ima jako spor odziv. Konkretno kliknem da otvorim neki sajt i on ga vrti i 5 sekundi stoji i nista se ne desava. U tom trenutku ako iskljucim WiFi on istog momenta otvori sajt putem mobilne mreze gde je gle cuda isto Telenor internet. Kako moze toliko bolje da radi Telenor na mobilnom nego preko kucnog rutera.. Ista je situacija i putem LAN kabla i nije zagusen etar..


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Da li mozda moze da se dobije od telenora neki test uredjaj sa karticom kao kod vip-a da se testira mreza, a I njihov home internet? Da li je neko probao da uzme?
 
Mikec, Telenor u 4G telefonu i Telenor Home preko WiFi u istom tom telefonu će garantovano brže raditi preko 4G. WiFi na ovom Huawei uredjaju nije baš sjajan. Ako se dobro sećam, max protok je bio 30mbps, a na kablu je išlo preko 80mbps. 4G preko Samsung S7 je još brži, na istoj lokaciji.
Da li ti tako radi i kada se povežeš preko računara na Telenor Home?
Probaj da resetuješ ruter, možda se nešto istripovao.

Andzhey09, kada sam ja uzeo Home paket (čim su prvi put ponudili), tražila mi je tačnu adresu gde cu pretežno koristiti internet da proveri kakav je signal. Rekao sam joj da već koristim 4G i da je dobar signal, ali je ona ipak ukucala adresu uz obrazlozenje da mora da proveri, jer kada potpišemo ugovor, nemam mogućnost da vratim uređaj i raskinem ugovor ako mi samo na nekoj određenoj lokaciji ne radi, a nemaju opciju testiranja pre potpisivanja. E sad, to je bilo pre više meseci, vredi proveriti ponovo.
 
Hvala svima na pomoći uzet je VIP vikend net više nego zadovoljan.
 
Mikec, Telenor u 4G telefonu i Telenor Home preko WiFi u istom tom telefonu će garantovano brže raditi preko 4G. WiFi na ovom Huawei uredjaju nije baš sjajan. Ako se dobro sećam, max protok je bio 30mbps, a na kablu je išlo preko 80mbps. 4G preko Samsung S7 je još brži, na istoj lokaciji.
Da li ti tako radi i kada se povežeš preko računara na Telenor Home?
Probaj da resetuješ ruter, možda se nešto istripovao.

Andzhey09, kada sam ja uzeo Home paket (čim su prvi put ponudili), tražila mi je tačnu adresu gde cu pretežno koristiti internet da proveri kakav je signal. Rekao sam joj da već koristim 4G i da je dobar signal, ali je ona ipak ukucala adresu uz obrazlozenje da mora da proveri, jer kada potpišemo ugovor, nemam mogućnost da vratim uređaj i raskinem ugovor ako mi samo na nekoj određenoj lokaciji ne radi, a nemaju opciju testiranja pre potpisivanja. E sad, to je bilo pre više meseci, vredi proveriti ponovo.

Kasno vidim odgovor..
Elem rezultati su sledeci, u ovom trenutku u 1 ujutro kada nije tako gust saobracaj:
Mobilni preko 4G 55/25
Racunar spojen kablom 25/2
Mobilni preko WiFi 6/3
* Svuda telenor server!

Kada resetujem ruter malo se poboljsa situacija al ubrzo opet ide u krug. Kriminalno je los ruter izgleda. Rekose mi da ga odnesem u poslovnicu da provere ali vec vidim da ce ovo ici preko RATELa..


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Moze li neko da me posavetuje kako da se obratim Ratel-u, neki kontakt ili kako da ih nadjem... jer za ovakvu uslugu stvarno ne bih placao ni da je 300din a kamoli 1600din. Lopovi...
Mene je vise muka da idem do poslovnicen ili da zovem 0639000 i da im objasnjavam jedno te isto da imam jako los signal, a da mi je brzina 5-8mb/s, s tim sto ponekad uopste ni nema konekcije, a oni meni kazu da li ste dobro podesili router, resetujte ga itd. Msm stvarno bezobrazluk. Danas sam dobio odgovor od sluzbe za reklamacije od 3 juna, oni poslali odgovor tek 13og, a ja na postu dobio tek 15og taj odgovor, gde su me normalno odbili, jer su rekli da mi je super signal na mojoj lokaciji (Hram)... Krajni rok za odgovor je trebao biti 8 dana, a ne 12... Naravno super mi je signal u ulici gde svugda naokolo celicno-betonske 8-mospratnice. Napolju u mojoj ulici mi je signal 107db, u stanu na prozoru (najbolje mesto) 114db. Poludecu... Sutra mi istice rok od 14 dana od kako sam uzeo to *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*...
 
To je signal na 4G? To jeste dobar signal, za 4G, ali nazalost, mreze padaju na 3G pod takvim signalom :( Ako mozes, probaj da forsiras 4G-only?

Sto se RATELa tice, imas odmah na glavnoj stranici prigovor na rad operatera:
http://portal.ratel.rs/cyr/complaint
 
To je signal na 4G? To jeste dobar signal, za 4G, ali nazalost, mreze padaju na 3G pod takvim signalom :( Ako mozes, probaj da forsiras 4G-only?

Sto se RATELa tice, imas odmah na glavnoj stranici prigovor na rad operatera:
http://portal.ratel.rs/cyr/complaint

Ma kakvi dobar signal (1crta), to je bukvalno na granici da ga uopste nema... sve sto je preko 115db je jako los 4g signal,ali ne radi se o tome, nego meni je receno kad uzimao da ce mi signal "pucati" koliko je dobar na mojoj lokaciji, ali daleko od toga, nego mi samo puca :)

Jel moze neko da me uputi kakl i sta da napisem Ratel-u? Jel neko imao iskustva sa njima?
 
Raskidaj odmah ako je sutra rok od 14 dana

Jel mozda znas kako mogu raskinuti ugovor, jer sam citao dole u ugovoru pise da imam rok od 14 dana da raskinem ugovor, ali kad god njima pomenem to oni kazu kao kakac rok od 14 dana, gde ste to videli itd... Na prodajnim mestima odnosno u poslovnicama oni kazu da ne primaju reklamacije, a ja dok sam cekao odgovor od njihove sluzbe za reklamacije proslo 11 dana i ako je rok samo 8 dana za odovor. Naravno odbili su mi zalbu uz odgovor da mi je super signal na mojoj lokaciji i da su videli da ja koristim internet bez smetnji, a ja ga koristio samo prvi dan kada sam testirao brzinu interneta preko speedtesta, odnosno i sled. dana kada sam probao to kod mog druga na vozdovcu, gde je signal bio 69db i brzina od preko 80mb/s. Ako neko moze da mi pomogne, sutra mi istice taj rok od 14 dana, ako on ista znaci.
 
Pazi, ja bih ga odmah raskinuo jer sam u stanju da ostanem u radnji dok ga ne raskinu. Vrlo sam uporan i sve završim. U obavezi su da raskinu ugovor. A ako ne žele, pozoveš menadžera prodavnice i na njegove oči pozoveš inspekciju i na njegove oči napišeš mejl ratelu gde detaljno opišeš problem i ko je menadžer radnje. Znaš kako će odmah da ti raskinu ugovor...
 
Iskoristi to za 14 dana sutra, slobodno, ako si online potpisao. Ako nisi, nemas to.pravo.
115dBm na 4G moze dobro da radi. Zavisi da li je LTE800 ILI LTE1800.

Imas ma RATELovom sajtu onaj link za zalbe, ako ne mozes ovo za 14 dana da iskoristis. Prati samo... napisi sto KRACE sta se desava samo.
 
Iskoristi to za 14 dana sutra, slobodno, ako si online potpisao. Ako nisi, nemas to.pravo.
115dBm na 4G moze dobro da radi. Zavisi da li je LTE800 ILI LTE1800.

Imas ma RATELovom sajtu onaj link za zalbe, ako ne mozes ovo za 14 dana da iskoristis. Prati samo... napisi sto KRACE sta se desava samo.

Nisam online uzimao, vec u poslovnici...
 
Ne znam da li je dozvoljen ovaj vid postova, pa molim moderatore da uklone ukoliko nije..

Dakle ustupam ugovor za Telenor Home internet sklopljen pre 6 meseci u trajanju jos 18 meseci.
U pitanju je stari paket od 100GB po maksimalnoj brzini za 1250din mesecno (za razliku od novog koji je 1300din i ogranicen na 10mbps).
Po mogucstvu Novi Sad i okolina da se lakse izorganizujemo ali nije obavezno.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Ево за Пауне нисам имао пуно времена па сам само сликао.По мени лепо ради.

20180622_131044.jpg

20180622_130955.jpg
 
Pozdrav svima, već neko vreme razmišljam o nekom Telenor internet paketu, imam i postpaid kod njih međutim 4G signal kod mene (novo naselje u Batajnici) nije baš sjajan, naročito na mojoj lokaciji. Oko 10/10 što mi je ipak nezadovoljavajuće. Zanima me i što se ugovora tiče, šta 150GB, UKUPAN saobraćaj ili samo download?
Ako ima još nekog iz bliže okoline neka podeli iskustvo, hvala puno!

Tapatalk
 
150 GB je zajedno za download i upload saobraćaj.
Što se tiče lokacije, ako ti je jačina 4G signala između -70 i -90 možeš uzeti. Ali ako je jačina od -90 pa do -120 dBm onda ti je praktično beskoristan. Izmeri na telefonu ako si već u telenoru
 
Hvala. Evo i meni su tako odgovorili sad na Twitteru, to je jako nepovoljno, katastrofa. Meni ne prelazi ovde 10/10, da se vraćam 10 godina unazad i to im plaćam 15€ ne pada mi na pamet. Imao sam tu ideju jer mi ide na nerve užasno loš TV program koji sa netom 60/4 na SBB plaćam 3300 pa sam mislio da imam samo net nekog operatera ali vidim da su to ćorava posla. Ko ne prati narodnjake i sport a treba mu internet užasno preplaćuje uslugu. U VIP odavno poverenja nemam, MTS ADSL sam imao (oni su iza konkurencije), tako da rešenja nema...
Ne znam kada će se neko od njih setiti da ponudi flat rate po nekoj savremenoj brzini pa i da se plati.

Tapatalk
 
Vidi dal možeš da uvedeš mts vdsl (50/8) za 2000din mesečno bez ugovirne obaveze. Sad su povećali znatno upload.
 
Pošto već postoji dobar kablovski net, a problem je lošija ponuda TV sadržaja, možda je bolje plaćati pretplatu za Netflix. Košta oko 10eur mesečno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zdravo,
moram i ja da se obratim za savet jer ludim.
Naime, preselila sam se proslog Septembra 15km od Nisa, da bih saznala da je ovde digitalna centrala i da nema teorije da se uvede adsl. Ovde je uglavnom Jotel, ali svi kukaju na njega, pa sam uzela Exe.
Posle godinu dana svakodnevnog vikanja na Exe tehnicku podrsku, odlucila sam da probam nesto bolje. E, sad, po Ratel-u i Vip i Telenor imaju baznu stanicu na istom mestu, samo sto mi iz Telenora tvrde da je poktivenost bolja. Vip mi je dao karticu koja meri 31/7 i neki mali WiFi uredjaj (bez kabla) koji meri od 9 do 18 UP. Telenor tvrdi da nema takve testne uredjaje. Sad ne znam sta da radim. AKo neko ima neki savet, da se bolje razume, molim vas, pomozite. Meni u sustini samo treba stabilan net, bez prekida, bez seckanja, bez zezanja.
Hvala.
 
Moras napisati tacan naziv mesta u kom se nalazis, da bih ti rekao sta je bolje.

A u svakom slucaju ti je bolji Telenor Home jer u Telenoru internet sesija traje dok je ruter ukljucen, dok se kod vipa veza prekida na svakih 12 sati gde taj prekid traje i do 1 minuta.
Samo na osnovu tvog mesta moram videti da li je 4G na 800 ili 1800 MHz. Samo mi treba naziv mesta
 
Da li moze da se uzme Telenor Home 100 sa uredjajem pa u toku ugovora prebaciti na Home 150?
 
Može da se menja tarifni profil bez problema tokom trajanja uo. Ja danas bio u delta city-ju, hteo sam da prenesem moj home net na drugu osobu,a radnik mi kaže da to nije moguće. Žurio sam pa nisam imao vremena za raspravu ili nekog šefa ,ali mi je prosto nemoguće da vip ima opciju ustupanja bilo koje vrste ugovora, a telenor nema.
 
Ja sam juče preuzeo Telenor Home paket od kolege sa foruma. Sve obavljeno u poslovnici za 5 minuta.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ima li neko taj ruter da proda od Telenora, sa SIM karticom Hom paket?
 
Nazad
Vrh Dno