Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Koje su sad brzine nakon potrosenog interneta. Da li je moguce da nece ni jednu stranicu da otvori kad se potrosi 150gb?
 
Isključuje se net kada se potroši 150 GB.
U aprilu, svi smo raskinuli UO bez posledica jer su ovo promenili.
 
Poslednja izmena:
Veceras mi očajno radi internet , neće da pređe ni 5 mb u downloadu, pokušao sam da odgledam neku seriju na hbogo i nije moglo.
 
Petak prepodne, Zemun, većina stranica kojima redovno pristupam je imala loš odziv, ali ne sve. Neke (manjina) su radile OK. Kao da nije problem u opterećenju bazne stanice koju koristim, već u rutiranju.
Nsam probao da merim brzinu.
 
Pozdrav! Da li se vama menja IP adresa na Telenor kućnom internetu? Na mom broju se uvek menjala, a u prethodnih nekoliko dana stoji na jednoj istoj.
 
Što kod Telenorovog rutera HUAWEI B315s-22

Hardware version: WL1B310FM01
Software version: 21.321.03.01.983
Web UI version: 17.100.09.00.03

u opcijama nema dela za VoIP podešavanje?
 
Pozdrav svima,

Dvoumim se izmedju VIP i Telenor kucnog interneta pa me zanima koji da uzmem. Mts ne bih nikako jer su preskupi.
Kakva su vam iskustva uglavnom (dugogodisnji korisnici) i koja je max brzina downloada za paket od 2000din?
 
Sve ti pise na njihovim sajtovima a realne brzine mozes samo da izmeris sa nekim ko ima njihovu mrezu pa da znas sta i kako...
 
znam to, pogledao sam. najvise me zanima kako radi internet. da li se desava da cesto puca veza?
 
Kao što ti je Apple rekao, to zavisi od tvoje mikrolokacije. Recimo meni kod kuće toliko dobro radi Telenor Home da o optici koja je stilga u ulicu razmišljam samo zbog javne IP adrese.
Zapravo, i na Telenor Home može da se dobije javna IP adresa, ali preko tog APN-a je brzina dosta manja, pa mi to ne znači.

Dakle, kod mene je Telenor Home stabilan, brz (retko ispod 30/30, uglavnom 80+/30), pouzdan, za 2ipo godine, bilo je možda nekoliko situacija da ne radi sjajno, ali to mi se desi ponekad i na optici na poslu. Što ne znači da će i kod tebe da radi tako.
 
Telenor kucni net ti je ogranicen, dok je vip skroz neogranicen, s tim sto imas prvo kvotu od brzih giga - 100, 150 ili 200 pa onda neogranicen net po brzini od 2 Mb/s.
Moj savet ti je prvo da testiras oba operatera na svojoj adresi.
 
Kao što ti je Apple rekao, to zavisi od tvoje mikrolokacije. Recimo meni kod kuće toliko dobro radi Telenor Home da o optici koja je stilga u ulicu razmišljam samo zbog javne IP adrese.
Zapravo, i na Telenor Home može da se dobije javna IP adresa, ali preko tog APN-a je brzina dosta manja, pa mi to ne znači.

Dakle, kod mene je Telenor Home stabilan, brz (retko ispod 30/30, uglavnom 80+/30), pouzdan, za 2ipo godine, bilo je možda nekoliko situacija da ne radi sjajno, ali to mi se desi ponekad i na optici na poslu. Što ne znači da će i kod tebe da radi tako.
Koji je APN za javnu IP adresu?

Послато са MI PAD 4 PLUS помоћу Тапатока
 
Kizo, evo poruke iz ove teme:

Ovako stoje stvari sa IP adresama, bar sto se tice Surf+ Internet paketa:

1. Ako se koristi APN net i ako je pritom telefon na 3G mrezi, telefon dobija javnu dinamicku IP adresu;
2. Ako se koristi APN net i ako je pritom telefon na 4G mrezi, telefon dobija privatnu IP adresu (NAT);
3. Ako se koristi APN internet, telefon dobija privatnu IP adresu i na 3G i na 4G mrezi.

Ovo je poruka iz 2017.
Ja sam koristio u toku prošle godine, ali je na 3G bio premali UL.
 
Kao što ti je Apple rekao, to zavisi od tvoje mikrolokacije. Recimo meni kod kuće toliko dobro radi Telenor Home da o optici koja je stilga u ulicu razmišljam samo zbog javne IP adrese.
Zapravo, i na Telenor Home može da se dobije javna IP adresa, ali preko tog APN-a je brzina dosta manja, pa mi to ne znači.

Dakle, kod mene je Telenor Home stabilan, brz (retko ispod 30/30, uglavnom 80+/30), pouzdan, za 2ipo godine, bilo je možda nekoliko situacija da ne radi sjajno, ali to mi se desi ponekad i na optici na poslu. Što ne znači da će i kod tebe da radi tako.

Telenor kucni net ti je ogranicen, dok je vip skroz neogranicen, s tim sto imas prvo kvotu od brzih giga - 100, 150 ili 200 pa onda neogranicen net po brzini od 2 Mb/s.
Moj savet ti je prvo da testiras oba operatera na svojoj adresi.

Hvala na odgovorima. podjednako dobro imam signal na vipu i telenoru ovde kod kuce. Medjutim svako koga znam bas ima negativna iskustva sa VIPom i sa njihovom tehnickom podrskom tako da bih ih zbog toga zaobisao. Jedino sto su malo jeftiniji.

Druga stvar, privlaci me sto kod telenora moze da se podeli NET 150 GB sa jednim postpejd brojem. Ba bih onda imao za 3600 din lepu kombinaciju (net+ neograniceno sms i pozivi)
 
Ja imam onaj stari paket od 100 GB i za deset dana mi ističe ugovor. Živim na NBG kod starog merkatora i mogu reći da mi radi očajno. Prvih mesec dana je i radilo nekako ali zadnjih par meseci katastrofa. Brzine su očajne, nekad bude od 10 do 15 download ali uglavnom 2 ili 3 a često i ispod 1. Upload je znatno bolji i ode i do 20 ili 30. HBO Go uopšte ne mogu da gledam niti bilo šta na android boxu.
Danas sam se raspitivao u poslovnici oko raskida ugovora, mada mi je žao jer mi je vezan broj i za 1250 din imam 100 GB i na mobilnom. Tip mi je rekao da je najverovatnije problem u ruteru koji je zastareo !? I da mogu da kupim novi ruter kod njih ali to znači da sklopim novi 24 mes. ugovor. Naravno ne pada mi na pamet. Takođe rekao mi je da mogu pošto imam još deset dana garancije da odnesem ruter u servis da kao pogledaju šta je. Nisam stručnjak ali čisto sumnjam da je do rutera koji je kao zastareo, u pitanju je Huawei b315. Inače ako prikačim kablom ruter na laptop onda je brzina nešto bolja i ide oko 20 download.
 
Nije sigurno "zastareo". Može da bude neispravan, ali pre će biti da je gužva na tvojoj lokaciji. Kako ti radi Telenor internet na istom mestu, kada je kartica u telefonu?
 
Nije sigurno "zastareo". Može da bude neispravan, ali pre će biti da je gužva na tvojoj lokaciji. Kako ti radi Telenor internet na istom mestu, kada je kartica u telefonu?

Ma na telefonu radi dobro evo sad merio 42 sa 30. Pomerio sam ruter do prozora ali ništa bolje, download 7-8 a upload 40!
 
Idi reklamiraj ruter, nema sta da izgubis, ako ti vec na telefonu radi ok. Mozda ces i dobiti novi ako ustanove da je do njega.

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока
 
Јa imam jednu karticu vipovu za kućni net M (100 GB) - brzina u realnosti 13/6 a piše 10/2 i radi dobro.

U svakom slučaju, poskupeli su Telenor pakete, pa je to razlog više za vip. Jedino što je bitno da znaš, ako se odlučiš za vip, jeste da se na svakih 12 sati konekcija resetuje ali se odmah ruter ponovo sam konektuje automatski, pa je nekad taj reset sesije na svakih 12h često i neprimetan.
 
Ma na telefonu radi dobro evo sad merio 42 sa 30. Pomerio sam ruter do prozora ali ništa bolje, download 7-8 a upload 40!

Da li si u podešavanjima router zakucao na 4G?
Moze da se desi da je problem i do kartice. Da li si baš tu karticu probao u telefonu?

Ako ga budeš nosio na reklamaciju, obavezno napomeni da Telenor mreža na tvojoj lokaciji dobro radi.
 
@zojape Telefon ti predpostavljam radi na 4G+ dok je ruter na 4G?
 
Nisam stavio ruter na 4g nego na automatski. Uradio sam sinoć fabrički reset i sad je brzina nešto bolja, ide download od 20 do 30, ali sada ne mogu da se ulogujem više, probao sam ono fabrički admin admin ali neće.
 
Ja imam onaj stari paket od 100 GB i za deset dana mi ističe ugovor. Živim na NBG kod starog merkatora i mogu reći da mi radi očajno. Prvih mesec dana je i radilo nekako ali zadnjih par meseci katastrofa. Brzine su očajne, nekad bude od 10 do 15 download ali uglavnom 2 ili 3 a često i ispod 1. Upload je znatno bolji i ode i do 20 ili 30. HBO Go uopšte ne mogu da gledam niti bilo šta na android boxu.
Danas sam se raspitivao u poslovnici oko raskida ugovora, mada mi je žao jer mi je vezan broj i za 1250 din imam 100 GB i na mobilnom. Tip mi je rekao da je najverovatnije problem u ruteru koji je zastareo !? I da mogu da kupim novi ruter kod njih ali to znači da sklopim novi 24 mes. ugovor. Naravno ne pada mi na pamet. Takođe rekao mi je da mogu pošto imam još deset dana garancije da odnesem ruter u servis da kao pogledaju šta je. Nisam stručnjak ali čisto sumnjam da je do rutera koji je kao zastareo, u pitanju je Huawei b315. Inače ako prikačim kablom ruter na laptop onda je brzina nešto bolja i ide oko 20 download.

Pisi mi u inbox, ja se ne snalazim
 
Cim spomenes 4k vec si potrosio 150gb [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Znaci mrka kapa? :(
*mjau**mjau**mjau* VIP daje vise protoka, ali puna mi bs. 31/31.
Jel telenor povecavao u skorije vreme kolicinu saobracaja?
 
Ne, i dalje je 100 GB po brzini 10 Mb/s 1600 din, a 150 GB po max brzini 2000 din. Naravno oba paketa su BEZ neogranicenog pristupa 2 Mb/s nakon brzih GB
 
Po isteku starog Telenor Home (100GB), da li ostaju isti uslovi ili se promenjuju novi?
Pod istim uslovima podrazumevam da na ovom paketu nije bila ograničena brzina.
Takođe, da li će i cena biti ista (1250 din) ili po novom (veća)?
 
Nazad
Vrh Dno