Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Na starom Telenor Home paketu je još u aprilu ukinut neograničen pristup po brzini od 2 Mb/s.
Što se tiče cene i brzine sve je ostalo isto - za sada je i dalje 1250 din za 100 GB po max brzini.
Najbolje je da ih zoveš i pitaš šta se dešava sa tim starim paketom kad mu istekne ugovorna obaveza.
 
Poslednja izmena:
Meni je istekla ugovorna obaveza na 100GB za 1250 dinara. Samo se promenila struktura računa sa 650 (1250 sa 50% popusta) za paket plus 650 za uređaj na 1250 za paket. I u praksi je sve ostalo isto. Za nekih 3 godine, nikada nisam potrošio 100GB/mesec, pa ne znam sta se dešava posle.
 
I meni je istekla ugovorna obaveza prošle godine u decembru, cena je za sada ostala ista , 150Gb za 1599 din
 
A zašto sve to maltretiranje sa ugovorima?
Doduše,nisam u Srbiji,međutim kada sam skoknuo za Novu godinu imao sam i kupio na pripejdu 120gb za 999din.
Kad potrošiš tih 120 kupiš novih 120 itd.
U čemu je "kvaka"?
 
to je bila promocija samo za ng

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Ah,sada vidim da ne postoji više opcija 120 gb.
Ima za iste pare ali 12.gb,šteta.
 
kolko moze da traje 150GB ako net koristim za foto-video produkciju, renderovanje itd? Gledam youtube u 1080 uglavnom...
 
Below are the internet download speed recommendations per stream for playing TV shows and movies through Netflix.

0.5 Megabits per second - Required broadband connection speed

1.5 Megabits per second - Recommended broadband connection speed

3.0 Megabits per second - Recommended for SD quality

5.0 Megabits per second - Recommended for HD quality

25 Megabits per second - Recommended for Ultra HD quality

YouTube

SD (up to 720p) - minimum 1.5mbps
HD (1080p) - minimum 3mbps
Ultra HD (4K) - minimum 13mbps
 
Poslednja izmena:
Prosao sam dva ugovora telenor interneta. Imam dva rutera onaj sa baterijom beli mali i b315 sa antenom koji nema bateriju. Ovaj drugi koristim dve godine normalno ali pre par meseci nisam mogao da u jednoj onlajn igri udjem u bilo koju sobu, osim u dve tri. Mogu da udjem samo u sobe koje je otvorio neko ko ima takodje Symetric NAT kao i ja. U podesavanjima podesim na Cone NAT ali i dalje se dijagnostifikuje Symetric NAT. Na starom ruteru mogu da se konektujem u sve sobe ali na ovom b315 ne mogu. Znaci problem je u tom NATu. Vrlo cudno da sve normalno radi na starom ruteru a na novom ne iako je isti proizvodjac ista kartica itd. Otvorio sam bio temu evo ovde detaljnije: https://forum.benchmark.rs/showthre...a-ruterom-Symmetric-NAT&p=6033106#post6033106
 
Poslednja izmena:
Moze li se na neki nacin proveriti potrosnja interneta za tekuci mesec?

Koristim stari Telenor Home paket koji placam 1.250 dinara mesecno.
 
Edit: Uspeo sam. Ulogovao sam se na svoj Telenor nalog i povezao sam broj telefona koji je u ruteru sa nalogom.

Vidim da postoji i neki link na kojem je moguce videti preostali saobracaj za tekuci mesec i bez potrebe da se osoba uloguje. I kada sam se izlogovao i dalje mi pise kolicina preostalog saobracaja, verovatno na osnovu prepoznavanja samog rutera.
 
Sa kartice na kojoj je aktivan Telenor Home broj odes samo na telenor.rs/internet
Ovo radi i ako nemas Telenor nalog.
 
Pozdrav! Da li se vama na Moj Telenor portalu pojavljuje dodatakDodaj minute: Omiljeni broj, iako na brojevima namenjenim za Kućni net nije dozvoljena voice usluga?
 
^ Kod mene se to vidi, ne verujem da je ni na mom broju aktivna voice usluga, imam samo ovaj kucni net u Telenoru i nista vise osim toga.

Meni se desava cesto u poslednjih godinu i vise dana da kada ukucam neku adresu u pretrazivacu iz nekog razloga to ucitavanje zastane na neko vreme. Bas je primetno da mu treba vremena, iako recimo youtube u isto vreme radi bez seckanja.

Naisao sam na jedan predlog:

Malopre unutar pet minuta su me i komšija na hodniku i ortak preko poruka pitali šta da rade jer je počeo da im štuca Net. Elem, Viber i slični servisi im rade bez problema, ali dugo čekaju dok počne da im otvara stranicu u browseru.

Pošto Viber radi direktno sa IP adresom druge strane, a surfovanje zahteva da vam nadležni DNS server javi gde se nalazi stranica koju tražite, očigledno je da je tu problem. Iz mog iskustva, domaći provajderi drže servere gde su im DNS-ovi na ivici funkcionisanja, tako da u tekućoj situaciji gde je povećan saobraćaj oni grcaju i ne mogu da usluže sve korisnike.

Jednostavno rešenje je da na svom kućnom ruteru, u DHCP sekciji, forsirate da on vašim uređajima isporučuje neke pouzdane DNS-ove, kao što su npr. Googleovi: 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Ovoj dvojici je to momentalno rešilo stvar, nadam se da će i vama koji ste iskusili slične probleme :)



Ja sam se ulogovao na ovaj Huawei b315s-22 ruter, ali ne vidim ova podesavanja.
Ovo se kod nas ne moze podesiti prema uputstvu?
 
Imam Huawei B311S. U podešavanjima ne postoji opcija za promenu DNS-a. Čini mi se da ima opcija da se DNS promeni samo za konekcije preko LAN porta, a ne i za wifi klijente. Davno sam to čačkao, pa sam zaboravio koje su tačno opcije. Proveriću opet pa javljam.
 
Jedan mali off:
Planiram sa porodicom vikend van BG-a a ne kupuje mi se u Telenoru onaj Modem 7.2 da bih imao internet u selu gde idem:smoke:

Tj trenutno ne mogu da dam 3000 za vikend samo za to...uz ostalu režiju:trust:

Da li bi neko pozajmio ovaj modem na vikend(ja bih naravno uplatio dopunu)?:D

Hvala:wave:
 
Kod vipa se dobijaju odredjene brzine neta po paketima, najmanji paket je 10/2 Mbps a ujedno i najjeftiniji. Telenor za 1250 din ne limitira brzinu prvih 100GB, tako da je teoretski maksimum 150/50 Mbps, zavisno od lokacije. Plus je telenorov ruter gigabitni.

Da li kod starih korisnika koji su koristili paket po nazivu Telenor Home (koji je bio aktuelan u prodaji krajem 2017. i pocetkom 2018.) i dalje vazi da se ne limitira brzina na prvih 100GB, ili je to naknadno promenjeno od strane Telenora?
 
Sorry, nije direktan odgovor. Zanima me da li Telenor nudi nove rutere? Ja sam korisnik Kucnog neta od pocetka 2019. godine, i dobio sam Huawei B311S.
 
kolko moze da traje 150GB ako net koristim za foto-video produkciju, renderovanje itd? Gledam youtube u 1080 uglavnom...

Tesko je dati pouzdan odgovor posto sve zavisi od toga koliko vremena neko provodi za racunarom, kakve su navike, kakve sve aktivnosti ima. To svako mora za sebe licno da proceni.

Ja dok radim ne uspem da potrosim ni 50 GB, ali to znaci da sam za racunarom samo radnim danima posle 6 i vikendom.

Sad kada radim od kuce 100 GB mi je malo.

Gledati youtube u 1080 ne znaci nista vec je vazno koliko se cesto gleda.
 
Nude li nesto u Telenoru kada korisnik nakon isteka ugovorne obaveze zapreti raskidom ugovora (vise GB, manju pretplatu)?
 
meni su pre nudili 50% popusta na pretplatu, nakon sto sam podneo zahtev za raskid.. al to je bilo pre neku godinu.. ne znam kakvo je sad stanje.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Znaci sada su cene kao u Vipu stim što u Vipu nakon potrošenih gb imas i dalje net po brzini 2 mbps a u Telenoru samo uz dodatak. Ako sam dobro razumeo sa sajta.
Vip kucni moze da se seta praktično svuda, a Telenor?
Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Telenor isto mozes svuda po Srbiji da setas. Samo sto u Telenoru nemas net po brzini od 2 Mb/s nakon potrosenih GB iz paketa, moras da dokupis dodatak
 
Ustupam Telenor Kucni Net od 150GB, pretplata 1599din, ugovor istice u oktobru. Obavezan prenos ugovora. Ako je neko zainteresovan neka mi posalje poruku.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Već dva puta me zovu iz Telenora, nude mi produženje ugovora. Meni je istekao stari ugovor od 100 GB koji plaćam 1250 din a sad mi kao nude da sklopim novi ugovor za paket od 150 GB po istoj ceni po kojoj plaćam ovaj stari i da dobijem neki novi beli ruter. To je kao akcija do kraja maja. Ne verujem da ću preći jer meni ovo služi samo kao rezervni net i povezao sam telefon tako da za te pare mogu na telefonu da koristim tih 100 GB. A za kućnu upotrebu je to vrlo mala količina,za strimovanje filmova, potroši se za par dana plus brzina je vrlo loša, retko pređe 20 mb a najčešće ispod deset.
 
Nazad
Vrh Dno