Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Nisi se presao, u idealnim uslovima bi mozda i izvlacio to ali nema idealnih uslova sem da utepas sve u komsiluku koji se kace na tu baznu stanicu[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
znaci prešao sam se...
mislio da obzirom da je max brzina 21mbit da ce bar 15 lsdno da vuče...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
3G je već "zastarela" tehnologija u smislu da se frekventni spektar koji koriste za 3G polako ali sigurno ustupa 4G tehnologiji, Telenor je prvi to uradio već na više mesta. Odnosno, smanje kapacitet 3G mreže da bi višestruko povećali kapacitet 4G mreže.

Tako da, 3G u svojim "zlatnim" danima je pružao brzine oko 20Mbps u downloadu, ali je tad 10GB koštalo 1000 dinara, i onda, ko je bio spreman da plati, dobijao je 20Mbps na 3G mreži.

I još jedno pitanje... da li imaš Kućni net od 100GB?
 
ne imam kucni od 150gb,znam da me kosta 1600din.uzeo od prijatelja nisam vezan ugovorom ali nemam njihov ruter.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa uzmi ruter, prodaju bas te iz Telenora za 4000 ili gurnes u neki telefon pa napravis hotspot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
gurnuo u s8 vuce oko 30mbit...ne moze vise

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sklopio danas ugovor, dobio ovaj huawei 4g router 2 kako ga vec zovu, centar beograda, krunska ulica, dl: 10-15, ul: 20 .. je l to to sto se dobija ili da se zalim ?
 
malo je...ti imas 4g al verovatno je mreza opterećena...pa ce od doba dana da ti zavisi brzina..

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa u centru Beograda, to ti je sto ti je. Preopterecene bazne stanice i eto rezultata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo bih telenor kucni net paket 150/maks brzina.
Trenutno sam na vip kucnom netu koji je 3 godine radio extra ali zadnjih 6mes uzas.
Zanima me da li je zte uredjaj iz vipa kompatibilan sa telenorovom net karticom?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Uzeo bih telenor kucni net paket 150/maks brzina.
Trenutno sam na vip kucnom netu koji je 3 godine radio extra ali zadnjih 6mes uzas.
Zanima me da li je zte uredjaj iz vipa kompatibilan sa telenorovom net karticom?

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
Jeste.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kao korisnik kucnog interneta dobio sam neku "super ponudu" i mogu da je ostvarim uz pdf koji donesem u poslovnicu: "Sve što treba da uradite je da posetite Telenor prodavnicu i ponesete ovo pismo sa sobom, kako biste otkrili
iznenađenje koje Vas čeka."

Je l' neko video šta je u pitanju, pretpostavljam da nema veze popust sa ovim internet paketima, već je pokušaj prodaje telefona/pretplate?
 
Da, radi se o tome da se potpise novi ugovor za mobilni na 24 meseca i dobijas 6 meseci po dinar, posle placas po punoj ceni. Ne znam sta je tu specijalo kad se vise isplati ponuda koju dobije skoro svako tj 50% popusta na pretplatu.
 
pozdrav. sta ovo citam na telenor sajtu,nakon potrosenih gigabajta,net se gasi i nemas nista. jel na pocetku imalo ono do 2mbit/s,a sad vise nema?
 
Da li neko koristi Telenor kućni net na Belim vodama u Beogradu i kakva su iskustva po pitanju brzine i usluge?
Ja sam na 4. spratu zgrade koja ima... 5,5 spratova. :) Iznad mene je stan koji na dodatnom nivou ima samo jednu sobu.
Ako nađem nekoga sa Telenor karticom, da li bi speedtest iz mog stana bio indikativan po pitanju onoga što mogu da očekujem i od kućnog neta ili nešto od ta dva kod njih ima prioritet?
 
Telenor kućni net 150 daje 150 GB podataka po maksimalnoj brzini za 1600 dinara mesečno.
S druge strane, dodatak Neograničeni net za pripejd korisnike daje 100 GB po maksimalnoj brzini za 1000 dinara 30 dana.
Da li sam dobro ovo razumeo, jer mi deluje da je druga opcija primamljivija? (verovatno bi mi bilo dovoljno i 20-30 GB mesečno)

Uzmem pripejd za 300 dinara. Posle na svaka 2 meseca dopunim kredit sa 200 dinara, da kartica ne istekne, plus neograničeni net za 1000. U proseku, 1100 dinara mesečno. Ubacim karticu u neki telefon koji ne koristim, uključim deljenje Interneta i koristim kao kućni net. Daleko od idealnog, pogotovo za po ceo dan, ali daleko jeftinije. Ili mi je promaklo nešto bitno?
 
