Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Pozdrav narode,

Želim da podelim svoje iskustvo u proteklih 7 dana, a vezano je za gore pomenuti net. Takođe, voleo bih da mi neko pomogne, od iskusnijih korisnika (sadašnjih i bivših)

Ovako, pre 7 dana u poslovnici sam uzeo Kućni Internet 150GB. Rečeno je da je brzina najveća u tom paketu, kao i da je mrežna pokrivenost na Karaburmi u najboljoj zoni.

Odmah pošto sam povezao net, video sam da brzine uopšte nisu sjajne, tačnije očajne su. Dovoljno je pustiti smart TV, i net bukvalno ne može da ga iznese. Secka an svakih par sekundi. Jednostavno ne može da se sastavi. Ne daj Bože, da se zakačiš na još neki uređaj, tada od gledanja bilo čega, nema ništa.

Brzine se kreću na speed testovima od 2-10mbs download, 10-30 upload. U večernjim satima se dešava da oadne i ispod 2.

Uradim sledeće:

Promenim IP podešavanja, ubodem antenu. Ponovo nema promene.

Uputim zahtev za reklamaciju, odnesem uređaj u poslovnicu, da im vratim. Oni vele: "kontaktiraće Vas kolege iz tehničkog sektora. Ukoliko ne budete zadovoljni, možete vratiti internet, da ne vraćate sada, da ne plaćate troškove." Ok, iskuliram se i sačekam tehničku službu, koja se javi i traži da se prijavim na IP, i uputi me na sve onošto sam već izmenio. Kada su videli da nemaju ništa još da dodaju: " proveriće signal i mrežnu pokrivenost neko od kolega za vašu adresu, pa vam pišu na reklamaciju u pisanoj formi. "

P.s.zavoravio sam da napomenem da je uređaj Huawei 311( zadnje 3 cifre)
Tako da trenutno čekam odgovor. A dok ga čekam, voleo bih da čujem neka od vaših iskustava:

1. Da li ste raskidali ugovor zbog lošeg signala?
2. Da li je moguće da se raskine, bez penala, isplate i sl., jer jednostavno ne želim da olaćam dial-up 1600rsd.?
3. Da li je problem do rutera?
4. Kolike su vaše brzine?

Ako se setim još nekog pitanja, pišem :)

Pozdrav
Isti sam imao problem vrati koji post iznad i videces kako je kod mene reseno. Tako je izgleda u celoj Srbiji.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Naravno da jeste, kao i svaki drugi ugovor
Ne moze da se raskine ugovor bez penala, sem ako operater sam tako ne pristane tj izadje u susret kao meni . Moze na sud pa posle sve godine mrcarenja. Tako da ih ne treba previse ljutiti.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Operater mora da pristane, plati razliku u ceni (izmedju pune i te s popustom) za toliko koliko je koristio i dovidjenja.
 
Hvala druže, pročitao sam, ali nisam siguran važi li to svuda :) Nadam se da će i meni takav rasolet biti. Protok upravo: 1,62mbps - 8,68mbps.
 
Isti sam imao problem vrati koji post iznad i videces kako je kod mene reseno. Tako je izgleda u celoj Srbiji.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

"Poštovani,

Odgovor na prigovor poslat je na poštansku adresu za dostavu računa evidentiranu u našem sistemu, a možete ga podići u bilo kom momentu i u najbližoj Telenor prodavnici.

S poštovanjem,"

Jesi ovakav uvod za odgovor dobio?
 
"Poštovani,

Odgovor na prigovor poslat je na poštansku adresu za dostavu računa evidentiranu u našem sistemu, a možete ga podići u bilo kom momentu i u najbližoj Telenor prodavnici.

S poštovanjem,"

Jesi ovakav uvod za odgovor dobio?

Prigovor odbijen, kažu ne mogu da ostavrujem potrošnju, a do signala je problem zbog drugih faktora, jer je pomrivenost odlična. Udaram sad replay, pa ćemo da vidimo rasplet. Zaista mi ne pada na pamet da plaćam ovako nešto. Predlažete inspekciju, advokata ili nešto slično ukoliko nastave da budu bezobrazni?
 
Da li je neko dobio propratno pismo sa racunom za septembar za super ponudu koja vas ceka u telenoru koja moze sa donosenjem tog pisma u poslovnici da se iskoristi do 31.12.2020(telenor kucni internet).?16019617567241307619466.jpg
 
Poslednja izmena:
Ја сам добио исто то на email уз е-рачун.
Немам њихов интернет, имам PostPaid уговор за број телефона, који је истекао у јуну.
 
Ja sam isto to dobio, imam samo njihov kucni internet. U pitanju je ponuda da uzmem bilo koji postpaid paket za mobilni telefon uz ugovor na 2 god i prvih 6 meseci ne bih placao nista.
 
Moze li se na tom njihovom modemu koji daju forsirati 4g?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, ja imam Huawei B315 i na njemu može.
 
To nisam ni ocekivao da moze, bitno da forsira 4g.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li ima neko, blize NS, da bi da se resi Telenor home 150 paketa a ja da preuzmem ugovornu obavezu? Naravno da nije ostalo jos godinu i po pretplate jer cu onda uzeti ja na 2g[emoji16] .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2 godine nisam imao apsolutno nikakvih problema s telenorom. Bio mi je spas kad mi zakaže drugi net, uvek me je vadio kad mi hitno zatreba net zbog posla. U avgustu je isteklo 2 godine, nastavio sam da placam redovno i koristim bez novog ugovora. Pre par dana je počeo da zeza, da puca, radi nestabilno i sa smanjenim protokom. Inače živim na selu u okolini Niša, signal nije najbolji, ali sam uzeo drugi modem pre nekog vremena Huawei B529s i sa homemade antenama je protok uglavnom bio 30/60, u večernjim satima nekada download i do 15. Tako me je služilo sve vreme.
Ali od pre par dana se nešto dešava. Tipa na telefonu na Telenor pripejd klasičnoj kartici ostvarim recimo 20/10, ili 20/20, a kad je ubacim u modem gore navedene brzine. Ubacim Kućni net karticu u telefon i brzina spadne na tipa 3-5/2, puca veza, ping skače itd. Da l' je do kartice ili šta je, nisam još stigao da pozovem da vidim i da reklamira, ali eto prvi ozbiljan problem za ove 2 godine
 
Da li je neko dobio propratno pismo sa racunom za septembar za super ponudu koja vas ceka u telenoru koja moze sa donosenjem tog pisma u poslovnici da se iskoristi do 31.12.2020(telenor kucni internet).?Pogledajte prilog 290757

Dobio sam i ja to pismo na mail.

Ova ponuda se uopste ne odnosi na pakete za kucni internet, samo za obicne postpaid mobilne ugovore?
 
Da pokusavaju da navuku ljude da uzmu nihov broj,ali preskupi su u mts ima bez ikakvog takozvanog gratisa za iste pare cak I povoljnije I vise interneta.Sramota za telenor,pozdravicemo se uskoro.
 
Razume li se neko u antenice za 4g modeme? Ne znam koju da uzmem za Huawei B311s pa bi mi pomoc dobrodosla


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Huawei B311s bi trebalo da dolazi sa jednom rabbit ear antenom - mozes da guglas "Huawei B311 B311s B311as Router 3G 4G LTE External Antenna SMA Connector".
Ako ona ne odradjuje posao, ima par ljudi na kupujemprodajem koji prodaju spoljne 4G antene, samo je bitno da kabl ima SMA muski konektor.
 
Mislio sam na unutrasnje, . Gledao sam neke sa 18-20db ali za b i g a ne spominju n standard pa ne znam da li ce to znaciti da n ne pojacava. Razmisljao sam neku malo jacu od standardne. Da li bi smetalo ako je dual band antena ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da si malo pomešao wifi antene i one za 3G/4G signal. Ove druge neće pojačati wifi.
 
Nisam, to su sve wifi koje se uvrcu u modem. Racunam da je to za pojacavanje wifi signala a ne 4g signala ili gresim? Ne treba mi pojacavanje 4g nego samo wifi . Pustio bi link ali ne smem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čini mi se da bi eksterna antena za B311S pojačavala signal mobilne mreže, a nažalost ne i wifi. Ko sa ovim ima više iskustva, slobodno ispravite. :)
 
Antena je za bolji prijem LTE signala sa bazne stanice a ne za Wi-Fi!
 
Zahvaljujem na razjasnjenju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
imam kucni net na Vodafone mi-fi 3g 207,brzina je ocaj jedva ide oko 10mbit...dal neko ima savet kako bih mogao da poboljšam brzinu, unapred hvala

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne moze bolje na 3g.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
znaci prešao sam se...
mislio da obzirom da je max brzina 21mbit da ce bar 15 lsdno da vuče...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno