Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Ja sam otišao u poslovnicu, dobio karticu i uređaj na test 24h.
 
Jel neko uspeo da izvuce neki popust na paket? Imam 2 njihova broja na pretplati i uzeo bi Home 150 da se nadje pa ne znam jel moze neki popust da se dobije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel neko uspeo da izvuce neki popust na paket? Imam 2 njihova broja na pretplati i uzeo bi Home 150 da se nadje pa ne znam jel moze neki popust da se dobije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Potpisao sam prekjuce ovaj manji od 100GB. Isto imam dva broja i jedino sto sam dobio mimo standardne opreme je extra antena za domet. Cena je iz redovne ponude 1200.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rekao bi im gde da stave antenu[emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^ Ja sam im pisao da bih potpisao novi ugovor na dve godine uz paket 150 ukoliko bih dobio neko umanjenje pretplate, cak i bez rutera, ali posto su samo napisali da je "ponuda vec smanjena" nisam hteo da potpisujem novi ugovor.
 
Ako se naruči online imate pravo raskida Ugovora u roku od 14 dana.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Uzeo sam telenor kucni net 150gb, i prvog dana vec problem. Ujutru i tako do 15h protok 40 do 70mbps, od 16h pada na 1 do 2mbps, sve do jutra. Sta sad raditi... Pustio sam im reklamaciju, ali mislim da ce me otkaciti....signal na ruteru super a protok 1 mbps... Jos vratio i uredhaj kod njih u poslovnici u centru mesta gde je signal uvek jak i tamo probali i isto.... Kazu nema raskida ugovora bez penala.... Koja je tu moja krivica.... Sta raditi? Hvala

Ujutru i uvece



Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Pogledajte prilog 288628Pogledajte prilog 288629
 
Poslednja izmena:
@Alexxx1 Da li mozes proveriti da li se isti problem desava sa nekom drugom Telenor prepaid karticom?
 
@Alexxx1 Da li mozes proveriti da li se isti problem desava sa nekom drugom Telenor prepaid karticom?
Evo upravo drzim telefon sa jos jednom postpaid karticom telenor i radi 4g recimo oko 30ak mbps dok kod mene 0.5 mpbs. Kod rutera nije problem provereno, jer sam vadio tu karticu i stavljao u telefon i isto. Nemam prepaid karticu da probam al mislim da je i nepotrebno jer na istoj lokaciji jedna radi jedna ne. Da li postoji mogucnost da mi limitiraji karticu iz nekog njima poznatog razloga...mozda je to politika u manjim mestima da limitiraju one koji iskacu iz nekog proseka....


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
abc02a1eeb38c360bb83ec9bb58c1d29.jpg
 
Poslednja izmena:
slikaj im/snimaj uporedni speedtest sa neke druge kartice i sa te internet kartice.. smaraj ih javno na twitteru povodom toga.. mozda odreaguju da provere sta je problem.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Probaj možda objasniti situaciju na mail [email protected].
Poslao sam juce. Da mi je neko pricao da cu sa Telenorom imati problem nasmejao bih mu se, ali sad.... Evo kod burazera Vip kucni net i njemu protok za nijansu slabiji nego danas, al opet oko 7, 8 mbps, do duse on ima onaj Vip na 10 mbps pa je logicno da to bude nesto manje.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
slikaj im/snimaj uporedni speedtest sa neke druge kartice i sa te internet kartice.. smaraj ih javno na twitteru povodom toga.. mozda odreaguju da provere sta je problem.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
Tnks. Sutra napadam Twitter. Moracu tako....

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Evo upravo drzim telefon sa jos jednom postpaid karticom telenor i radi 4g recimo oko 30ak mbps dok kod mene 0.5 mpbs. Kod rutera nije problem provereno, jer sam vadio tu karticu i stavljao u telefon i isto. Nemam prepaid karticu da probam al mislim da je i nepotrebno jer na istoj lokaciji jedna radi jedna ne. Da li postoji mogucnost da mi limitiraji karticu iz nekog njima poznatog razloga...mozda je to politika u manjim mestima da limitiraju one koji iskacu iz nekog proseka....

Prilikom ovakvih testova treba obavezno znati koja je bazna stanica u pitanju i koji su parametri veze (kvalitet signala).

A kada se porede dva uređaja na istoj lokaciji treba imati u vidu da vrlo lako i često nisu nakačeni na istu baznu stanicu, pa otuda i razlike.



Inače, redosled prioriteta za svaku BS je: postpaid, pripaid i na kraju je Kucni net. To se najlakše uoči kada su bazne stanice preopterećene.
 
Poslednja izmena:
Prilikom ovakvih testova treba obavezno znati koja je bazna stanica u pitanju i koji su parametri veze (kvalitet signala).

A kada se porede dva uređaja na istoj lokaciji treba imati u vidu da vrlo lako i često nisu nakačeni na istu baznu stanicu, pa otuda i razlike.



Inače, redosled prioriteta za svaku BS je: postpaid, pripaid i na kraju je Kucni net. To se najlakše uoči kada su bazne stanice preopterećene.
Hvala na pojasnjenju drug. Samo jos da pojacaju baznu stanicu zbog mene. Mozda i urade, da ne kudimo unapred. Ovo nije zakeranje tipa imam 30mbps a hoću 100mpbs, nego pada na 0,5mpbs, prosto mi neverovatno da se niko nije bunio do sada nego cekali mene, ali ajde da sacekamo rezultat.
E i da, kada rucno promenim na trenutak auto na 4g u ruteru tog trenutka povuce konekciju na maximumum tipa 70 i IP adresa bude jedna. Slddeceg minuta vec bude 0.5mpbs i IP adresa druga. Važi i obratno sa 4G na auto, ili kad se ugasi pa upali ruter.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaj da rucno stavis drugi APN: npr stavi da bude samo: "net" ukoliko ti je "internet" ili obrnuto.
 
Probaj da rucno stavis drugi APN: npr stavi da bude samo: "net" ukoliko ti je "internet" ili obrnuto.
Probao sve. Na vezi sam na Twitteru sa njima pa cemo videti za koji dan. Svaki dan od oko 15h pa do recimo 2, 3h ujutru protok 1mb, a ujutru i do podneva ide normalno 40 do 70mbps.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Jos uvek nema odgovora, a uzgred u ugovoru Clan 25 kaže

"U slučaju da se utvrdi da pružena usluga nije ugovorenog kvaliteta, korisnik u roku od 8 dana počev od saznanja o smanjenjenom kvalitetu usluge, može da zahteva raskid zaključenog ugovora i/ili naknadu štete u visini mesečne pretplate."

Kako vi ovo tumacite?

Da li to ja uvtrdjujem time sto sam poslao reklamaciju, ili je to neka" komisija" koja treba da to utvrdi. Malo je ovo pravno zamrseno, ali pretpostavljam da mogu zahtevati raskid ugovora.

Evo ga stanje danas, lokacija Vlasotince. Protok se smanjuje u tacno 13:30 svakog dana do nekih 1:30 ujutru narednog dana.
Uzgred, ni od kuda danas mi je usledio poziv iz Supernove lokalne kancelarije ovde, navodno nude internet kablovskim pretplatnicima, godinu dana gratis. Koja koincidencija.... Ili ne....

Screenshot_20200814_135950.jpgScreenshot_20200814_151321_com.google.android.apps.docs.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
kako da proverim stanje na Telenor internet turistickom paketu?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
A kako da aktiviram internet dodatak kad ga dopunim obicnom dopunom?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
sad vidim da na toj stranici mogu da se aktiviraju dodaci i sve ostalo.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Jos uvek nema odgovora, a uzgred u ugovoru Clan 25 kaže

"U slučaju da se utvrdi da pružena usluga nije ugovorenog kvaliteta, korisnik u roku od 8 dana počev od saznanja o smanjenjenom kvalitetu usluge, može da zahteva raskid zaključenog ugovora i/ili naknadu štete u visini mesečne pretplate."

Kako vi ovo tumacite?

Da li to ja uvtrdjujem time sto sam poslao reklamaciju, ili je to neka" komisija" koja treba da to utvrdi. Malo je ovo pravno zamrseno, ali pretpostavljam da mogu zahtevati raskid ugovora.

Evo ga stanje danas, lokacija Vlasotince. Protok se smanjuje u tacno 13:30 svakog dana do nekih 1:30 ujutru narednog dana.
Uzgred, ni od kuda danas mi je usledio poziv iz Supernove lokalne kancelarije ovde, navodno nude internet kablovskim pretplatnicima, godinu dana gratis. Koja koincidencija.... Ili ne....

Pogledajte prilog 288749Pogledajte prilog 288750

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Rasplet mog Telenor 4g kucnog neta u Vlasotincu je takav da Telenor odbija moj prigovor da je protok slab poslepodne i uveče i da ako se to desava to je zbog opterecenja mreze. Ujedno su mi omogucili raskid ugovora bez penala sto je ujedno i fini način da se sve ispegla bez buke. Tako da ljudi pamet u glavu kad uzimate kucni net u manjim mestima bez obzira sta vam kažu u podlovnicama. Dobro se prethodno treba raspitati od ljudi kako to funkcioniše da ne bi plaćali 2god nesto sto necete moci koristiti.
Iz mog iskustva sada vidim da najbolji protok na 4g ima Mts, Vip je polovican ali podnosljiv, a Telenor u Vlasotincu 4g radno vreme od 3h do 13h ostatak 2g.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uvek, ali UVEK se prvo kupuju pripejd telenor i vip kartice da detaljno testiras mrezu prema stranim serverima kako bi video koliko je stabilna veza i koliko moze da razvije.
Pa na osnovu toga biras ciji ces kucni net.
 
Uvek, ali UVEK se prvo kupuju pripejd telenor i vip kartice da detaljno testiras mrezu prema stranim serverima kako bi video koliko je stabilna veza i koliko moze da razvije.
Pa na osnovu toga biras ciji ces kucni net.
Da, sada znam i mislim da sam cak i probao ranije pa mi je ostalo u secanju. Mada nije meni bio bitan toliko protok u smislu dal je 10 ili 70mbps ili da varira u tom opsegu. Ovo je tipa 0.5mbps poslepodne i uvece. To nije do signala ili stabilnosti mreze. To je plansko limitiranje protoka u tacno odredjenom vremenu i takve igre me ne zanimaju. Jer protok je do jednog momenta 40, 50 i sledećeg minuta pada na 0.5 i tsko ostaje do ujutru. To nije do preoptetecenja i korisnika. Ne hvataju svu ljudi u istom minuyu telefon i da navuku torente u istom momentu. Jos kažu da u mojoj zoni ima dosta tih paketa, ali se niko nije zalio.... Moz misliti... Bilo kako bilo nauk ostaje. Hvala im i na tome da su pristali da raskinemo ugovor. Moglo je da bude da placam 1500 naredne dve godine. A vijanje po sudovima bi bila nocna mora. Tako da je sve ok.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uvek, ali UVEK se prvo kupuju pripejd telenor i vip kartice da detaljno testiras mrezu prema stranim serverima kako bi video koliko je stabilna veza i koliko moze da razvije.
Pa na osnovu toga biras ciji ces kucni net.

Kako da proba sa pripejdom kad pripejd ima nize prioritete na internet mrezi od postpejda. tako je kod sve tri mreze.
 
Za testiranje svakako moze i na pripejdu da uoci eventualne varijacije u stabilnosti veze i same brzine.
 
Ko će ga znati, ja sam sličan problem imao sa Vipom pre par godina, gde su mi iz samo njima znanog razloga stavili neku čudnu restrikciju na broju. Problem se ogledao u tome da je net radio dobro uveče, tačno posle 23 h, a tokom dana je bio apsolutno neupotrebljiv. Ako ubacim drugu prepaid karticu u modem, radio je najnormalnije. Kada sam zvao korisnički servis, bukvalno sam im svaki put crtao šta se tačno dešava, a oni me ubeđivali da je u sistemu sve OK i da je možda do signala, a signal na mojoj lokaciji odličan.
 
Pozdrav narode,

Želim da podelim svoje iskustvo u proteklih 7 dana, a vezano je za gore pomenuti net. Takođe, voleo bih da mi neko pomogne, od iskusnijih korisnika (sadašnjih i bivših)

Ovako, pre 7 dana u poslovnici sam uzeo Kućni Internet 150GB. Rečeno je da je brzina najveća u tom paketu, kao i da je mrežna pokrivenost na Karaburmi u najboljoj zoni.

Odmah pošto sam povezao net, video sam da brzine uopšte nisu sjajne, tačnije očajne su. Dovoljno je pustiti smart TV, i net bukvalno ne može da ga iznese. Secka an svakih par sekundi. Jednostavno ne može da se sastavi. Ne daj Bože, da se zakačiš na još neki uređaj, tada od gledanja bilo čega, nema ništa.

Brzine se kreću na speed testovima od 2-10mbs download, 10-30 upload. U večernjim satima se dešava da oadne i ispod 2.

Uradim sledeće:

Promenim IP podešavanja, ubodem antenu. Ponovo nema promene.

Uputim zahtev za reklamaciju, odnesem uređaj u poslovnicu, da im vratim. Oni vele: "kontaktiraće Vas kolege iz tehničkog sektora. Ukoliko ne budete zadovoljni, možete vratiti internet, da ne vraćate sada, da ne plaćate troškove." Ok, iskuliram se i sačekam tehničku službu, koja se javi i traži da se prijavim na IP, i uputi me na sve onošto sam već izmenio. Kada su videli da nemaju ništa još da dodaju: " proveriće signal i mrežnu pokrivenost neko od kolega za vašu adresu, pa vam pišu na reklamaciju u pisanoj formi. "

P.s.zavoravio sam da napomenem da je uređaj Huawei 311( zadnje 3 cifre)
Tako da trenutno čekam odgovor. A dok ga čekam, voleo bih da čujem neka od vaših iskustava:

1. Da li ste raskidali ugovor zbog lošeg signala?
2. Da li je moguće da se raskine, bez penala, isplate i sl., jer jednostavno ne želim da olaćam dial-up 1600rsd.?
3. Da li je problem do rutera?
4. Kolike su vaše brzine?

Ako se setim još nekog pitanja, pišem :)

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno