Šta je novo?

Yettel Kucni net - ex. Telenor Home

Pozdrav svima. Ostalo mi je 8 meseci do isteka ugovorne obaveze za Kućni net. Da li neko zna, može li se napraviti dogovor sa Telenorom da se ruter prevremeno otplati, u vidu uplate preostalih rata na tekući račun, bez odlaska u poslovnicu?
 
Moraš da platiš 8 rata za ruter i još 8 rata za pretplatu ako želiš da raskineš UO (nisi bio precizan šta želiš da uradiš ali pretpostavljam da je reč o ovome). Naravno, to možeš da uradiš bez odlaska u poslovnicu.
 
Upravo to. Sorry zbog nepreciznosti. :) Kako to uraditi, može na tekući račun?
 
Imaš sve podatke na poslednjem računu ali je najbolje da kontaktiraš korisnički servis i sve dogovoriš.

P.s. Naravno, ovo ti se ne isplati da radiš (izgubićeš 8 meseci interneta), ali ako već moraš ovo da uradiš iz nekog razloga, okreni ih, reci da želiš da platiš sve do kraja UO preko računa i to je to.
 
Poslednja izmena:
Kojom frekvencijom se osvezava preostali saobracaj na lokaciji telenor.rs/internet?

Kada se moze tvrditi da su podaci svezi.
 
Dobro pitanje. Ponekad imam običaj isključiti mobilne podatke na ruteru na pola sata. Trebalo bi da je to dovoljno za sinhronizaciju.
 
Trebalo bi da je real-time prikaz preostalog saobraćaja.
Pozdrav
 
Pozdrav, ljudi. Uzeo sam ovaj Home paket 150 i suocio se sa ogromnim problemom. Portabilan net mi je potreban zbog obavljanja posla od kuce, a cesto u toku meseca sam na relaciji Beograd - rodno selo. Ono sto predstavlja problem se sukob izmedju Cisco VPN clienta i ovog neta (wifi, kabal). Net radi sasvim ok i stabilno, ali, cim aktiviram VPN, onemogucen je pristup bilo kojoj stranici na internetu, pa i poslovnom aplikaciijama zavisnim od VPN-a. Cim iskljucim VPN, net normalno radi. Pokusao sam sve i svasta (jedino je reinstalacija Windowsa ostala), pratio razna uputstva sa neta i nista. Da napomenem, kada je kompjuter nakacen na SBB internet, sve normalno radi kada je nakacen VPN. Ako je neko imao slican problem, molio bih za savet, s obzirom da je urgentno zbog posla.
 
Telenor Home je iza CGNATa, koji se očito "kolje" sa VPNom

Traži od ITa da ti to nameste. Verovatno na server strani

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li si probao da iskljucis "Default gateway on remote network" u podesavanjima VPN konekcije.
Za tvoju VPN konekciju u Networkingu u Windowsu 10 odes na "change adapter setting", pa ADVANCED ->protokols IP4, properties iskljucis "Default gateway on remote network".
To naravski ako si podesio Cisco VPN konekciju preko Windows10 VPN-a.... sa pre-shared key-om
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ljudi. Uzeo sam ovaj Home paket 150 i suocio se sa ogromnim problemom. Portabilan net mi je potreban zbog obavljanja posla od kuce, a cesto u toku meseca sam na relaciji Beograd - rodno selo. Ono sto predstavlja problem se sukob izmedju Cisco VPN clienta i ovog neta (wifi, kabal). Net radi sasvim ok i stabilno, ali, cim aktiviram VPN, onemogucen je pristup bilo kojoj stranici na internetu, pa i poslovnom aplikaciijama zavisnim od VPN-a. Cim iskljucim VPN, net normalno radi. Pokusao sam sve i svasta (jedino je reinstalacija Windowsa ostala), pratio razna uputstva sa neta i nista. Da napomenem, kada je kompjuter nakacen na SBB internet, sve normalno radi kada je nakacen VPN. Ako je neko imao slican problem, molio bih za savet, s obzirom da je urgentno zbog posla.

Da ti se ne kolju IP adrese (lokalne) na tom ruteru i u firmi?

Huawei ruteri obično koriste lokalni subnet 192.168.8.0/24 možda da promeniš lokalnu adresu rutera sa 192.168.8.1 na recimo 192.168.108.1 ili nešto pa da probaš?
 
