Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

yugokoral

Poštovan
Učlanjen(a)
08.12.2014
Poruke
466
Poena
80
Kućni internet

Bežični 4G wifi ruter sa 100GB internet saobraćaja koji možeš da koristiš u svojoj kući ili bilo kom prostoru koji poželiš. Jednostavnim uključivanjem u struju odmah je spreman za korišćenje.

Ukoliko odabereš zaključenje ugovora bez kupovine uređaja, mesečna pretplata iznosi 1.250 RSD sa uključenim pdv-om. Za zaključenje ugovora uz kupovinu rutera ostvaruješ pravo na popust na pretplatu od 50%, tako da mesečna pretplata iznosi 625 RSD sa uključenim pdv-om, uz plaćanje mesečne rate za ruter u iznosu od 625 RSD sa uključenim pdv-om. Nakon potrošenih 100GB iz paketa, internet po smanjenoj brzini do 2 Mbps možeš da koristiš samo na Telenor Home pretplatničkom broju, a ne i na mobilnom postpejd broju koji si povezao sa Telenor Home paketom. 

Cekamo nove korisnike sa utiscima.....Da cujemo dal' je sta bolji od VIP-ovog kucnog neta :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Jeftiniji je trenutno od Vip-a za celu 1000din.[emoji4]
 
Utisci su da je to kucni net koji nije flat. Smisla bez.
 
Kako nije posle 100GB ide brzina 2/2 kao kod Vip-a
 
Meni je na vipu flat 10mbps za samo 1000 dinara

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ono što sam pitao:
Da li mogu uzeti samo karticu za 1250dinara mesečno, ubaciti taj SIM u mobilni telefon ili MiFi ruter, i da je koristim kao klasični mobilni internet?

Zdravo Slobodane, drago mi je što se interesuješ za našu novu ponudu, Telenor kućni internet. Kada bi stavio SIM u svoj 4G ruter, možeš da net koristiš na bilo kojoj lokaciji koja je pokrivena LTE signalom, a ukoliko se desi da isti nemaš, moguće je korišćenje i 3G mreže, bez brige. /Jelena
 
Meni je na vipu flat 10mbps za samo 1000 dinara

Ne spušta ti nakon 100 GB na 2 Mbps ili nikad nisi premašio tu potrošnju?

Prikazane brzine prenosa podataka važe samo za prvih 100 GB, nakon toga brzina preuzimanja podataka iznosi do 2Mb/s.

https://www.vipmobile.rs/privatni/internet/kucninet

Pride Vip Kućni net 10/2 košta 1000 dinara samo prvu polovinu ugovora, drugu košta 1300, dakle u proseku 1150. Doduše vidim u temi o njemu da su to skoro menjali.

Do skora je bilo 999 za KNET 1 svih 24 meseca. To su nesto menjali,sad drugih 12 kosta 1299. Bas im je dobra fora. :D
 
Poslednja izmena:
Cekamo nove korisnike sa utiscima.....Da cujemo dal' je sta bolji od VIP-ovog kucnog neta :)

Već je testiran na temi o Telenoru:

Test telenor home 64 blok indoor

Sent from my E6653 using Tapatalk
07a5631bccd2d9066681a15bd757cfac.jpg

Po Speedtestu Telenor se najgore kotira kad su u pitanju 4G rezultati iz prve polovine godine. Pretpostavljam da su malo smanjili razliku u međuvremenu.

TzcKtVF.png

http://www.speedtest.net/awards/reports/2017/2017_Vip_Serbia_Mobile.pdf
 
Poslednja izmena:
Meni dosta, jel mogu da odem da trazim neki uredjaj da isprobam mrezu u mom selu?
 
Jel neko probao da igra neke multiplayer igre preko ovog?Kakav je ping u igrama,i uopste kako se ponasa veza,dali puca ili tako nesto?
 
Veza je stabilna, ne puca, ne gubi se konekcija.
Bar kod mene na lokaciji
 
IP adrese su iza NAT?
Jel probao neko ovaj net za mrežu kojoj se pristupa preko VNC ili za remote video nadzor?
 
IP adrese su iza NAT-a kao na svim običnim postpaid internet paketima, APN koji se koristi za telenor home je "net".
 
Uzeo sam danas Telenor Home, potreban mi je za jedan veći događaj u oktobru, pa da isprobam do tada.

Stambena zgrada, Novi Beograd, blizina Suda, 12 spratova, ruter u prizemlju, veoma gusto drveće ispred i spuštene metalne roletne preko izloga. Kasno sam se setio da probam da podignem.
Sa internom antenom DL 20-22mbps, UL 15-16mbps
Sa eksternom antenom koja je stigla sa njim DL 15mbps, UL 10-11mbps

Zemun, privatna kuća, spušten na random mesto u kući, DL 30, UL 30. Preko WiFi, nisam probao na kabl.
U susednoj prostoriji S7 sa mojom postpaid karticom uredno gura 100/30, tako da ću pokušati da ga zakačim na kabal i eventualno potražim bolje mesto u kući. MAda je 30/30 meni sasvim prihvatljivo.

S obzirom da ja retko potrošim više od 30GB mesečno, a dobar deo je UL, jedina mana ovog sistema je NAT, jer ne mogu da koristim neke servise na koje sam navikao. Inače brzina, stabilnost veze, odziv, za sada je sve odlično.
 
^ Dolazi samo jedna eksterna antena sa uredjajem?
 
Da. U podešavanjima uređaja biraš da li je antena auto, interna, broj 1 ili obe. Posle nekoliko minuta testiranja, konketor antene je bio prilično zagrejan.
 
Kako jedna?Ja sam dobio uređaj sa dve eksterne antene.

Sent from my SM-T715 using Tapatalk
 
I meni je bilo nelogično kako samo jedna antena kad je LTE kod nas 2x2 MIMO. Ali tačno, dali su samo jednu antenu. Srećom na lokacijama gde ujak koristi Telenor Home, radi 60/20Mbps bez eksternih antena.

Inače, stvarno nelogična stvar.
 
Ne daju na probu, nego traže lokacije na kojima ćeš da koristiš, pa oni provere u svojoj baz pokrivenost i ako nije dobra pokrivenost, neće da ti prodaju paket.
Mada je malo glupo da provere naspram adrese, jer ja na Novom Beogradu u objektu imam na S7, otpilike, 15/8, a kada izađem napolje, okvirno 3x brže i UL i DL. Nisam probao da koristim uz sam izlog, jer je to svega nekoliko koraka razlike.

Što se njihovog rutera tiče, definitivno mu je WiFi loš.
Kada sam na 6-7 metara, ali različit sprat:


Kada sam na 3-4 metra, bez prepreka između:


Preko UTP:


Još da može da se plati za javnu ili statičku IP adresu, ja bih ovo koristio na svim lokacijama kao primarni interenet.
 
Ček' koji ste vi to uređaj dobili?
Ja eksternu antenu nisam dobio
 
sad me stavlja u dilemu to mi treba za cerku dok studira u N Sadu i tamo ce raditi sigurno e sad ovde kod mene pise pokriveno ali...
vipov radi i ovde kod mene i kod nje u stanu to smo testirali ali sam ja nesto za telenor !
 
Da li mozes da probas sa prepaid karticom telenora na toj lokaciji (u stanu). Ako radi, sa ovim ce raditi samo jos bolje.
 
Za sada ne
 
E to je novi info, nije bilo prvih dana od starta
 
Nazad
Vrh Dno