Telenor kućni net 150 daje 150 GB podataka po maksimalnoj brzini za 1600 dinara mesečno.
S druge strane, dodatak Neograničeni net za pripejd korisnike daje 100 GB po maksimalnoj brzini za 1000 dinara 30 dana.
Da li sam dobro ovo razumeo, jer mi deluje da je druga opcija primamljivija? (verovatno bi mi bilo dovoljno i 20-30 GB mesečno)

Uzmem pripejd za 300 dinara. Posle na svaka 2 meseca dopunim kredit sa 200 dinara, da kartica ne istekne, plus neograničeni net za 1000. U proseku, 1100 dinara mesečno. Ubacim karticu u neki telefon koji ne koristim, uključim deljenje Interneta i koristim kao kućni net. Daleko od idealnog, pogotovo za po ceo dan, ali daleko jeftinije. Ili mi je promaklo nešto bitno?


moze biti da je tako,pitacu operatera na fejsbuku. ali ima jedan problem,prepaid sim kartica ne radi na 'net' APN-u,vec samo na 'internet' APN-u. a 'net' APN se mora koristiti jer tu su vec brzine,valjda? i sami su govorili o tome,upalite net APN bla bla,da dobijete najvece moguce brzine... a taj 'net' APN se dobija,kontam samo ako sklopis ugovor za kucni net. imao sam pre par godina ugovor i koristio sam net APN bez problema,sad vidim da na prepaid kartici taj APN vise ne radi.
 
Vip ima uzasnu pokrivenost i preopterecnost baznih stanica, ako na to mislis onda jesu bez konkurencije.

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
moze biti da je tako,pitacu operatera na fejsbuku. ali ima jedan problem,prepaid sim kartica ne radi na 'net' APN-u,vec samo na 'internet' APN-u. a 'net' APN se mora koristiti jer tu su vec brzine,valjda? i sami su govorili o tome,upalite net APN bla bla,da dobijete najvece moguce brzine... a taj 'net' APN se dobija,kontam samo ako sklopis ugovor za kucni net. imao sam pre par godina ugovor i koristio sam net APN bez problema,sad vidim da na prepaid kartici taj APN vise ne radi.


Ako pitaš, javi.
Bio malopre u poslovnici. Izgleda da si u pravu za APN, jer Kućni net navodno ne ulazi u opterećenje baznih stanica telefonima. I koristi 4g+ (pripejd 4g) i navodno ima jači signal.
Cena je1600 dinara samo uz ugovor na 24 meseca.
Za Bele vode kažu "maksimalan protok". Kada sam pitao koliko - "sigurno 40, možda i 60" (tonom, kao da je rekao 400-600).
Ja gledam kako kače sa telefona slike sa brzinama preko 200. Nisam dobio odgovor kako to.
A upload? "5,78", kao iz topa. ?! Kažu da je to ograničeno svima? Dakle, niko na Telenor mreži nema upload veći od 5,78?

Ispade da se za tih 1600 dinara dobija samo šarena laža. Ili nešto tu ipak nije tako?
Sad me stvarno kopka da uzmem pripejd karticu i vidim koje su brzine.
 
Ima tu gluposti sto ti je napricala. Ja nisam video da neko izvlaci preko 200 na tim njihovim 4g modemima. Upload nije ogranicen, meni je konstantan oko 30-40 tamo gde koristim Telenor home a to je selo 25km od Ns. Sto se tice download, mislim da nisam izmerio nikad preko 50 ali je i to konstatno. Odgledao sam bar 50 tak filmova Na Netflixu i to u FHd i ni jednom nije secnulo.

Poenta ti je da su ti brzine konstantne. Sta ti znaci da imas 100 u downloadu ako to uvece padne na 10.

Bolje i 30-30 ali konstantno, barem ja tako mislim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala. Slažem se da je konstantnost odlična stvar, ali s druge strane ja ne koristim Netflix. Ako 4g može da tera i 200, a kažu mi da je dostupan "maksimalan protok" onda očekujem svakako preko 100, a da ne pada ispod 60-70, recimo. Ništa, moraću da uzmem prepaid karticu, za koju kažu da je mnogo lošija opcija, pa da probam. Sad ima ovo 300 din za 7 dana i 5 GB neta ili 500 din za 15 dana i 10 GB, pa da proverim kako radi i koje su brzine. Ako je ruter 4g+ i ima jači signal, morao bi da bude smo bolji. Samo mi smeta uo na 2 godine, jer očekujem da ću mnogo pre toga biti u mogućnosti da uzmem nešto mnogo bolje i jeftinije. Ako prepaid radi dovoljno dobro, onda ću ozbiljno razmisliti i o kombinaciji koju pomenuh - prepaid + neograničeni net, pa u stari (lte) telefon na kom uključim deljenje neta.
 
Mislim da ti pripejd nece dati pravu sliku. Neko je spominjao da postoji prioriteti a da je Home na poslednjem mestu. Nisam siguran za to ali spominjalo se ovde na forumu.

Sto se tice 2g igovorne obaveze, jeste puno ali uradi sto sam i ja. Nasao lika koji ustupa svoju ugovornu, mislim da mu je ostalo 5 meseci( to je bilo odlicno, nadao sam se da ne bude vise od godinu preostalo) tako da mi istice u aprilu. Uzao sam ga jer mi treba 2 puta mesecno po 2,3 dana max kad sam van grada i svoje kuce. 2 g mi je bilo puno za takvu upotrebu . Jos sam vezao i postpaid za to i milina.

Listaj oglase, dosta njih ustupa ugovorne obaveze pa nadji nesto pristojno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U martu mi istice ugovorna obaveza. Oni ne nude za home nista specijalno prilikom obnove?
 
Koliko znam, ne. Tu su kruti. Ja sam ih molio da mi ukinu 50% popist na pretplatu da bih mogao preci na neki paket sa punom cenom i tako uvezati broj da deli internet sa Homom. Jedva su mi izasli u susret, 6 agenata i 4 odlaska u poslovnicu. Ja hocu da im platim vise a oni se otimali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pre (par godina) su meni nudili 50% vise neta za produzetak UO. a kad sam resio da ugasim broj, nudili su i 50% nizu cenu (bez dodatnih gb) da ne ugasim broj. nije mi svakako trebao vise njihov internet pa sam svakako iskljucio broj.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Meni bi odgovarao ovaj popust ali ne verujem da će to da nude. Videćemo. Tražiću preko Tvitera da me neko kontaktira pa ćemo videti kako će ići. Modem novi mi ne treba svakako jer ovaj završava posao skroz ok.

Hvala vam.
 
Ako pitaš, javi.
Bio malopre u poslovnici. Izgleda da si u pravu za APN, jer Kućni net navodno ne ulazi u opterećenje baznih stanica telefonima. I koristi 4g+ (pripejd 4g) i navodno ima jači signal.
Cena je1600 dinara samo uz ugovor na 24 meseca.
Za Bele vode kažu "maksimalan protok". Kada sam pitao koliko - "sigurno 40, možda i 60" (tonom, kao da je rekao 400-600).
Ja gledam kako kače sa telefona slike sa brzinama preko 200. Nisam dobio odgovor kako to.
A upload? "5,78", kao iz topa. ?! Kažu da je to ograničeno svima? Dakle, niko na Telenor mreži nema upload veći od 5,78?

Ispade da se za tih 1600 dinara dobija samo šarena laža. Ili nešto tu ipak nije tako?
Sad me stvarno kopka da uzmem pripejd karticu i vidim koje su brzine.


ne znam gde se nalazis,uzmi sim karticu na telefonu i cell mapper aplikaciju pa proveri koje sektore imas. a ti sto kazu da imaju 150-200,oni su u gradu,blize centru i hvataju 4g+ signal,koji je naprednija tehnologija gde ruter/telefon prima vise razlicitih signala i frekvencija u isto vreme. kod mene ima jedan jedini sektor na 800mhz,tako da ne mogu da ocekujem nista vise od 30-40...
 
Nazad
Vrh Dno