Ja nisam imao problema sa koriscenjem Cisco-ovog AnyConnect VPN klijenta u kombinaciji sa ovim kucnim internetom. Imam Huawei ruter ali verziju koja je bila u ponudi pre vise od 2 godine, ne ovaj koji sada nude.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam, ljudi, na ovim predlozima. Podeseno je sve kako valja, i default gateway i nema klanja rutera i VPNa. Ono sto izgleda jeste je, kao sto rece kolega bbk1ng, da je telenor iza CGNAT-a i da ovim lopinama treba traziti i doplatiti za staticku IP adresu. Navodno, prema recima njihove tehnicke podrske, IT radi na resavanju problema (mos misliti). Ono sto izboksovao kao privremeno resenje je da kreiram guest wifi mrezu i onda nema sukoba sa VPN-om. Ostaje mi samo da vidim sta ce mi gospoda iz Telenorovog 'ekspertskog' tima reci.
 
Statiku na 4G valjda mogu da dobiju samo pravna lica?
Ako ti nije bitna brzina protoka, ali VPN to u startu demantuje, možeš da se prebaciš na onaj APN što gura samo 3G, ali dobijaš javnu IP adresu. Ja sam probao, radi, ali je užasno sporo u odnosu na 4G, a nije mi neophodna javna adersa, pa sam vraio nazad.
 
PJ, hvala na savetu i pomoci. Nazalost, i to sam probao juce, ali mrka kapa. Osudjen sam, za sad, na odgovor Telenorove podrske i koriscenja guest wifi-ja. Jos jednom, veliko hvala svima na angazovanju, ovaj forum opravdava svoj renome.
 
Statiku na 4G valjda mogu da dobiju samo pravna lica?
Ako ti nije bitna brzina protoka, ali VPN to u startu demantuje, možeš da se prebaciš na onaj APN što gura samo 3G, ali dobijaš javnu IP adresu. Ja sam probao, radi, ali je užasno sporo u odnosu na 4G, a nije mi neophodna javna adersa, pa sam vraio nazad.

Pozdrav. Da li je naziv tog APN-a na kome se dobija javna IP adresa internet ili net?
 
Pozdrav,Da li obicna kartica preko kredita da uzmem internet 10gb,Da li ce raditi na ruteru huawei b311-e845?
 
Koja je najjaca/najbolja antena koju bih mogao da stavim na modem B315S?

Dosta lose mi radi telenor internet na poslu jer se kancelarija nalazi u dvoristu koje okruzeno zgradama...
 
Pozdrav,
za potrebe rada od kuce potreban mi je stabilan net, pa zbog nedostatka infrastrukture razmisljam o opciji kucnog neta koju nude mobilni provajderi.
Proverio sam, u nekoliko poslednjih meseci mi data usage nije prelazio 100GB, tako da se tu uklapam.
Nisam siguran za brzinu tog najnizeg paketa, da li je 10/2 ili 150/50 (kako u korpi prikazuje)?
Lokacija mi je isto diskutabilna. U pitanju je vikendica na F. Gori, pa iako mapa pokrivenosti kaze da je ok, voleo bih nekako da istestiram kako sve to radi pre nego sto potpisem ugovor.
Da li postoji opcija za neki probni period (dan - dva)?

Hvala
 
Uzmes telenor pripejd karticu pa odes i testiras


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,
za potrebe rada od kuce potreban mi je stabilan net, pa zbog nedostatka infrastrukture razmisljam o opciji kucnog neta koju nude mobilni provajderi.
Proverio sam, u nekoliko poslednjih meseci mi data usage nije prelazio 100GB, tako da se tu uklapam.
Nisam siguran za brzinu tog najnizeg paketa, da li je 10/2 ili 150/50 (kako u korpi prikazuje)?
Lokacija mi je isto diskutabilna. U pitanju je vikendica na F. Gori, pa iako mapa pokrivenosti kaze da je ok, voleo bih nekako da istestiram kako sve to radi pre nego sto potpisem ugovor.
Da li postoji opcija za neki probni period (dan - dva)?

Hvala

U Vip-u daju uređaj i karticu na 24h da testiraš!
 
vidi na cellmapperu gde ti je vikendica u odnosu na najblizu vip ili telenor antenu
 
vidi na cellmapperu gde ti je vikendica u odnosu na najblizu vip ili telenor antenu

Gledao sam juce i probao sam preko Telenor prepaid-a, radi kao sat ;)
Samo jos da vidim da li imaju prostora na repetitor-u, da dobijem dozvolu za potpisivanje ugovora.
Hvala na svim informacijama


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno